Ycrschillige Tijdingen. Officiële Akten. ARTHUR. gevoel, wij zouden den jongen kunstenaar misschien oudienst doen; want vele lof deugd niet voor jongelingen, dat maakt heil verwaand en dan zijn ze verloeren. Echter moeten wij ter aanmoediging van den componist verklaren dat wij in beide stukken eenen eigenaardigen stiel bemerkt hebben, gansch oorspronkelijke melodie, goede orkestratie, breede akkoorden en gemakkelijke aaneenschakeling. Wijt denken dat dit ter aanmoediging reeds genoeg verklaard is en wij hopen dat de jonge artist ons weldra op andere stukken zal vergasten. Wat nu gezegd van het tooneel? Wij zullen ons hier kort heidshalve de weergalm maken van het publiek, dat ons in de vertooning omringde en zeggengoed, echt goed 1 De lieve jufvrouw De Wis de troetelingevan het publiek geworden, zij vertoont zich nauwelijks of zij wordt met aanmoedigende en minzame toejuichingen begroet; ook is het geene kunst, want zij hoe langer, hoe meer talent aan den dag legt; bij haar schittert ook dat fijn gevoel dat aanhoudend op hel tooneel den speler moet bezielen of wiens gebrek zijn spel uitdrukkeloos maakt en de begoocheling belet. Zij was verrukkelijk in Tambour Jan- sens en wij maken haar een regtzinnig kompliment over hare militaire houding en hare bevallige manier van den degen te dragen, zij zou menige meikmoustache beschaamd gemaakt hebben. Het gansch personeel der Ster is goed onder hetzelve telt men akteurs die zich ook maarte toonen hebben 0111 toege juicht te worden, anderen zijn op dien weg en zullen er met aanhoudende studie en poogingen komen. Het hierbovenstaande artikel is de ware uitdrukking van het gevoelen des publieks; ook hebben wij er niets meer bij te voegen dan de goedjonstigheid van 't stadsbestuur voor deze onvermoeibare maatschappij in te roepen, want eene stad, in Jiczit van zoo een aantal jonge en ware liefhebbers, mag er fier op zijn. Wij aarzelen geenzins te zeggen dat het vertrou wen des schrijvers van het bovenstaande artikel dien kunst kring door geldelijke middelen te zien ondersteunen, in het kort verwezendlijkt zal worden. In afwachting geeft de Ster op Zondag-22 dezer maand de sié'rde Vertooning van haar abonnement, iiï de Apdlfozaal, in dc Lombaardslraat. (Zie de derde bladz.) Eene petitie uit Adinkerke, door verscheidene visschers van dé Panne onderteekend, vragende dat er maatregelen genomen worden om de verdelging van den kustvisch te beletten is Dinsdag in de Kamers aangeboden geworden. Dit verzoek schrift is, op aandringingen van de heeren Rodenbach en Van Iseghein, verzonden naar den minister van buitenlandsehe zaken ten einde de zaak te onderzoeken. Mel den 1" April aanstaande, zullen er te Kortrijk twee bureelen van registratie en domeinen opgerigt worden. De beer Frans Van Ilerzeele, muziekprofessor te Sotte- ghem, is Maandag laatst muziekmeester benoemd van de maatschappij Slc' Cecilia teVeurne, in vervanging van den heer Cartol, die van zijne verbindtenis afgezien heeft. Men is thans bezig niet de toebereidselen te maken, om de postzegels mot gatjes te stippelen, waardoor zij gemakke lijker van een zullen scheiden. - Eene groote internationale landbouwprijskamp voor peerden, hoorn- en ander vee, en landbouwwerktuigen, zal plaats hebben te Rijssel, van 27" tot 31" Mei aanstaande. Alle onze landbouwer,'?, landbouwkundigen, enz., worden uitge- noodigd aan dit Konkoers deel te nemen. Volgens de overrhijnsche nieuwsbladen, heeft men in Duitschland eene ontdekking gedaan, bestaande in een vet, hetwelk de. boter heel en al zou vervangen en schier de helft minder kost. Dit smout zou bereid worden met gezuiverde koolzaadolie, die, inderdaad, al de beginselen bevat welke in dc boter voor handen zijn het zou voor de keuken en taarten hakkers dienstig zijn. Alles wat met deze zelfstandigheid bereid is, zou een beteren smaak hebben dan dien van de boter voortkoinstig. Men leest in eene brussèlsche korrespondentië Ik heb dezer dagen wéér niet zeer geruststellende berig- ten ontvangen over dc gezondheid des Konings. De vorst lijdt veelsedert verscheidene dagen heeft hij niet gcé'ten, en dc laatste nachten heeft hij slapeloos doorgebragt. DrLangenbeck komt terug, om op nieuw eerie operatie te beproeven, maar dc gewoone genéBsheeren van M. zijri zeer ongerust. De her tog van Braband wordt binnen eenige dagen te Brussel ver wacht. De hertogin en de graaf van Vlaanderen zijn naar Londen vertrokken, om bij de huwelijksplegtigheden van den prins van Wallis tegenwoordig te zijn. ïioterkooper Dinsdag, om 3 ure namiddag, is liet huis cn stalling van liet hofstedeken bewoond en behoorende aan de gebroeders Velde, nabij de kruiskassijde te Liclitervelde, afgebrand. Tijdens de afgeloopéne maand Februarij, zijn er 5,603 brieven, ter oorzake van slechte of onduidelijke adressen, ter zijde gelegd. Na de opening zijn er 2,288 kunnen besteld of aan de schrijvers teruggezonden worden. 1,314 zijn in de scheurmand geworpen. De graaf van Vlaanderen wordt den 24" dezer maand 26 jaar oud. Den hertog van Braband zal den *J" April zijn 28* jaar bereiken. Zaterdag avond zijn er ongeveer 300 landverhuizers tc Antwerpen aangekomen, welke binnen kort niet bet bremer driemastschip Germania naar New-Vork zullen vertrekken. Er worden nog een tiental andere landverhuizers voor hetzelf de schip verwacht. Een vaartuig dat met 400 landverhuizers uit Antwerpen vertrekt, is een feit dat sedert vier jaren niet meer gebeurd is. In den loop van 1862 zijn er 2 generaal-majoors, a ko lonels, 3 luitenants-kolonels, 10 majoors, 41 kapiteins, 4 lui tenants cn onderluitenants, te samen 67 leden van T belgische leger, op pensioen gesteld. In dc gemeente Asnières (Frankryk) werd een verken geslagt, waarbij een aantal kinderen stonden te kijken. Fien hunner, een meisje van vier jaar, werdt bij het zien van het hloed hang de overigen lachten daarom en zegden Wacht maar, straks is het uwe beurt, dan wordt ^ij geslagt. i> liet kind liep hard weg en vhigte in eene openstaande wooning waar een meisje zat tc werken, liet kindje ijlde naar bet meisje toe, viel haar om den bals en was dood. Vader en dochter. Mathilde, gij zijl nu uit bet pen- sionnaat terug. Gij hebt u vlijtig getoond en wel geleerd. Ja, vader. Wat wil ik u nu geven voor uwe belooning. Een schoon zijden kleed Neen. Eenen hoed van de pa- rijsche inodiste?... Neen. Eenen bracelet met mnzaïk Ook niet. Een halssnoer Ook al niet. Een diamanten sieraad Nog al neen. Maar, kind lief, wat zal ik u dan geven voor het beste? - Och, vader, geef mij Tien man M. Alpbonse Verduyn, onderwijzer der gemeente-knech- tjenssehool te lJpcr, is, gelijkvormig de voorschriften der wet, tot den eed toegelaten. Door Koninglijk besluit van 10" Maart 1863, eene hulp som van 300 fr. is toegestaan aan de Maatschappij de Eeiidragf van Deynze, ten einde nicdetehelpen in het inrigten van eenen letterstrijd in den loop van het tegenwoordige jaar. aEEHttELIHGEN. (VERVOLG.) In zulkdanigen toestand wat moest er van de droomen van eer en geluk des jongen Arthur geworden Nogtans, hij onderwierp zich en volbragt met spoed en moed alle de pligten die hem opgelegd werden, de hoop voedende vari door zijnen aangelegden ijver ecnige verzachtingen te beko men. Een eenige zaak kwelde hem wezentlijk: de bedrukte toestand zijner ouders was hem gedurig voor de oogen, en hij was in de onmogelijkheid hun eenig geld te zenden om hun ellende te verzachten. Terwijl dat zijn hert vol van dit edel ge voel van kinderlijke teederheid was, zijn meester, die hem niets anders als het voedsel gaf, raadde hem integendeel aan van zijnen gewezenen weldoener te schrijven en hem eenig geld te vragen, Niet alleen volgde Arthur den raad zijns meesters niet, die

De Toekomst (1862-1894) | 1863 | | pagina 2