Politisch overzicht. - Stads-nieuws. - Kunsten en Wetenschappen. Bekendmakingen. PolliiscSi overzicht. Stads nieuws. EERSTE JAAR. ZONDAG 50 NOVEMBER 1862. N° 50. De lijdingen van Griekenland zijn onbeduide.nl; <le kandidatuur van prins Alfried van Engeland heeft groote kans aanveerdt te worden. Wat Rome betreft, daer is alles doodstil; en in de Kamers te Turin, maakt men veel lawijt over liet uitstapjen van Garibaldi en zijne makkers. Men zou de spooren ecner samenzweering be raamd tegen het leven van Napoleon UI ontdekt hebben. Men zou zelfs drie helsche machienen ge vonden hebben die langs den weg stonden dien de keizerlijke stoet moest doortrekken den dag der inhuldiging van de wandeling des prins Eugeen. Deze samenzwering zou uit Italië komen en de politie zou de hand geleid hebben op verscheidenen der samenzweerders die allen Italianen zijn. Er zou insgelijks eene pooging van aanslag le Com- piègne plaats gehad hebben, waar de Italianen tegenwoordig in overvloed zijn. Sedert dien is de politie aldaar verdrievoudigd; de grootste voor zorgen zijn genomen. De beruchte korsikaansche wacht, die altijd in burger kleeding rond den keizer is, is verdeeld in drie afdcclingen, en waakt dag en nacht zonder ophouden. Alen heeft den keizer aangeraden zijnen maliënkolder weder onder zijn hemd aan te doen, welken hij in 18o9 afgelegd had omdat hij hem zoo zeer hinderde. Te Compiègne krielt het van bespie ders en daar door hecrscht er min vreugde dan andere jaren. Onze Kamers der Volksvertegenwoordigers, hebben gedurende de verledene week, het krediet van 500,000 fr., tot de gemeenten, met het katoen- krisis geplaagd bestemd, toegestaan; alsook liet wetsontwerp op de druksels der ministeriele depar tementen en het verhoog der jaarwedde van de kommissarissen der munt. Uit oorzaak van den meeting van 28 dezer, is er eene proklamatie door den burgemeester aan de inwoners van Antwerpen gestuurd geweest. DE TOEKOMST, De brieven voor de redaktie, de boeken om in ons bladje geplaatst te worden, moeten vrachtvrij den uitgever, Dixmude-straat, 26, toe gestuurd worden. INSCHRIJVING Voor IJperen, per drie maanden, t'r, 1-00 per jure, fr. i-00, vóórop te betalen. Builen stad, zelfde prijs met verboog van het port. Men schrijft in bij den drukker van dit blad, alsook bij alle post-direkteurs. BEKENDMAKINGEN 12 centimen den drukregel; de Plakbrieven van Verknopingen, Verpachtingen, enz. en andere Berigten, ten bureele. van dit Weekblad gedrukt, zijn gratis ingelijfd lol liet verval van den dag der verpachting, des overslags of anders. Alle intee- kenaar voor één jaar, heeft regt driemaal een berigl van zes regels, zijn beroep betreffende, onvergeld in dit bladje te lalcn inlijven. Er worden wekelijks Afdruksels van dit blad gratis in de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waar de verknopingen, enz. der in ons blad aangemelde goederen, plaats hebben. Maandag avond, ter gelegenheid van S,c Cecilia-dag, gaf den heer Burgmeester een avondmaal aan de heeren der Muziek van het korps Sapeurs-Pompiers onzer stad. Het soupé, lekker en wel voorzien, was vereerd met de tegenwoordigheid van de heeren Burgmeester, Schepenen en Sekrelaris van den Ge meente-Raad, alsook van de heeren Officieren van 't gezegde korps. Eene piano was daar geplaatst om dc zangers, na het maal, in hunnen zang te begeleiden; men moet denken dat die heeren er eens goed door gekapt en zich buitengewoon ver lustigd hebben. Heden avond, in de Zaal van Apollo, geeft de Vlaamsche Ster hare eerste vertooning van het abonnement, bestaande in De genaamde P...., door M. Sleeckx Matroos, Soldaat en Sjouwerman, door denzelfdenTwee hanen en één heme, door M. Van Peene, alle drie blijspelen met zang. Daarbij nog om de tusschenpozen te vervullen, ten einde de Damen, welke gestadig in de zaal blijven, zich niette laten vervelen, eene kluchtige alleenrede en eene romance of tooneellied. De vertooning zal op slag van (i ure aanvang nemen, dus past op, liefhebbers, als gij begeert alle drie dc stukken bij tc vvoonen Zie hier de mededeeling eens briefs ons Vrijdag laatst per post toegezonden Heer opsteller. Ik neem de vrijheid de aandacht van uw blad in te roepen op de hierbijgevoegde bemerkingen, welkers uitvoer het pu- blieckvan groot nut zoude worden. L. D. aanhoudenden lezer uws blads. Er zijn sedert lang in onze stad vier hulpbussen ten dienste van den postdeze bussen, in grootere steden zeer talrijk, zijn voor 't publieck van een onbetwistbaar nut, en nogtans zijn er menigen, bijzonderlijk onder bankiers en kooplieden, die van hunne dienst geen gebruik durven maken. De eene zijn in 't gedacht dat deze bussen somwijlen niet geligt worden, an deren vreezen dat, 't zij bij het uithalen, 't zij door eenige andere reden, hunne brieven in den dool zouden geraken zonder dat het mogelijk zij er het spoor van te vervolgen.

De Toekomst (1862-1894) | 1862 | | pagina 1