Politisch overzicht. - Stads-nieuws. - Kunsten en Wetenschappen. Bekendmakingen. Pöliliscli overzicht. Stads nieuws. Kunst- Letternieuws. Voi'schilligc Tijdingen. TWEEDE JAAR. ZONDAG 21» JUNIJ i860. N° 65. lil ons laatste nummer meldden wij de inneming van Yicksburg als zeker; naarder inlichtingen ge ven dit nieuws als ongegrond: de Noorderlingen hebben 5 aanvallen gedaan en telkens met groot verlies teruggedreven geweest. liet zit nogmaals scheel in Japonic. Nieuwe overwinningen zijn nogeens door de Poolsehe opstandelingen tegen de Russen op ver- schillige punten behaaldnamentlijk in hel gou vernement Lublin, in Lithuanie, en in hetPalatinaat Kaliscli. In Pruissen slaan, als voorheen, alle de gemoe deren hard gespannen. In Peru is, op 15" Mei, den slavenhandel afge schaft. Den 17" of 18" dezer hebben de 5 beschermende mogendheden hunne vrede voorstellen ten voordeelc van Polen aan hetRussisch gouvernementgestuurd. M. de Minister van Publieke werken komt de overeenkomst, mits wettiging, met de heeren Marchal en Ilerla te teekenen, hun de koneessic van den IJzeren-weg van Armentiers naar Oos tende, langs Thourout, IJpre en Waesten toe staande. DE TOEKOMST, De brieven voor de redalkic, de boeken om in ons bladje geplaatst tc worden, moeien vrachtvrij den uitgever, Dixmude-straat, 20, toe gestuurd worden. INSCHRIJVING Voor IJpcren, per drie maanden, fr. 1-00per jare, fr. .1-00, vóórop te betalen. Duiten stad, zelfde prijs met verhoog van het port. Men schrijft in bij den drukker van dit bladalsook bij alle posl-direkleurs. BEKENDMAKINGEN 12 eentimen den drukregelde Plakbrieven van Verkoopingen, Verpachtingen, enz. en andere Bcrigtcn, ten bureelc van dit Weekblad gedrukt, zijn gratia ingelijfd tot het verval an den dag der verpachting, des overslags of anders. Alle, intee- kenaar voor één jaar, heeft regt driemaal een berigt van zes regels, zijn beroep betreffende, onvergeld in dit bladje te laten inlijven. Er worden wekelijks Afdruksels van dit blad gratia in de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waar de verkoopingen, enz. der in ons blad aangemelde goederen, plaats hebben. Sedert de Kiczingen, is het nieuws zoo schraal geworden dat wij waarlijk niet meer weten wat vertellen. De Boode Bende brengt nog een weinig aan den dijk, anders ware liet niets meer. Alle avonden ziet men bij duizende menschen aan de Statie, want iedereen verwacht zich de bende te zien in brengen of het schavot te zien lossen. liet is nogtans geen geestig schouwspel, drij of vier menschen, al waren het nog moordenaren, het hoofd te zien afslagen!... De afschaffing der doodstraf is eene kwestie waaraan wij geenszins willen roeren, want het huiten onze vermogens strekt; maar altoos is het zeker dat zulke schouwspelen geen voordeel aan de beschaving brengen. De slechte menschen nemen er geen vrucht ten hunnen voordccle uit en de goeden zijn in gevaar gesteld een laatste gevoel van medelijden jegens eencn hunner evenmenschen hun te zien ontsnappen. Dat men de doodstraffe toepasse aan dezen die men zeker is dezelve verdient te hebben maar dat men de halsregting maar in tegenwoordigheid van een klein getal aanschouwcrs toelate. Maandag, korts na een ure 's middags, is genaamden D. Geeraert, schildersgast, bezig zijnde den gevel van het huis van M.den doklorCoppieters, in de Hondstraat, te schilderen, van eene tamelijke hoogte op den grond gevallen. Zijne leeder niet ver genoeg geplaatst zijnde om een deel zijns werks te bereiken heeft hij zich te ver over geheld en het evenwigt verloren. Volgens genomene inlichtingen gaat het merkelijk beter en het is te verhopen van welhaast hem wederom op voet te zien. S>«rS Het voorloopig konkoers voor den prijs van Rome, heeft op lb" Mei laatst te Antwerpen plaats gehad. Van de 22 medededingers heeft het ju rij er G van aange nomen. Hen 4" Junij zijn deze zes artisten in de mat ge treden, het zijn MM. Vanden Bossche, van GentCoppieters, van IJperen; Vandenkerkhove, van Brussel; Hennebieq, van Doornijk; Verdeyen van Luik en Agneessens, van Brussel. De heer Jan de Laet, die Dinsdag laatst tc Antwepen tol volksvertegenwoordiger is gekozen, heeft des avonds, in den Nederduitschen Bond, de verklaring gedaan, dal hij in de Kamer zijnen eed in de Vlaamsche Taal zon afleggen, eene verklaring, die een onbeschrijflijken indruk maakte, zegt een Autwerpsch blad. In de Keizerlijke drukkerij te Parijs is het Lev en van Julius Caesar, door Napoleon III, ter perse gelegd. Deel I en II zullen te gelijk het licht zien het IIIe deel verschijnt latei'. Men leest in Y Union de Charleroi, van 16" Junij I860, n° 167. Een inwooner van Poperinghe had eene koe, welke hij reeds 10 jaren ingespannen had om het werk in wagen of kar te doen. -De beest, door te veel werken en te weinig eten, vermagerde van dag lot dag, dat zij er op het laatste bij viel. De eigenaar der koe in plaats van met den waren middel te be ginnen, (haar eten te geven), gaf dezelve een pak stokslagen

De Toekomst (1862-1894) | 1863 | | pagina 1