Politisch overzicht. - Stads-nieuws. - Kunsten en Wetenschappen. Bekendmakingen. Politisch overzicht. Stads nieuws. EERSTE JAAR. ZONDAG 21 DECEMBER 1862. N° 59. Koning Frederik VII, van Denemerken, is ge vaarlijk ziek. Ilij werdt geboren den 6 Oct. 1808. President Lincoln heeft een voorstel gedaan om eene schadeloosstelling aan al de staten, waar er nog slaven zijn, toe te staan, ten einde, op eenen gestelden dag, vóór I Januarij 1900 de slavernij af te schaffen. Zou 't Noorden beginnen twijfelen aan den goeden uitslag zijner worstelingen met de Zuiderlingen In Mexiko zijn de ziekten verminderd, maai de krijgswerkingen blijven opgeschortst, uit oor zaak van het slegt jaargetijde. M. de la Tour d'Auvergne is op 16 dezer dooi den Paus in gehoor ontvangen geweest en heeft de brieven hem als gevolmagtigde van Frankrijk aanstellende, afgelegd. De onderhandeling heeft ten minste eene uur gedeurt. Het handels-traktaat tusschen Zwitserland en Relgie is geteekend. De Belgieschc Kamers zctlon het, onderzoek van het wetsontwerp tot het verhoog der jaarwedden der magistratuur voort. Het Senaat heeft liet wets ontwerp aangaande het krediet van 545.000 fr., voor hel lager onder wijs bestemd, aangenomen met 58 stemmen tegen 5. DE TOEKOMST, De brieven voor de redaktie, de boeken om in ons blatlje geplaatst te worden, moeten vrachtvrij den uitgever, Dixmude-straat26, toe gestuurd worden.INSCHRIJVING: VoorlJperen, per drie maanden, fr, 1-00; perjare, Ir. 4-00, vóórop te betalen. Buiten stad, zelfde prijs met verhoog van het port. Men schrijft in bij den drukker van dit blad, alsook bij alle post-direkleurs. BEKENDMAKINGEN 12 centimcn den drukregel; de Plakbrieven van Verkoopingen, Verpachtingen, on/., en andere Berigten, ten bureelevan dit Weekblad gedrukt, ziju gratis ingelijfd tot het verval van den dag der verpachting, des overslags of anders.Alle in tee kenaar voor één jaar, heeft regt driemaal een berigt van zes regels, zijn beroep betreffende, onvergeld in dit bladje te laten inli jven. Er worden wekelijks Afdruksels van dil blad gratis in de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waar de verkoopingen, enz. der in ons blad aangemelde goederen, plaats hebben. De nieuwe inschrijvers op DE Tiïh^T^ilSiTOEKOMSV, zullen het blad van \UV7~ V heden tot Nieuwjaar 1SG3 gratis ontvangen. De herbergen welke tot nu toe ons blad gratis ontvangen hebben, zullen van Nieuw jaar aanstaande geen meer ontvangen, dan dat dezelve een abonnement nemen. Dinsdag- was liet de verjaardag der geboorte van onzen wel beminden Koning. Ten i 1 ure 's voormiddags kondigde onze beijaard het aanvangen van het Te Deum aan, welk ter dezer gelegenheid in onze hoofdkerk gezongen werd. Binnen de kerk was het zigt allerschoonst: het korps Pompiers met deszelfs Muziek was er naartoe getrokken; eene afdeeiing onzer bezet ting bevondt er zich insgelijks, en liet bataljon Burgerwacht met de halve batterij Kanonniers hebben ook door hunne te genwoordigheid luister aan het feest van 1G" dezer willen bij brengen. Alle deBurger-en Krijgsoverheden waren er aanwezig; daarenboven was er eene talrijke menigte naartoe gesneld ten einde het Te Deum van den heer Verdyen te kunnen bewon deren. Inderdaad, dit muziekstuk is voorzeker een der schoonste in zijn slach. De verschillige deelen er van zijn aliermeester- lijksl uitgevoerd geweest. Gedurende geheel den tijd der uit voering was de stilte met eerbied onderhouden, vooral als de kooren, door eene gelukkige schikking van den komponist, beurteling afzonderlijk en dan te samen zich lieten hooren iedereen gevoelde zich aangedaan. Zoo als wij in ons laatste nummer zegden, het Te Deum van M. Verdyen is een echt meesterstuk. liet beleid van den Te Deum werd doorM. VanElsIande gedaanaan hem ook komt eenigendeels eere toe over zijne zorgen m talent welke hij Dinsdag en vorige dagen heeft moe ten bijbrengen in de zoo moeijelijke taak der direktie. Zoo wij vernemen heeft dezen heer een allervleijensten brief van den komponist ontvangen, waarin de uitdrukkingen meet waard zijn dan alle andere eere zijne kunde toegezwaaid. Na het Te Deum was het groote monstering voor ons garnizoen op de Groote Markt. 's Namiddags, ten 2 4/2 ure, had er een Banket plaats ge geven door de iieeren officieren der Burgerwacht; onder hun bevonden zich nog de officieren van ons korps Pompiers, als ook eenige genoodigden uit de Burgerwacht. De heer Burg meester heeft dit Banket met zijne tegenwoordigheid wel willen vereeren. Gedurende hetzelve heeft het Muziek der Pompiers eenige stukken vóór het hotel Het Gouden Hoofd, alwaar het Banket plaats had, uitgeoefend. De Maatschappij de Vlaamsche Ster, onzer stad, geeft heden acht dagen, 28 dezer, hare S^vertooning van dit winter- getijde; de 2e van haar abonnement. Wij twijfelen niet of nog eens, als na gewoonte, zal dit tooneclfeest alleraantrekkelijkst wezen, zoowel door den keus

De Toekomst (1862-1894) | 1862 | | pagina 1