■I i Kiesbare voor 't Senaat. en de arme beeste liet haren kraag.Aangezien de heeste nu toch dood is, zegde de vrek, laat ons haar slagten, en hij be gaf zich bij een vleesch-houwer. Na onderzoek wilde de beenhouwer voor de beeste niets gevenwant dezelve al te oud en te mager was en het vel dan? Op 't einde'kwam men overeen dat de slachter de beest weghalen zou en 12 fr. betalen.Daarenboven eischte de eigenaar nog het hert der koe. Zoo als hij beloofd had, begaf hij zich des Zondags morgens naar de beenhouwerij om het hert. De vrouw des slachters niets van den koop wetende, had het hert verkocht Dag bazinne. Dag gebeur. Hoe is het met mijn herte? Met uw herte! Ja, met het hert van de koe van deze week zegde de slachter. Ons akkoord was dat hij het hert gratis moest weder hebben. Maar, man, hebt gij het vergeten: de koe had geen hert De man, iets achter de woorden zijner vrouw gissende, viel haar rap in de reden. liet is waar, gebeur, ik had het vergeten, uwe koe had geen hert. Is het mogelijk Maar het verwonderd mij geenszins, luijer heest zag ik van mijn leven, want zij wilde den helft des tijds niet trekken Nopens de gezondheidstoestand van den Koning meldt men uit Brussel, onder dato van 7" Junij, dat, ten gevolge van eene operatie, dezer dagen met het meeste welgelukken gedaan, de gezondheid van Z. M. eene gevoelige verbetering heeft ondergaan; de onrust, welke men koesterde, heeft thans plaats gemaakt voor een algemeen vertrouwen. De Landbouw-Prijskamp die de verledene week te Rijssel heeft plaats gehad, was allerluisterlijkst. Er waren vele dieren ten toon gesteld door persoonen onzer omstreken. Donderdag avond heeft er een gevecht plaats gehad te Clercken tusschen twee werklieden, genaamd K. De Wilde en E. Geldhof. De eerste heeft zes messlagen toegebragt aan E. Geldhof, die zijn leven in gevaar stellen. Het schijnt dat De Wilde onwettige betrekkingen had met de echtgenoote Geld hof, die in hetzelfde huis woonde, en dat hij üe Wilde had willen weg doen gaan, 't gene het gevecht opgebeurd heeft. De gewoone zittijd van de Provinciale ltaden van het land, wordt Dinsdag, 7" Jnlij, geopend. In de afgeloopene maand zijn 4774 brieven, ten gevolge van slechte adressen, ter zijde gelegd. Van dit getal zijn er, na de opening, 5110 kunnen besteld of aan de schrijvers terug gezonden worden 1058 zijn inde scheurmand geworpen. - Men meldt dat de hoeren De Rongé en Van Volxem te Brussel, hun ontslag zullen geven, om plaats te maken voor de heeren Rogier en Devaux. Anderen spreken van het ontslag des heeren de Bronckart, ten gunste van den heer Rogier. Eergisteren was het de 48" verjaardag van den zoo ver maarden slag van Waterloo. In gansch Relgie zijn er 501 persoonen voor het Senaat verkiesbaar. Men weet, dat men daartoe den ouderdom van 40 jaren moet bereikt hebben en ten minste 2,116 fr. 40 c", of 1,000 gulden belastingen moet betalen. Ziehier de verdee ling voor de negen provinciën Westvlaanderen, GO; Oost- vlaatideren, 96; Antwerpen, G2; Brabant, 119; Henegouwen, 75; Luik 54; Limburg 125; Luxemburg, 5; Namen, 42. Totaal, 501 Zie hier de lijst der burgers van Westvlaanderen die den ouderdom van 40 jaren bereikt hebben, en ten minsten 2,11 (i fr. 40 cent" belastingen betalende, patent er bij begre pen, kiesbaar zijn voort Senaat: Baron F. Bethune, 1'. Boet, .1. Boyaval-du Jardin, I'. Bor- t;er, F,. Breidel, Bruneel-Delvigne, H. Carton, V. Coppieters, K. Danueel-GlorieuxI.. de Bie, P. de Breyne-Peellaerl, burggraaf K. de Croeser-de Mooreghem, E. de Crombrugghe, Th. de Gheus, burggraaf A. de Jonghe, ridder E. de Knuyl- dc Vrière, E. de Man, G. de Meulenaere-Dujardin, burggraaf E. de Nieulant, graaf C. d'Ennetière-d'Hulst, K. de Roo-van- Wambeke, P. de Btiysschcre-van Severen, ridder deSchietere de Eophem-Pecsteen van Swevezeele, baron J. de Serret, E. de Smedt, L. de Stuers, P. de Thibault van Boesinghe, 1'. de Vrière, L. Godschalk, V. Goethals-Danneel, Goethals van den Broucke, P. Gilliodls van de Poele, L. Hermanse-Lybaert, Huyghe de Pcutevin, IweinS-llinderyck, K. Joris, A. Julien, baron Ph. Ie Bailly de Tilleghem, baron Ed. Ie Bailly de Til- Jegïiem-de Man, J. Malou-Dassonville, E. Merghelynck, baron Mazcman de Couthove, baron Pecsteen de Lampreel, baron E. Peers, 1'. I'lettinck-Strack, baron G. Pecsteen-de Vrière, P. Pyssonnier, baron A. Van Caloen-Van Basseghem, K. Van Caloen-De Gourcy, P. Van der Beke-De Cringen, I'. Van der Marlière, II. Van Dromme, C. Van Elslande, A. Van Hamme de Cröeser, E. Van Iluele-Verhulst, L. Van Nieuwenhuize, A, Woets. Ten gevolge der kiezingen van 9" Junij, telt de Kamer der Volksvertegenwoordigers tegenwoordig 61 liberalen, 50 kleri- kalen en vijf Antwerpenaarsdeze leste hebben de verpligti- ging aangenomen tegen alle ministerien te stemmen, zoolang eraan de eisschen van Antwerpen niet voldaan wordt. De 61 liberalen zijn MM. Guillery,Van Humbeek, Goblet, Orts,Defré, Prévinaire, Jamar, Hymans, de Rongé, Pirson en Van Volxem, Brussel Nélis, de Chentinnes en Mascart, Nyvelt; Erère, Braconnier, Eesoinne, Muller, de Brockacrt, Mouton en Grandgagnage, Luik; J. Lebeau en de Macar, Hoei; David, Grosfds en Mo- reau, Verviers Delexhy,Waremme; Frison en M. Jouret, Ath; C. Lebeau, Pirmez en Sabatfer, Charleroi; de Brouckere, Car- lier, Dolez, Lange en Laubry, Bergen; Ansiau en J. Jouret, Soignies; de Paul en Van Leempoel, ThuinAllard, Bara, Crombez en Dupret, Doornyk; de Renesse, Tongeren Tesch, Arlonde Moor, Neufchateau Bouvier, Virion L. Orban, Marche; de Baillet-Latour, Philippeville; de Bidder en de Vrière, BruggeVanIscghem, Oostende; A. Vandenpeereboom en L. de Florisone, IJperen; Cumont, Aelst; Jacquemyns, E. Vandenpeereboom, Vanderstichelen en de Kerchove, Gent. De 50 klerikalen zijn MM. Notelteirs, d'Ursel en Van den Branden de Reeth, Me- chelen Coomans, de Mérode en Nothomb, Turnhout; de Snoy, Nyvelt; Beeckman, Landeloos, Delcour en Schollaert, Leuven; Soenens, Brugge; de Haerne, H. Dumortier en Tack, Kortryk; de Coninck, Dixmude; de Smedt, Veurne; lloden- bach en li. Dumortier, Rousselaere; de Muelenaere en Lebailly de Tilleghem, Thielt; Van Benynghe, IJperen de Naver en de Ruddere, Aelst; Magerman, Thienpont en Vander Donckt, AndcnaerdcKervyn de Lettenhove, Eecloo Janssens, Van Overloop en Verwilghen, S'-Nikolaesde Decker, de Terbeeq en Vermeire, Dendermonde; de Baets, Coppens en Kervyn de Volkaersbeke, Gent; Dechamps, Charleroi; Faignart,Soignies; de Pitteurs en de Theux, HasseltJulliot, Tongeren; Vilain XI III, Maeseyck; Van Hoorde, Bastogne; de Liedekerke en Thibault, Dinant; Moncheur, de Montpellier, Wasseige en Boyer-de Behr, Namen. De vijf Antwerpenaren zijnMM. d'Hane-de Steenhuvze, Hayez, Dubois, Jacobs en de Laet. In den Senaat telt de liberale partij 52 leden, de klerikale 26. De 32 liberalen zijn MM. Michiels-Loos en Joostens, Antwerpen; Fortamps, Hanssens, La invers, Bisschoffsheim, Stielemans en Van Schoor, Brussel; Mosselman en Zaman, Nyvelt; Boyaval-Dujardin, Brugge; A. Dubus, Oostende; Mazeman, IJperen; Grenier, Geldhof en De Cock, Gent; Corbisier en Tellier, Bergen; de Basse en Sacqueleu, Doornyk; de Eigne, Ath; Haron, Char-: leroi; Wincqz, Soignies; Lonhienne, de Eooz en Eorgeur, Luik; Laouroux, Verviers; dc Ternaco, Hoei; de Sélys-Long- champs, Waremme; Ozeray, Neufchateau; de Favereau, Ar lon; de Labbeville, Philippeville.

De Toekomst (1862-1894) | 1863 | | pagina 2