Politisch overzicht. - Stads-nieuws. - Kunsten en Wetenschappen. Bekendmakingen. Politisch overzicht. Stads nieuws. TWEEDE JAAR. ZONDAG 31» MEI 4863. N° 62. Dagelijks doet men nieuwen vooruitgang in de ontwikkeling van den poolschen opstand kennen 5 die laatslen strekt zich al meer en meer uit in de oude provinciën van Polen, welke onder de russis- sehe magt staan. De moedige Polakken strijden met afwisselende kans tegen de overmagt, ter herwin ning hunner vrijheid en onafhankelijkheid. Zij sneuvelen als helden en martelaars. Terwijl de ge- voellooze diplomatie op haar gemak notas en cirku- lairen wisselt, vloeit het bloed in Polen en de grensgewesten. De oorlog in Amerika tusschen Zuid en Noord, die reeds zoo vele duizende mensehculevens en zoo veel miljoenen gekost heeft zonder een stap verder tot den vrede gekomen te zijn, heeft zich op nieuw door verschillige bloedige gevechten doen kennen. Deze twee staten van elkander scheiden ware het beste middel om den zoo lang gewenschten vrede te verkrijgen. Te New-York doet men in dien zin groote moeite. Onze Kamer der Yolsvcrtegenwoordigcrs heeft in zitting van Zaterdag 11. overgegaan tol de stem ming van hel wetsontwerp der openbare werken, die aangenomen is. De verwerping van het art. 3, in de vorige zitting is behouden. Na den uitstel op de krijgsdiensbaarheden, is de vergadering uiteen gegaan en de zittijd gesloten. DE toekomst; De brieven voor de redatkie, de boeKen om in ons bladje geplaalst te worden, moeten vrachtvrij den uitgever, Dixmude-straat, 26, toe gestuurd worden. INSCHRIJVING Voor IJperen, per drie maanden, fr, 1-00per jare, fr. 4-00, vóórop te betalen. Buiten stad, zelfde prijs met verhoog van het port. Men schrijft in bij den drukker van dit blad, alsook bij alle post-direkteurs. BEKENDMAKINGEN 12 centimen den drukregel de Plakbrieven van Verkoopingen, Verpachtingen, enz. en andere Berigten, ten bureele van dit Weekblad gedrukt, zijn gratis ingelijfd tot het verval van den dag der verpachting, des overslags of anders. Alle intee- kenaar voor één jaar, heeft regt driemaal een berigt van zes regels, zijn beroep betreffende, onvergeld in dit bladje te laten inlijven. Er worden wekelijks Afdruksels van dit blad gratis in de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waar de verkoopingen, enz. der in ons blad aangemelde goederen, plaats hebben. De nieuwe inschrijvers op DE MilDiTOEIiOJiST, zullen het blad van heden tot op laatstcn JUinij ;/»•«- tis ontvangen. Stadsnieuws! een woord die geheel aardig voorkomt wan neer er geen het minste nieuws is. De kiezingen zijn daar de schuld van: iedereen is opgetrokken]; vechten, stelen, zelfs niet tot het kleinste farceken, niets valt er te vertellen en wij zijn, als gazetteschrijver genootzaakt stadsnieuws mede te dee- len Welaan het zij zoo, geven wij stadsnieuws. De ministrer van binnenlandsche zaken Mr Alp, Vanden- peereboom is dezer week zijne lieve en aan het hert liggende geboortestad komen bezoeken. Een kleine rusttijd in 's lands zaken geeft hem deze aangename voldoening. Affaire van kiezing, hooren wij ronken neen, bij God niet meent men dat onzen minister noodig heeft eene ronde te doen ter oorzaak zijner herkiezing. Gij zijt er wijd af lezer. M. Vandenpeere- boom is de lieveling zijne medeburgers en geen enkele kiezer in geheel het arrondissement zou ondankbaar genoeg zijn om de weldadentevergeten diezijnetegenwoordigheidindekamers en in het ministerie voor ons arrondissement en de stad IJper te weeg gebragt heeft. En M. De Elorisone dan de menschcn- vriend, die altijd zoo dienstveerdig voor eenieder isdie met het volk zoowel weet om te springen, deze heeft ook niet het minste te vreezen voor tegenstemming laten wij hopen dat de kiezers, volgens hunne Consciencie, niet ondankbaar zullen te werk gaan de mannen die tot nu toe WEL en ten \ooi- deele der belangen van het Ypersch Arrondissement gewerkt hebben, moeten hun mandaat van representant blijven be houdenMaar wat doen wij bemoeijen wij ons nu met de kiezingen Vergeef het ons, lezer, het is eene algemeene smetziekte; iedereen spreekt van Kiezing, waarom zou de Toekomst ook haar oordjen in het schotelken niet leggen?.... maar nu motus en betrouwen wij ons op de kiezers. Laat ons voortgaan met ons stadsnieuws. Vrijdag laatst, in den voornoen, op de Vischmarkt alhier,.. Ja, maar het loopt al wederom op kiezing Handelen wij liever

De Toekomst (1862-1894) | 1863 | | pagina 1