Politisch overzicht. - Stads-nieuws. - Kunsten en Wetenschappen. Bekendmakingen. Politisch overzicht. Stads nieuws. EERSTE JAER. ZONDAG 27 JULY 1862. N° 18. In Polen is er onlangs eene allergrootste samenzweering ontdekt. Het is by de jonge lingen dat de meeste aenhoudingen plaets hebben; verdere inlichtingen ontbreken. 50,000 Turken hebben, op 19 July, 15,000 Montenegrins, die aen krygsvoorraed ontbraken, aengevallen; de verliezen zyn van beide kanten groot geweest en de Montenegrins zyn er van afgetrokken langs de linie Sagaratz. Het vrede-traktaet tusschen Frankryk en den keizer van Annam is den 5 Juny te Saigon ge sloten. De vaststelling zal binnen de 6 maenden moeten plaets hebben. Het Belgies Senact is geroepen zich op 28 dezer, ten 2 ure namiddag, te vergaderen. De kamer der volksvertegenwoordigers heeft in hare zitting van 18 dezer de koncessie ge stemd van de verlenging des yzeren wegs van Lichtervelde-Veurne naer de fransche grens. Dinsdag hebben de kamers het onderzoek nopens de zaek van Uccle aengevangen. Reeds hebben verscheidene sprekers er voor en tegen gesproken. Eone uitgebreide redevoering heeft de ongrondwettelykheid van het art. Id van Y de kreet van Prerial, jaer XI1, hetwelk voorhoudt de kerkhoven te verdeden volgens de geloofs- gezindheden, bewezen. De koolgravers van het Boringe hebben op nieuw hun werk opgeschorst, uit oorzaek dat de sociëteit hun loon van fr. 1-25 per dag wilt verminderen. A erschillige afdeelingen gendarmen zyn er henen gestuerdhet is te hopen dat men de ongelukkige voorvallen gelyk verleden jaer niet zal te betreuren hebben. DE TOEKOMST, De Brieven voorde redaktie, de boeken om in ons bladje geplaetst te worden, moeten vrachtvrij den uitgever, Dixutucle- stract, 96, toegestuerd worden. INSCHRYVING Voor Yperen, per trimester, fr. 1 -00per jaer, fr. 4-00, vóórop tc betalen. Buiten stad, zelfde prys met verhooging van het port. BEKENDMAKINGEN 12 centimen den drukregel; De Plakmukven en andereBkrigten, ten Bureele van dit blad gedrukt, bekomen ééne inlyving gratis. Alle inschryver, voor één jaer, heeft regt drymael een berigt van zes regels, zyn beroep betreffende, in dit bladje te laten inlyven. Zondag laetst gaf de halve battery kanonniers eene klister- ryke schyfschieting, tot dewelke de garden der 1° ke uitgenoo- digd waren. De scbieting nam aenvang ten 5 1/2 ure en werd ten 7 1/2 ure geëindigd. Depryzen, ten getallevan tien, waren meest al in zilver, dezelve kwamen voort vanbyzondere giften der heeren kanonniers. De Majoor-Kommandant had er insge- lyks twee epingletten bygevoegd. De prys van naerstewit, be- staende in zilveren koffylepels, viel te beurt aen den heer Adolf Van Eeckhout, kaporael. De eerste prys voor 't grootste getal punten, 12 dessert-messen met zilveren hechten, werd behaeld door M. J. Ilyntens, serjant; de tweede prys door Gustaef Joos, serjant, enz, De heeren kanonniers hadden eenige pryzen onder hun te winnen gegevenonder andere was er een te behalen door dezen die meestkogels in de scliyf zou geschoten hebben. Deze prys, twee Oostendsche Sporen, viel te beurt aen den heer onder-'uitenant Pyssonier. Maendag heeft de4° schieting van ditzomer-saizoen, ge geven door de Maetschappy Cybelschutters onzerBurgerwagt, plaets gehad. Het was de'3" pryskamp uitgeloofd door de Maetschappy. '1 prys, M. Hennion, foiirrier, eene roos, 28 punten. 2 id. Ilyntens, serjant, 27 a id. Eagel, Pieter, vvagt, 24 Maendag 21 July ter gelegenheid van den 51" verjaerdag der troonbeklimming van Z. M. den koning, is in de hoofd kerk alhier, in de tegenwoordigheid van burger- cn krygs- overheden een Te Bcum in volle muziek gezongen geweest. De burgerlyke overheden zyn in stoet van het stadhuis naer de kerk en van daér terug geleid geweest door het korps Pompiers met Muziek. Vele Burgerwagten waren er tegen woordig. Dinsdag avond, ten 8 ure, was het serenade vóór de woonst van M. baron van Rode, ter gelegenheid zyner bena ming tot kommandeur van t Leopolds Orde. Eene groote menigte der voornaemste ingezetenen onzer stad, zyn hem gaen groeten; bewys van achting welkedezeheeralhiergeniet. Ziehier het programma der feesten welke alhier zullen plaets hebben ter gelegenheid der aenslaendeThuindag-kermis: Xatfa'jirtg-1 Oogst, ten (j ure 's avonds, zal de feest door het spelen van den beijaerd en het luiden der klokken aenge- kondigd worden. Ten 7 ure, concert in den publieken hof door het muziek der Pompiers.

De Toekomst (1862-1894) | 1862 | | pagina 1