Politisch over/lelit. - Stads-nieuws. - Kunsten en Wetenschappen. Bekendmakingen. Politisch overzicht. Stads nieuws. TWEEDE JAAR. ZONDAG 16» AUGUST1J 1863. N° 73. De arislokrale partij heeft het bevel des opslands onder It aar bewind genomen; het poolseh natio naal gouvernement is naar Parys overgezet. Prins Czartorvski, gaat zieh koning van Polen doen uit roepen, zoohaast Frankryk aan Russen den oorlog verklaard. De anonime brochuur VEmpereur, la Poloyne et VÈurope, die over eenige dagen bij den boek handelaar Dentu in het licht gegeven werdt, was hem reeds van over twee maanden toegezonden met, de opmerking die op de eerste aanzegging te drukken. Deze aanzegging is hem verleden week gegeven geweest. Men beschouwt die als een voor teeken niet den oorlog. Ook spreekt men in de financiële kringen, waar men zoo zeer den vrede wenscht, van eene leening ten behoeve van den oorlog, en men voegt er bij dat het wetgevend lichaam daartoe reeds voor het einde van september zal worden bijeengeroepen. Meest al de gekroonde hoofden van den Duit— schen Bond stemmen toe de konferentie, doorZ.M. den keizer van Oostenryk beroepen, hij tewoonen; het is maar op Pruissen dat men niet zeker is. Het plan door Frans-Josef bewerkt, is eene nieuwe politieke samenstelling den Bond te ver- lecnen. De Vergadering der notabelen te Mexico heeft zieh ten voordeel van een keizerrijk, lot gouverne- mentsvorm verklaard en heeft den aartshertog Maximiliaan van Oostenrijk tol keizer gekozen. Eene deputatie uit vijf leden samengesteld, heeft de 20 Julij Mexico verlaten, teneinde zich naar Europa te hegeven en naar Weenen, aan den aartshertog Maximiliaan het Dekreet der Mexi- kaansche notabelen over te brengen, waardoor hij tot keizer van Mexiko benoemd wordt. Aartshertog Maximiliaan, 51 jaren oud. is broe der van den tegenw oordigen keizer van Oostenrijk en echtgenoot van prinses Maria-Charlolta-Amelia- Yictoria-Clementina-Loepoldina, dochter van Leo pold, onzen beminden koning. De kiezingen van Hasselt hebben de kalholijke partij met een man vermeerdert; M. Thonissen is met 926 stemmen gekozen. DE TOEKOMST, De brieven voor de redaklie, de boeken om in ons bladjc geplaatst te worden, moeten vraclitvrij den uitgever, Dixmude-straat, 2(i, toe gestuurd worden. INSCHRIJVING Voor IJperen, per drie maanden, fr, 1-00; per jare, fr. -i-00, vóórop te betalen. Buiten stad, zelfde prijs met verboog van bet port. Men schrijft in bij den drukker van djt blad, alsook bij alle posl-direkteurs. BEKENDMAKINGEN 12 eentimen den drukregel de Plakbrieven vim Verkoopingeh, Verpachtingen, enz. en andere Berijden, ten bureele van dit Weekblad gedrukt, zijn gratis ingelijfd tot liet verval van den dag der verpachting, des overslags of anders. Alle inte kenaar voor één jaar, heeft regl driemaal een berigt van zes regels, zijn beroep betreffende, onvergeld in dit bladjc te laten inlijven. Er worden wekelijks Afdruksels van dit blad gratis in de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waar de verknopingen, enz. dei' in ons blad aangemelde goederen, plaats hebben. De laatste zondag der kermis is zoo als de voorige dagen, door een allerschoonst weder opgeluisterd geweest. De let terstrijd die 's namiddags ten 4 ure plaats greep heeft er door veel gewonnen. Rond de zestig stukken waren ingezonden en die zestig stukken zijn door ongeveer 40 liefhebbers uit gevoerd geworden, want er waren er die drijmaal iu ver- schillige vakken het tooneel beklommen. Wij hebben gezien dat er eenige hunne beurt hebben laten ovcrschrikkelcn, het is jammer want er was groote kans. Het eerste gedeelte werdt in stads tooneelzaal uitgevoerd en het tweede in het lokaal der maatschappij. Ten 3 ure van den nacht nam den kamp een einde. De eerpenningen die ons 's anderdags door eenen liefhebber getoond zijn geweest, zijn zeer fraai van maakselde ecreprijs vooral is wel, dezelve is gewonnen door M. Vanden Eynden van het Natio naal Tooneel, van Antwerpen. De eerste prijs in 'l gezang viel hem ook ten decle. De andere prijzen vielen als volgt Deftige alleenspraken, eerste klas, 1Mehauden, Brussel 2, Vandercruyssen, Nevele. (Ingezonden stukken, 7.) Zangkunde, 1Vandeneyfideii, 2. Verhaeghe. ingezon den stukken.) Ernstige tweespraak, 1Vandenameele en Bossacrt, Popc- ringhe; 2. Fagel en Verhaeghe. (7 ingezonden stukken.) Kluchtige tweespsaak, 1Allaert en Lehouck, Rousbrugge; 2. Fagel en Verhaeghe. (Ingezonden stukken2.) Ernstige alleenrede, 2de klas, t. Vergouts. Brussel; 2. Fagel, (ingezonden stukken: 18.) Deutige alleenrede, Fevarver; 2. L. Janssens, Kortryk. (Ingezonden stukken20.) Dan zijn er nog medaljen in gedenkenis geschonken aan de Maatschappijen Barbaristcn en Victorinnen, beide van Pope van Kortrxk; TrooSlvcrwachtcrs, rmsïhe; Getrouwe herten van Rousbrugge. en Vooruit, van Gulleghem.

De Toekomst (1862-1894) | 1863 | | pagina 1