Yerschillige Tydingcn. Officiële Aklen. heeren Bclfroid, Variet cn Yander Elst, Bestuerders-generael by de ministerien van 't buitenlandsche, 't binnenlandsche en van financien. Geloofwaerdige persoenen verzekeren ons dat de staf- muziekanten, welke met liet Muziek der Burgerwacht van Doornyk, in leening, de eerste prys te llyssel gaen winnen zyn, allen zonder uitzondering, door orde van den Kolonel, eenc straf zyn opgelegd, omdat zy zonder oorlof, ten vreem den, onder anderen uniform dan den hunnen, zich begeven hebben. Onze Garde Civieken, die dc Schyf-schietingen van Ostende htbbm bygewoond, zyn sedert Woensdag middag, allen afzonderlvk te huis aengekomen. Zy hebben het, als naer gewoonte, kwalyk gelukt; maer ook, is het weder hun allerongunstigs geweest: een zondvloedsregen stortte en het waeide om de boomen te ontwortelen. Dit weder heeft niet opgehouden gedurende geheel den tyd dat de Yperlingen ge schoten hebbentot zoo ver dat het byna onmogelyk was eene juiste schoot aen te leggen. De eerste prys van de Infan terie is door de Burgerwacht van Kortryk, met 40 punten behaeld geweest. Een farceur zegde dat meest al de kogels door den gewel digen wind in de zee gewaeid waren Donderdag Iaetst, ten 8 ure 's avonds, heeft het muziek korps van het 1 lste regiment alhier eene serenade gegeven, in de Elverdingstraet, vóór de woonst van onzen nieuwen Stads-Kommandant Mynheer Stroobant de Ruescas. Maendag aenstaende gaet eene onzer twee Tooneel- Maetschappyen op den pryskamp van Gent mededingen. De Vlaemsche Ster, van Yperen, moet kampen met het blyspel Hotsebotse, tegen de Maetsehappyen: IIoop en Liefde, van Antwerpen, met HotsebotseEikel en Roos, van Loven, met de duivel op het dorp; Dé Veiieenigde Tael- en Kunst- minnaers, van Deinze, met Louisette de LiedjezangsterDe Morgendstar, van Brussel, met De oude Vrysteren Jong en Leerzuchtig, van Antwerpen, met de Geitenmelk. Welaen, moed Vrienden Er zyn drie pryzen te winnen Eersten prys, 200 fr., tweeden prys, 100 fr., en derden prys, B0 fr.! Wy weten wel dat het de geldelyke weerde der pry zen niet is die de minste der maetsehappyen aenlokt tot den pryskamp, maer wel de cere van met de befaemste Tooneel- maetschappyen in betrek te komen want al hadde elke mede dingende maetschappy den eersten, denzelven op verre niet toereikend ware om degedane onkosten van vervoer en verblyf uit te vagen. Daerom juichen wy uit ganscherhert de pogingen dier maetsehappyen toe, omdat, als er zes kampen, er allyd drie zvn die, na gedane onkosten, nog blootgesteld zyn van door kwaedzoekende of onverstandige mannen begekt te worden. Maer bekreun u daer niet aen, Liefhebbers Gy zult mogen gerust dc hand op het hert leggen, met de overtuiging dat uwe verdiensten in uwen moed gelegen zyn en dat gy het uwe zult bygebragt hebben tot verheffing onzer moedertael cn vlaemsche zeden Zie hier de uitslag der Ostendsche Schyfschieting welke Zondag laetst plaets had Jagers-Karabiniers. 1 Prys, Leveau, Brussel2, Lor- thoir, id.; o, Grevisse, id.; 4. Lcclercq, Brugge; B, Dubois, zoon, Brussel6, Degheselle, Brugge 7, Demets, Brussel 8, Rossignol, Brugge; 9, Decloet, Vader, id.; 10, A.Mest- dagh, id.; 11, Lefevere, Brussel, Kanonniers. 1 prys, Raignac, Charleroi; 2, Dubuisson, Brussel; 5, Bartsoen, Gent; 4, Rassart, Charleroi; B, A. An dre, id.; 6, Vanbastelaere, id.; 7, YVautelet, id.; 8, E. Corne lls', Ostende; 9, Ellebout, id. I oetvolk. 1 prys, E. Decan, Kortryk; 2, Van Risseghem, IxeHeso, L. Dejaer, Brussel; 4, Th. Calais, Vilvorde; o, J. David, Ostende; fi, Pilette, St. Joost-ten-Noode7, A. Coene, Gent; 8, Kakebeke, Brussel; 9, E. Renier, Doornyk; 10, P. Fernies, id.; 11, J. Mele, Gent; 12, Ham, Brussel; 13, Van- Eycken, id.; 14, Van Barckelacre, id; IB, G. Ovenaege, Ber gen; 1(5, Deschryver, Brugge; 17, M. Ameye, id.; 18, Her man, Kortryk. Wy vernemen met voldoening dat de gezondheids toestand van onzen welbeminden koning onder de beste voor uitzichten blyft voortdueren. Woensdag laetst, van het schoon weder willende genieten, heeft Z. M. zeer lang in de hovingen des kasteels van Laken gewandeld. In de maend juny zyn er 5887 brieven ten gevolge van slechte adressen, ter zyde gelegd. Van dit getal zyn er 2459, na opening, aen de bestemmers of aen de verzenders kunnen gestuerd worden; 1448 zyn in de scheurmand geworpen. Het Journal des Débats sprekende over de Londensche Tentoonstelling, bewyst aen Belgenland de volgende hulde Van Oostenryk komen wy aen Belgie die, door zyne gevor derde nyverheid onmiddelyk na Engeland en Frankryk op den derden rang mag geplaetst worden. Dit land, vier miliioen zielen behelzende, doet den hoogmoed des herten en de stand vastigheid in het werk der inwooners ons aen een volk van eersten rang gelooven. Het is door dat hetzelve de steenkool en hetyzer, onder eene koude luchtgesteltheid, in de nabuer- heid van Frankryk, Engeland en Duitschland bezit. Het is een dier kleine landen, waervan de taek, volgens de algemeene wet der natuer, bestaet om de grootere ryken van een te scheiden en ter zeiver tyde samen te voegen. Belgie, die tevens waels, vlaemsch, keltiesch en duitsch is, bekleed dit ambt, en het is uit deze diepgrondige reden dat zyne nationaliteit voortkomt en zal blyven bestaen. Zondag laetst, C dezer, heeft genoemden Leloup, serjant fourrier by het 2 linieregiment, in bezetting te Charleroi, zich de kop gebrand in eene bovenkamer der kazerne. Ily was ou derloos, 20 jaren oud en geboortig van Verviers. Op zynen lessenaer lag er een brief, een laetsten vaerwel aen zyne broe ders en zusters zeggende. Het schynt dat eene romantische liefde en eene ligte kwacl waervan hy sedert eenige dagen aengetast was, hem dit treu rig besluit heeft hem doen ten uitvoer brengen. Te Uccle (arr. Brussel), ter gelegenheid der begraefnis in de gewyde aercle der overblyfselen van den gepensionneerdeu Kolonel De Moor, die tot zyn laetste allen geestelyken by- stand geweigerd heeft, is er eene gezagstrydigheid ontstaen tusschen de geestelyke overheid en den burgemeester der ge meente, M. de Volksvertegenwoordiger Dolez. De zaek is, na eenige heên en weörgezondene brieven van prokureur, Minister van Justitie en geestelyke tot wereldlyke overheden, verzonden geworden voor de bestendige deputatie van Brabant. Een koninglyk besluit van 7 July 1862 verleend aen sieur A. Comein, heelmeester te Zonnebeke. het gouden eermetael, bv kon. besl. van 18 April 1818 ingerigt voor de gratis door hem gedane koepokinenting, gedurende 1861. Door koninglyk besluit van zelfden dag, zyn de hierna aen- gewezene sommen, onder titel van hulsommen, toegestaen aen de besturende kommissiën der volgende Leerwerkhuizen, om ter hulp te komen in de onkosten door dezelve gedacn gedu rende het loopende jaer 1862 Yperen, 1480 fr.; Poperinghe, 700 fr.; Becelaere, fr. 791-58; Langemarck, fr. 890-91 Passchendaele, fr. 1020. BURGERSTAND van 5 tot IS Julj 1862. GEBOORTEN: i'Jtt ~n 10. Sterfgevallen 1Geldhof, Ignatius, 67 jaren, werkman, echtgenoot van Rosalia Dinau, Mecnenstraet. 2. Degryse, Barbara, 71 jaren, werkvrouw, echtgenoote van Petrus La- mote, Bukkersstraet. 3. Petvt, Alexandrina, 79 jaren, werkvrouw, weduwe van LeoBoury, Meenenstr. 4. Derock, Josephina, 74 jaren, zonder beroep, echtgenoote van Philippus Borry, Oude-IIoutmarkt. B. Domicent, Julianus, 10 jaren,

De Toekomst (1862-1894) | 1862 | | pagina 2