Politisch overzicht. - Stads-nieuws. - Kiiiisten en Wetenschappen. Bekendmakingen. Politisch overzicht. nieuws. 1 TWEEDE JAAR. ZOADAG 29» MAART 1863. ,Y' 33. Dc groote burgeroorlog in Amerika wordt hoe langer hoe moeijelijker. In Junij aanslaande is de diensttijd uit van 200.000 A oorder-vr ij will i gers en de meesten zullen dan waarseliijnelijk genoeg van de dienst hebben. Sinds lang is het voor de regering onmogelijk nieuwe vrijwilligers aan te werven; de geestdrift om te gaan vechten is voorbijdaarom reeds heeft men de loting ingevoerden nu wordt het laatste middel te baat genomen om hel leger in stand te houden. Men is bezig niet de regering te Washing ton te magligen, om-alle mannen tusschen de 20 en 23 jaren onder de wapens te roepen, niemand uit gezonderd. Lust en moed zijn hij de troepen van het Noor den verdwenen, en de demoralisatie der huurlingen is zoo erg. dal. zoo als cenigen beweerdn, hun soldij met voordacht achter gehouden wordt, daar zij anders na het ontvangen daarvan dadelijk deserteren. De telegraaf heeft nogmaals eenen smerlelijkcn kreet door Europa doen klinken. Het leger derPo- k'usche opstandelingen is bijna ganseh verslagen en uiteen gejaagd geworden. Sedert 10" Maart stond de legermagt van Lan- giewiez. tusschen Chrobrze en Zlota, tegen een legerkorps van 8,000 Russen. De Polen streeden dag voor dag met een ongelooflijken moed en al verdunde de dood dan ook gedurig hunne gelede ren. al werden zij van bagagiën en voorraad afge sneden, toch behaalden zij voordeden op den magtigen vijand. Hel is dus te voorzien dat de laatste oproerlingen zullen verstrooid worden. De worsteling was onge lijk, en al de heldenmoed der Polen kon hen niet tegen den noorderkolos doen met goed geluk worstelen. Er blijft aan den ezar eene schoone rol over: het is de wezenlijke pacifikatie van het on gelukkige Polen Dc aftogt van den Diklateur sluit noglans de opstand niet: zelfs zijn de opstandelingen als met nieuwen moed begaafd, en het telegraaf meldt ver- schillige samenholsingen tusschen de Russen en de Poolsche soldaten. Prins dc Metlcrnich, ambassadeur van Oosten rijk. is uit Weeircn te,Parijs terug: wat uil deze reis voortspruiten zal is aller onbekend. Eene nieuwe kandidatuur voor den Griekschen troon wordt nogmaals op het tapijt gehaalddit maal ware het prins Willem van Deneinerken, broeder der prinses van Galles, die, naar men zcgl, reeds aanvaardt heeft. DeBelgiescheKamers houden zich tegenwoordig bezig met het onderzoek van 't budjet van publieke werken. Daarna is er sluiting lot 14" April. DE TOEKOMST, ge: pr ï'r brieven voor de redalkie, de boeken om in ons bladje geplaatst te worden, moeten vrachtvrij den uitgever, Dixmude-straat, 20. toe sluit rd worden.INSCHRIJVING: Voor IJpercn, per' drie maanden, fr. 1-1)0; per jare, fr. i-00, vóórop te betalen. Buiten stad, zeilde rijs met verboog van liet port. Men schrijft in bij den drukker van dit blad, alsook bij alle post-direkteurs. BEKENDMAKINGEN 1 '2. eentimen den drukregel do Plakbrieven van Verknopingen, Verpachtingen, enz. en andere Berigten, ten burcclc van dit Weekblad gedrukt, zijn gratis ingelijfd tot bet verval van den dag der verpachting, des overslags of anders. Alle intec- kenaar voor één jaar, heeft regt driemaal een berigl van zes regels, zijn beroep betreffende, onvergeld in dit bladje Ie laten inlijven. Er worden wekelijks Afdruksels van dit blad gratis in de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waar de verknopingen, enz. der in ons blad aangemelde goederen, plaats hebben. Me nieuwe Inschrijvers op 1>E TOE- KOMST, zullen «Ut blad van lieden tot den Tu" zondag van April gratis ontvangen. Zondag laatst was het de dag op welken de kinderen in on/e vier kerken hunne eerste komnmnie deden. Het zoontjen van onzen achtbaren senateur, Baron Mazeman de Coulhovc, nam alsdan ook deel aan Vleze piegtigheid in de S"' Pielcrs-kérk. Ter dezer gelegenheid zijn alle de kinderen dezer bovenge noemde parochie-kerk uitgenoodigt geweest op een prachtig maal. Daarna verlustiging in den hof en alsdan zijn dc kinderen vertrokken, hunne handen vol bónbons hebbende. Zulke feesten zijn wel. De kinderen zulien later in hunnen medemaat de deugden en de weldaden zijns vaders zegenen Zondag laatst had de 4dc vertooning van het abonnement der Vlaamsche Ster plaats. De zaal van Apollo was zoo vol niet als gewoonte; de tweede en derde plaatsen bonnen heter vcr- vold zijn, maar dat kwam door de piegtigheid der eerste kom- J

De Toekomst (1862-1894) | 1863 | | pagina 1