Poïitisch oyer zicht. - Stads-nieuws. - Kunsten en Wetenschappen. Bekendmakingen. Polilisch overzicht. Stads nieuws. EERSTE JAAR. ZONDAG 19 OCTOBER 1862. N° 50. De fransche Kamers moeten zich omtrent half Januarij openen. De minister van 't buitenlandsch,M. Thouvcnel neemt zijn ontslag en is vervangen door M. Drouin dc Lhuys. De Edel-Kamers van Pruissen hehhen het voor stel der kommissie met 127 stemmen legen 59 verworpen het hadjet ook met 150 legen 17. Het door 't Gouvernement voorgesteld hudjet is met 114 stemmen tegen 44 aanveerdt geworden. 's Anderdaags is er hij dc Volksvertegenwoor digers een voorstel met algcmccne stemmen aan genomen geweest dc besluiten der Edel-Kamers van geener waarde verklarende. De Koning heeft daarop de Kamers doen sluiten en plegtig doen verklaren dat hij voortaan het land zal bestieren zonder gestemd hudjet! Uit Vera-cruz meldt men dal Soledad in de han den der fransehen gevallen is en dat generaal Za- ragozadoor zijne eigene troepen vermoord geweest is. De geelc koorts zet schrikkelijk hare vernieling voort en nog meest op dc fransche vaardtuigen. In Noord-Amerika verwacht men zich aan twee nieuwe botsingen tussehen de Noord- en Zuider lingen. Men heeft eenc bourbonsche samenzweering te Napels ontdekt. Garibaldi stelt het nog altijd goed. DE TOEKOMST, Do brieven voor dc reclaklic, do boekon om in oris bliulje 'geplaatst (e worden, moeien vrachtvrij den uitgever, Dixmude-straat, 26, toe gestuurd worden. INSCHRIJVINGVoor IJ perenper' drie maanden, fr, 1-00 per jare, fr. 4-00, vóórop le betalen. Buiten stad, zelfde prijs met verhoog van liet port. Men schrijft in bij den drukker van dit blad, alsook bij alle post-direkteurs. BEKENDMAKINGEN 12 centimen den' drukregelde Plakbrieven van Verkoopingen, Verpachtingen, enz. en andere Berigfen, Ion burecle van dit Weekblad gedrukt', zijn pratte ingelijfd tol liet verval van den dag dor verpachting, des overslags of anders. Alle inlee- kenaar voor één jaar, heeft regt driemaal een berigt van zes regels, zijn beroep betreffende, onvergeld in dit bladje te laten inlijven. Er worden wekelijks Afdruksels van dit blad gratis in de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waar de verkoopingen, enz. der in ons blad aangemelde goederen., plaats hebben. De titel van eeuwigdurend koningschap werd onlangs door de leden der Vrije Kruisboogschutters aan den heer J. Lambin opgedragen ais welverdiende belooning voor zijne bewezene diensten tot stand en bloei der bovengenoemde Maat schappij. Uit erkentenis gaf dien heer Zondag laatst in de Zaal van Apollo een schoon bal, waarop hij, benevens de heeren leden, nog eenige uitnoodigingen gedaan had. Dit bal is zeker een der schoonste geweest die in lang alhier plaats hadden. Van het begin tot het einde heerschte er de levendigste vro lijkheid; een uitgelezen orkest deed de danseresjes huppelen. Niet de minste etiquette; nogtans was de opschik der Dames geheel zindelijk en netjes en dit burgerbal leverde stof tot een opregt ontlatene tijdverdrijf. Zoo is het goed Zulke burgerbijeenkomsten, waar men als in één huisgezin vergaderd is, zijn allerbest geschikt om onder de mcnschen (voor den korten tijd dat zij hier loopen de ver broedering te onderhouden en aan te sporen dusdanige feesten zullen niet weinig helpen om de publieke dansfeesten uit te roeijen, die, helaas! maar dienen lot bederf der jongheid en tot schande onzer zoo aloude goede vlaamsche zedenom deze bals te d'oodigen, waar een eerlijk man of vrouw zich moet schamen naartoe te gaan, zijn de bals op den voet van dezen van Zondag, de krachtdadigste middelen. Men zegt dat de leden der Vlaamsche Ster, die insgelijks eene uitnoodiging ontvangen hadden, allen met hun huisgezin dezelve beantwoord hebbende, van gedacht zijn, uit dankbaar heid, later in den winter in een dusdanig feest met eene weder- zijdsche uitnoodiging de maatschappij de Vrije Kruisboog schutters te vragen, om daardoor de zoo aangename overeen komsten te smeden, die onder alle maatschappijen zoude moeten bestaan. Het professors-korps der teeken-akademie, alsmede ver- schillige kunstenaars onzer stad, geven Maandag aanstaande in het hotel het Gouden Hoofdeen prachtmaal aan M. Gustaaf Coppieters, ter gelegenheid der zoo schoone onderscheiding door hem onlangs te Brussel in de schilderkunst hekomen. Heden avond, ten 7 ure, heeft het CONCERT, in behoeve van M. Theophiel Herrmann, op stadsschouwburg plaats. Be samenstelling van het programma verzekert ons dat het publiek een alleraangenaamsten avond zal doorbrengen. (Zie onze 4° bladzijde.) Het genootschap de Vlaamsche Ster heeft reeds haar programma doen drukken en rond dragen. Zijne eerste ver-

De Toekomst (1862-1894) | 1862 | | pagina 1