Politisch overzicht. - Stads-nieuws. - Kunsten en Wetenschappen. Bekendmakingen. Politisch overzicht. Stads nieuws. TWEEDE JAAR. ZONDAG 2» AUGUST1J 1803. N° 71. Dc politieke barometer staat op oorlog. Te Parys is thans het algemeen gevoelen dat de oorlog alleen de mogelijke oplossing der poolschc kwestie is. Al de mogendheden, Pruissen alleen uitgenomen, zullen mede helpen. Dc hulp van Zweden, Denemarken en Italië, is zeker. Spanje, Portugaal, Holland zelfs zegt men, Zwitserland en Belgie zouden aan de beweging niet kunnen weder- staan. Zoo denkt men hel te Parys. Lord Palmerston heeft de vereeniging van geheel Europa gevraagd om den oorlog ten voordeele van Polen te doen. Die voorwaarde kan gemakkelijk volbragt worden. Zoo denken ten minsten al de vrienden van Polen. De laatste antwoorden der drij mogendheden Frankryk Oostenryk en Engeland op deze van Russen zijn gereed en zullen in het kort naar Rus- - sen toegestuurd worden. Turkye brengt zijn leger van 83.000 man op 160,000. De arsenalen werken onverpoosd. Er ontstaat te New-York een grooten volks-op- stand ter oorzaak der konskriptie. Men heeft ge bruik van het kanon moeten maken. Alle de zwarten zijn op de vlugt, en deze die aangehouden worden zijn onbermherliglijk let' dood gebragt. De beweenelijke opstand is gelukkiglijk te New- York beginnen te stillen. In Japonic is er op nieuw oorlog. Generaal Lee is naar Virginie ontsnapt. Port-Hudson is genomen. Marchalk Forcy heeft eenen Triumviraat en cenen Staatsraad benoemd om den loop van administratie te vergemakkelijken. Prijskamp van vel Yec te Yperen. DG TOEKOMST, De blieven voor <le rednktie, dc boeken om in ons bladjc geplaatst te worden, moeten vrachtvrij den uitgever, Dixmude-straat, 2t>, toe gestuurd worden. INSCHRIJVING Voor IJpercn, per drie maanden, fr, 1-00per jare, fr. 4-00, vóórop te betalen. Buiten stad, zeilde prijs met verhoog van liet port. Men schrijft in bij den drukker van dit blad, alsook bij alle post-direkteurs. BEKENDMAKINGEN 12 centimen den drukregeldc Plakbrieven van Verkoopingcn, Verpachtingen, enz. en andere Berigten, ten bureele van dit Weekblad gedrukt zijn gratis ingelijfd tot liet verval van den dag der verpachting, des overslags of anders. Alle intee- kenaar voor één jaar, heeft regt driemaal een berigt van zes régels, zijn beroep betreffende, onvergeld in dit bladjc te laten inlijven. Kr worden wekelijks Afdruksels van dit blad gratis in de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waar de verkoópingen, enz. der in ons blad aangemelde goederen, plaats hebben. Onze Maatschappij de Viaamsche Ster heeft Zondag laatst den Prijskamp van Zang op Walou-Abeele gaan bijvvoonen. Er waren drij medailjen te winneneenc voor Koorzang, eenc voor Duo en eenc voor Alleenzang. De Koorafdeeling heeft deze van koorzang behaaldde heeren Fieters en Van- houtte (der Viaamsche Ster) deze van den duo, en M. Gustaaf Mailliard (der Viaamsche Ster) deze des alleenzangs. Dus zijn de drij medailjen door onze Ster naar Ypcrcn ge bragt geweest. Ziehier den uitslag van den prijskamp van vet Vee, die Maandag, 27" Julij, alhier heeft plaats gehad: Ossen van ten hoogste vijf jaar. 1" Prijs: Vereecke Louis, koopman te Dixmude. 2° id. Vereecke, Philippe, koopman te Dixmude. Veerzen van ten hoogste vier jaar. lc Prijs: Caene Amand, slagter te Poperinghe. 2" id. Laevcns Henri, koopman te Itousselaere, 5° id. Boudry, vleeschouwcr te Yperen. Koeijen van allen ouderdom. 1° Prijs - Dewitte Louis, te Nieucappelle. 2° id. Laevens Itenri, voornoemd. 5° id. Vollebout, herbergier te Yperen. Jaarlingen. lc Prijs: Wailaert Ant., slagter te Yperen. 2° id. Tournez Francis, slagter te Yperen. Kalveren. 1° Prijs: Wailaert, slagter te Yperen. 2° id. Dejaegher Polidore, slagter te Yperen. Schapen. 1° PrijsVandecastecle Edm., slagter te Dixmude. 2° id. Denzelven Zivijns. i" Prijs: Beuns, slagter tc Yperen. 2C id. Baal, koopman te Vlamer tinghe. Onzen achtbaren stadsgenoot, M. B. Mortier, bestuurder der stads-gemeente-school is vereerd met het tweede eere-voor- zitterschap der Maatschappij Ithethoricade Barbaristen van Poperinghe, Dinsdag in den vooravond is er alhier op de Kaai, in den afloop, in het naar huis komen, eenen man zijne bil gebroken

De Toekomst (1862-1894) | 1863 | | pagina 1