Politisch overzicht. - Stads-nieuws. - Kunsten en Wetenschappen. Bekendmakingen. Politisch overzicht. SliuSs nieuws. TWEEDE JAAR. ZONDAG 17" MEI 1865. N9 60. De Polensche opstandelingen zetten zonder rust hunne werkingen voort. Volgens tijdingen, te Krakau ontvangen, heeft de opstand eene groote uitbreiding in Wolhynië gekregen. In het dislriktSandomir hebben de oproerlingen, gckommandcerd door Czachowskieen vollcdigen zegepraal behaald. De russische kolommen werken langs drij kan ten, te weten van Kaliseh, Warschau enVoclawisk en verspreiden zich op de beide oevers der Warlh, stellig met het voornemen om de oproerlingen op de grenzen van Posen te drijven, en hen in de armen der prussische troepen te werpen. De Russen ontvangen versterkingen op alle pun ten; men spreekt van 100,000 man. In de Pruissischc Kamers is het maar pruissens. Engeland eischt eenc herstelling aan Japonic over de moord eener engclsche famillie handel- drij vers. De Noorderlingen in de Vereenigde Stalen be ginnen de overhand te hebben, Puebla is door de fransche stormendehand inge nomen: maar dezelve hebben een verlies onder gaan van ö'OO gekwetsten en ioOdoodcnwaaronder generaal Laumière. liet traktaat lusschen Holland en Relgie. aan gaande den afkoop van de Schelde-tolis Zondag laatst gesloten. Geen voornaam nieuws in de Belgicsche Ka mers; men houdt zich altijd onledig met de dis- kussie der studie beurzen. Ons voornemen is en blijft van ons met geenc politieke worstelingen te bemoeijen. maar er bie den zich omstandigheden aan dat men niet wel zwijgen kan zonder zijne pligten als burger gansch te miskennen. De aanstaande kiezing oor de Ka mer der Volksvertegenwoordigers is eene dier om standigheden, en noglans wij zouden er nog niet van gesproken hebben, indien wij, lot onze groote verwondering, niet vernomen hadden dat er in dit arrondissement persoonen zijn verwaand ge noeg om de kandidatuur van onze twee repre sentanten, Minister Vandenpeerebooni en De Fio- risone te bevechten. Om zulke akten van ondank baarheid te beletten zou het Kiezerskorps in een- dragtige gelederen naar den scrutin moeten komen en de poogingen dier verwaande persoonen verij delen met als ééne man ie stemmen op de twee kandidaten, die de stad en het arrondissement zoo veel diensten gedaan hebben. IJzcre wegen, Kalsijden, Vaarten, Monumenten van allen aard, nuttige gestichten, alles getuigd de menigvuldigheid, de ontelbaarheid der gunsten welke M. Vandenpeerebooni in ons belang van den Staat wist te verwerven. Waar zijn de familien of de persoonen, die zich immer in 'l geval bevonden zijne tusschenkomst noodig te hebben, aan wie hij dezelve niet bereid willig toestond zonder inzigt zelfs van poiilieke opinie En sederi dat M.Vandenpeerebooni, de eer heeft in den raad van den koning te zitten, hetgeen hel gansehe arrondissement ook tot eene bijzondere eere strekt, is het niet de dienstbereide en toege- negene heer De Florisone, die zich voor iedereen op de bres stelt en al de hoedanigheden bezit van van eenen ijverigen Volksvertegenwoordiger, die zijne zending ten volle verstaat, ofschoon hij in de Kamers geen ruitebreker is Vruchteloos verbeelden wij ons dat het arron dissement IJperen zoo ondankbaar zou kunnen zijn; het is niet mogelijk en de kiezers zullen dat DE TOEKOMST, Do brieven voor de redatkie, de boeKon om in ons bladje geplaatst te worden, moeten vrachtvrij den uitgever, Dixmude-straat, 26,.[toe gestuurd worden. INSCHRIJVING Voor IJperen, per drie maanden, fr, 1-00 per jare, fr. 4-00, vóórop te betalen. Buiten stad, zelde prijs met verhoog van het port. Men schrijft in hij den drukker van dit blad, alsook bij alle post-direkteurs. BEKENDMAKINGEN 12 centimen den drukregel; de Plakbrieven van Vcrkoopingeu, Verpachtingen, enz. en andere Berigfen, ten bureele van dit Weeablad gedruKt, zijn gratis ingelijfd tot het verval van den dag der verpachting, des overslags of anders. Alle intee- denaar voor één jaar, heeft regl driemaal een berigl van zes regels, zijn beroep betreffende, onvergeld in dit bladje te laten inlijven. Er worden wekelijks Afdruksels van dit blad gratis in de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waar de verkoopingen, enz. der in ons blad aangemelde goederen, plaats hebben.

De Toekomst (1862-1894) | 1863 | | pagina 1