Folitisch overzicht. - Stads-nieuws. - Kunsten en etenscliappen. Bekendmakingen. Folitisch overzicht. Stads nieuws. EERSTE JAAR. ZONDAG 25 NOVEMBER 1862. N° 3d. Een dekreet door het voorloopig gouverne ment van Griekenland uitgegeven, stelt de opening der Kamers vast op 22 December. De kiezingen worden in ééns door geheel het land gedaan. De Grieken, builen hun land gevestigd hebben regt aan de kiezingen deel te nemen. Aan het hoofd der p rok lama tic het hierbovengenoemdc dekreet vergezellende, leest men Koningrijk Griekenland. Sedert de aankomst van generaal Forey in de Mexikaansche staten, zet men de krijgs- werkingen met groote snelheid voort. De gewezen President Comonfort, alsook generaal Ortega zijn gevaarlijk ziek. De Italiaansche Kamers zijn sedert 18 dezer open; men zal op nieuw met veel aandacht de oogen op Turin en Rome gevestigd houden De voorstel eener lusschönkomst in de Ver- eenigde Staten van Amerika door Frankrijk aan Ruissen en Engeland gedaan, is door die heide kabinetten niet aanvaardt De Belgiesehe Kamers zetten onvermoeid hunne werkingen voort over de vroeger aan gebodene wets-oütwerpen op de kiezingen, de milicie, het lager onderwijs, de verhooging der jaarwedden van burger en militaire Jusliliebe- dienden, enz. DE TOEKOMST, Do hricvefi voor do rödaktie, do boekon om in ons biadje geplaatst lo worden, moeten vrachtvrij don uitgever, Dixmude-slraat, 2(5, toe gestuurd worden. INSCHRIJVINGVoor ljpercn, per drie maanden, Ir, 1-00 por jare, l'r. 4—00vóórop te betalen. Buiten stad, zelfde prijs met verhoog van liet port. Men schrijft in bij den drukker van dit bladalsook bij alle posi-direkteurs. BEKENDMAKINGEN 12 eentimen den drukregel; do Plakbrieven van Verkoopingen, Verpachtingen, enz. en andere Berigten, ten burecle van dit Weekblad gedrukt, zijn gratia ingelijfd tot liet verval van den dag der verpachting, des overslags of anders. Alle intee- kenaar voor één jaar, heeft regt driemaal een berigt vail zes regels, zijn beroep betreffende, onvergeld in dit biadje te laten inlijven. Er worden wekelijks Afdruksels van dit blad gratia in de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waar de verkoopingen, enz. der in ons blad aangemelde goederen, plaats hebben. Maandag laatst had een Banket plaats bij Mijnheer den Burgmeester onzer stad. Mijnheer de Minister van Einnen- landsche Zaken, Alfons Yandenpeereboom, was er tegenwoor dig benevens de Leden van den Gemeente-Baad waren er nog verschillige aanwezig: de heer baron Mazeman de Couthove, senator, en andere groote bedienden dezer stad. Na het Ban ket hebben allen den heer Minister tot aan de statie van den ijzeren weg vergezeld; deze heer heeft zich nog denzelfden avond naar Brussel begeven alwaar's lands zaken hem dringend wachtten. Woensdag werd er op nieuw een prachtmaal bij den heer Burgmeester gegeven, alwaar Mijnheer Yrambout, gouverneur onzer provintie, uitgenoodigd was; deze laatste heeft aan de uitnoodiging niet kunnen beantwoorden, uit hoofde dat zijn gedelegeerde onpasselijk was. Wij lezen in Le Progrès, een fransch nieuwsblad onzer stad, het volgende Melding makende der serenaden die aan den Burgmeester en aan den nieuwen Schepen gegeven geweest zijn, hebben wij vergeten te spreken over deze van de Koorafdeelinq der Vlaamsche Ster. Wij mogen er bijvoegen dat deze liefhebbers met veel voldoening aanhoord zijn geweest en dat dezelve be wezen hebben eenen grooten stap in weinig liids gedaan te hebben. Dat zij trachten te volherden, opdat wij hun mogen geluk wenschen over het goed gedacht van het koor-muziek met de tooneelvertooning le paren deze laatste zal er eene aantrekke lijkheid te meer bijvinden. Sedert Woensdag beginnen wij te,gevoelen dat dc winter aan de deur staatdat doet ons reeds denken aan zooveel on gelukkige» die gedurende het;koude jaargetijde aan voedsel en warming ontberen. Dit doet ons reeds denken aan de middels om de weldadigheid, die nooit uitgeput is, weder op de proef te stellen en daardoor de noodlijdenden eene heilzame hulp toe te brengen. Maar hoe dikwijls gebeurt het niet dat men mid delen beraamt om den ongeliikkigen armen te troosten nadat hij reeds twee of drie maanden gebrek geleden en alles ver kocht of belast heeft om zich zijne dringenste noodwendigheden aan te schaffen. Ware het niet beter dat deze die hun daarmede bezig houden zich van nu af aan het werk stelden om later de middelen gereed te hebben. Verscheidene gezelschappen onzer stad hebben alles onder dehand om in het kort eene reeks Concerts en andefe vermaken te beginnen. De nieuwe Koor-Afdceling zal zich, wij zijn er zeker van, geern toeleggen om dezen winter, door hare uit voeringen, daaraan mede te helpen. Drie heeren van ffieessen zijn bij het voorhij rijden der voetvolks-kazerne, in de Mondstraat alhier, bijna verongelukt geweest. Het peerd stronkelde over eenen hoop kasseisteenen om zich oprichtende, over eenen tweeden en verder over éenen derden hetzelfde geval te ontmoeten. Gelukkiglijk dat het rijtuig min of meer in evenwigt gehouden werd, doordien er zich een nog al struische heer van achter bevondt, anders ware rijtuig

De Toekomst (1862-1894) | 1862 | | pagina 1