Politisch overzicht. - Stads-nieiiws. - Kunsten en Wetenschappen. Bekendmakingen. Politisch overzicht. Stads nieuws. TWEEDE JAAR. ZONDAG 22" MAART I860. N° 52. Langiewicz, de Polenschendiktateur, is bezig met zijn leger op goeden voet in te riglen. Gedurig hoort men van samenkomsten der opstandelingen met de Russen, waarin deze laatsten meest altijd den klop krijgen. Te Wilna is er laatst een deta- chemcnt der Keizerlijke magl in een strik gelokt en door de, vrij vechters groote schade in mannen en uitrusting toegehragt geweest. De hoeren, die in den beginne den Poolsclien opstand tegenstrijdig of onverschillig waren, be ginnen nu ook zich voor denzelven gunstig te loo- nen. Van heden af zou het volgens algemecnc gevoelens aan Rusland onmogelijk vallen den op stand te dempen, doordien denzelven zich nu te ver uitbreidt. Ecne nieuwe hotsing is dezer week ontstaan tusschen Oostenrijksche en Russische soldaten; indien er maar daaruit geene andere moeijelijkhe- den pruilen. Het gouvernement van Turin vocgd zich hij de andere mogendheden om hij Keizer Alexander ten voordeele van Polen aan te dringen. Te Palermo zijn vele aanhoudingen gedaan, Ier oorzaak eener ontdekte samenzweering. Garibaldi's kwetsuur levert op nieuw ernstige ongerustheden op. Marastinis is voorzitter der Grieksche Volksver tegenwoordigerskamer gekozen. Volgens de laatste tijdingen uit New-Yorkzou het Amerikaansch Senaat allen voorstel van tus- schenkomst stellig van de hand gewezen hebben. De politieke diskussie die sedert elf dagen de Belgiesche Kamers bezig hield zijn geëindigd; het budget van justicie is gestemd met 52 tegen 34 stemmen. DE TOEKOMST, Do brieven voor do rednlkio, de boeken om in ons bladje geplaatst to worden, moeten vrachtvrij den uitgever, Dixmude-straat, 26', toe gestuurd worden. INSCHRIJVING Voor IJperen, per drie maanden, fr, 1-00per jare, Ir. 4-00, vóórop te betalen. Buiten stad, zelfde prijs met verboog van bet port. Men schrijft in bij den drukker van dit blad, alsook bij alle post-direkteurs. BEKENDMAKINGEN 12 centimen den drukregel; de Plakbrieven van Verkoopingen, Verpachtingen, enz. en andere Berigten, ten burecle van dit Weekblad gedrukt, zijn gratis ingelijfd tot bet verval van den dag der verpachting, des overslags of anders. Alle inlec- kenaar voor één jaar, beeft regt driemaal een berigt van zes regels, zijn beroep betreffende, onvergeld in dit bladje to laten inlijven. Er worden wekelijks Afdruksels van dit blad gratis in de voornaamste berbergen der gemeenten gezonden, waar do verkoopingen, enz. der in ons blad aangemelde goederen, plaats hebben. ^5 Be nieuwe Inschrijvers op BE TOE- KOltiST, zullen dit lilnd van heden tot den l5lc" zondag van April gratis ontvangen. De Cavalcade van Zondag laatst was, zoo als wij zogden wel. Dezelve bestond uit de nabootsing eener Boerenbruidioft, en was verdeeld op twee wagens. De eerste wagen bevatte het muziek (een goed muziek) en verschillige wel- en aardig ge- kleedde genoodigden de tweede was voorzien van de bruidlof- feest zelve: den Heer en de Mevrouw van de Parochie, de notaris, de koster, boeren en boerinnen, de Bruid en Brui degom. Verschillige boeren en boerinnen en voornamelijk de nieuwe getrouwden munttenuitinzindelijke kleedij en wel ge kozen tooisel. Alhoewel men geene vrousven onder hun telde waren er vele mensehen die aan echte meiskens geloofden. De voornaamste straten doorkruissende, zijn zij bij de hui zen der stads-overheden en groote ingezetenen, van hunnen wagensgestapt om eene quadrille te dansen. Dit alles had een samenhang en eene levendigheid die een gunstiger weder weerdig waren,want in de Sterreslraat gekomen, ontvingen zij daar eene ware hemelsche besproei jingmaar niets hield hun tegen en zijn door regen en modder, zonder omziens, statig heengetrokken door hunnen Postiljon voorgereden. De wagens w aren ook zeer wel gedekoreerd. Die jongelingen die zich met dit fcestjen bezig gehouden hebben, verdienen lof en zij zouden moeten ten naasten jare het nog eens hernemen, misschien zullen zij, door een goed bestier, tot iets grootscher kunnen geraken, bekwaam om de vreemdelingen aan te lokken. Zoo dan, tot ter jare. De Half-vastendag is geheel wel afgeloopenhet is maar 's avonds en in den voornacht dat het hier en daar over einde gestaan heeft: tusschen -10 en 11 uren had er een geschil plaats in eene nobele herberg al den Zaalhof-kant, alwaar een voetganger een kanonnier der Bijschool met zijne baijonnet eene gevaarlijke steek toebragt.De kanonnier is nog niet dood. Dan, bijna ter zeiver uur, in een societeitsbal, is er een treffe lijk burger onzer stad al dansende, zijn been gebroken dan nog hier en daar kleine geschillen voorstkomende door de eene of de andere lachernij van dezen die niet verstaan wanneer en hoe men in publieke estaminet lacht. Dat kennis sen en vrienden onder elkaar spotten, dat zij zich door den hekel halen, zooveel zij kunnen, dat is niets; maar gedurig met en tegen reden iedereen beknibbelen en de klanten uit de her- hergen jagen en door eene onbezonne taal gevaar loopen zich

De Toekomst (1862-1894) | 1863 | | pagina 1