Verschillige Tijdingen. Regterlijke Kronijk. Officiële Akten. De (j hierbovengenoemde ter dood veroordeelde persoonen hebben zich in kassalie voorzien. BURGERSTAND. brengen naar het hooger bestuur, dat zeker niet zal kunnen weigeren toe te geven aan eene vraag, welke in alle opzigten fegtveerdig is. Men schrijft uit Arlon, la" dezer: Onze stad is het töoneel geweest van een tweegevecht, dat vooreen der strijders de sch rikkelijkste gevolgen heeft gehad. Twee officieren, toebehoorende aan een prussisch regenient, in garnizoen te Luxemburg, de een kapitein van prussische oor sprong de ander een Pool van geboorte, hadden Zaterdag avond over de zaken van Polen twist gekregen, en dit ging zoo verre datmen eindelijk besloot het geschil met de wapenen uit te maken. Des anderendags 's morgens, omstreeks 8 ure, be gaven zij zich naar de glacis, tegenover de statie, en plaatsten zich op den bepaalden afstand. De pruissische kapitein had hel eerste schot, doch miste, hij viel weldra, doodelijk door den kogel van zijnen tegenstrever getroffen. De ongelukkige was getrouwd en had kinderen. Woensdag tusschen 2 en 5 ure heeft er op de Kasteel- plein te Antwerpen, een schrikkelijk ongeluk plaats gehad. De majoor van het tweede règement artillerie, M. Van der Grinten, aldaar sedert geruimen tijd in garnizoen, kwam te peerd van het arsenaal over de riein gereden, toen het dier schichtig werd en aan 't hollen sloeg. Het dier sprong eerst tegen een der hoornen op de Plein en hierdoor nog dwazer geworden, vloog het in ecne ijsselijke vaart voort en bonsde tegen den muur der estaminet de Fonteinop den hoek der Munte- straat en de Plein. De slag was zoo hevig dat de majoor voor-over stuikte en met het hoofd tegen den muur stiet, waardoor hij achterover van hel peerd sloeg en in den stijgbeugel blijvende hangen, een eind wegs voortgesleept werd, tot dat hij met het hoofd op het gaanpad viel en voor dood liggen bleef. Het peerd zette zijnen loop voort en werd een eind wegs van daar gegrepen. Naar liet gasthuis, in eene afzonderlijke kamer overgebragt, is majoor Van der Grinten, ten 8 lj2 ure :s avonds, zonder nog taal of teeken te geven, overleden, llij laat eene vrouw en 3 kinders achter, waarvan er 2 in pensionnaat zijn. Majoor Van der Grintcr was een Limburger, te Venloo (af gestaan gedeelte) gebooren: hij was een bekwaam officier en jong tot die voorname plaats in het leger gekomen. Den 12" April is een schip, geladen met 1,192 hectoli ters kolen, in de vaart van Dixmude naar Rousbrugge, niet ver vanReninghe, gezonken. De passagie is er niet door belemmerd. Dit schip behoorde toe aan sienr Amare, van Duinkerke. Er zijn Donderdag te Brussel reeds nieuwe aardappelen verkocht geweest aan 3 fr. den kilo. Dezelve waren voor den «'inter geplant en do buitengéwöone zachtheid van het weder heeft die proefneming ten vollen doen gelukken. De heer Van Ilove, professor in het bisschoppelijk kolle- gie van S' Louis te Brugge, isonderptstor benoemd van S' Jan te Poperinghe, in vervanging vanM. Huys, die als onderpastor naar Thielt overgaat. Uitspraak van het vonnis der Iloodc Bende. Het regterjijk drama, welk gedurende vier weken het assi senhof van Brugge heeft bezig gehouden, heeft Zaterdag nacht (18" dezer) zijne ontknooping bekomen. Zaterdag heeft den Prokureur-generaal geantwoord op de pleidoojen der advokaten,en de zaak van Staden aenvangendc, bezwaarde hij sterk Kestelyn. Dezen trad in eene groote woe de, welke geene gelykenis had bij alle zijne voorgaande uil- vallen. Hij slaat zich de borst met verdubbelde slagen, hij slaat op de baar, hij tempeest, hij zweert. De onderzoekings-reg- Icr heeft mijn naam genoemd bij Evariste, roept hij uit! Dit ellendig kind was achter een meubel verstoken, toen de regter mij vroeg: Kesteyn, hoe lang hebt gij bij Coene gewerkt? Kestelyn, hoeveel won gij bij Coene? Kestelyn alhier en Kes telyn aldaar! men heeft gezegd dat deze hamer liet bloed en de hersenen heeft doen spatten, hewel, dit bloed en deze hersenen zouden op mij ook gespat hebben. Maar... iedereen zijnen keer. De onderzoekings-regter zal op zijne beurt sterven. Gij zult ook sterven, M.den advokaat-generaal, en dezen dag, zult gij mij aan het tribunaal van God vinden... Het hof wachtte verduldiglijk en stilzwijgend, tot dat de woede van Kestelyn gestild was. Daarna hebben de advokaten nog eens het woord gevoerd. De jurij is om 11 ure in beraadslaging getreden, en om 2 en half ure 's nachts, iieeft de uitspraak van het vonnis plaats ge had. Kestelyn, Vermeersch, Lahousse, Desot, Lepoutre en de vrouw Vanderzype, worden tot de doodstraf veroordeeld. De uitvoering zal te IJper plaats hebben. Lucie Doise en Virginie Eeckhout, zijn elk lot li en Vande- voorde tot 10 jaren gevang veroordeeld, en de tentoonstelling. Evariste, ingezien zijnen jeugdigen ouderdom, en om zonder voorbedachtheid te werk gegaan te hebben, is vrijgesproken. Hij zal tot zijn 218le jaar in een verbeterings-huis geplaatst worden Evariste. Ik zou willen spreken. Voorzitter. Gij zijt vrijgesproken. Evariste. 'I is gelijk. Ik begeerde te verklaren, dat, van al wat ik tot nu toe verklaard hebt, niets waar is. Kestelyn. Gij boort het Desot.Ik ook,ik zeg dat alle mijne verklaringen niet an ders dan leugens zijn. Lepoutre. Weent en toont eene groote wanhoop. Vrouw Vanderzype. Barst uit in tranen, wilt spreken en kan geen enkel woord uit brengen. Vandevoorde. Ik heb niets te zeggen. Kestelyn. Bermhertige God Gij hoort het, en laat toe datonder den hemel zulke eerloosheden geschieden. Vervloeking op de valsche ontdekkers, op de valsche getuigen, en op alle deze welke tot mijne veroordeeling mede geholpen hebben Bij het verlaten van den bank der beschuldigden ging Keste lyn al wippen en dansscn naar het rijtuig. In het gevang ko mende deed hij een gebaar als of hij wilde een sabel trekken die aan zijne zijde hing, uitroependeViva Napoleon en hij legde de onbeschaamste zwetserij aan den dag. Lepoutre weende overvloedig en gisteren nog was hij gansch den dag aan de grootste droefheid ten prooi. De andere veroordeelden waren allen zeer neerslagtig en gelaten in hun lot. Een Koninglijk besluit van 10" April verleent eene subsidie van G00 fr. voor de vergrooting van het hospice van Staden. Bij Koninklijk besluit van 1(1" April, zijn de volgende subsidien toegestaan aan de hierna genoemde leerwerkhuizen. 420-00WestroosebeKe, 601-00: IJper.cn, 1,400-00 Meenen, 600-00.' GEBOORTEN van IS1'" lot 25"" April IS63. Mannelijk geslacht 2 Vrouwelijk a HUWELIJKEN. te zamen WeemaesEligius, onderwijzer, en Lecluyse, Adclia, zonder beroep David, Augustus, hovenier, en Dcvos, Rosalia, dienstmeid. Yandesando, Joannes, werkman, en Vanderzype, ltosalia, kantwerkster. STERFGEVALEEN. Verbanck, Maria, 07 jaren, kantwerkster, cchtgenoote van Karolus Sogers, Mcencnstraat. - (ibysclen, Mathilde, 31 jaren, kantwerkster, cchtgenoote van Tlieophiel Seminet, I'addcpoelstrnat. - Pannekoucke. Eugenia, 62 ja ren, dienstmeid, ongehuwd, Thouroutstraat. Nuilten, Amelia, 77 jaren, wasschcrcs, Mcenenstraat. - Joos, Franciscus, gepensionneerdc gemeente Brussel:'8' ccl"B™00t va" Maria Verschacvc, overleden te S' Gilles bij Beneden de 7 jaren, ?ann<% 1 te 7amcn 3 rouwehjk jd. 2'

De Toekomst (1862-1894) | 1863 | | pagina 2