Politisch overzicht. - Stads-nieuws. - Kunsten en Wetenschappen. Bekendmakingen. Politisch overzicht, Stads nieuws. TWEEDE JAAR. ZO AD A (i 25" AlTGUSTIJ 1865. N° 74. De Koning van Pruissen is tot nu toe nog naar het Franfortsch Kongres niet gegaan. Ziehier eenige punten betrekkende de federale veranderin gen door den Keizer van Oostenryk voorgesteld De uitwerkende magt zoude bestaan uit twee leden door al de kleine staten van den 15ond gekozen, een derde door Beijeren, een vierde door Oostenryk en een vijfde door Pruissen Oostenryk zou er zich het voorzitterschap van behouden. Onder dit hoofd bestuur zou er eene federale raad, nogmaals door Oostenryk voorgezeten, en eindeling eene Kamer van 500 afgeveerdigden, waaraf 200 door de ver schil lige Duitschc Kamers gekozen, en 100 dooi de Ileeren-Kamers aangesteld, bestaan. Ladislaus Czartoryski neemt zijn ontslag hij het Nationaal komiteit van Parys, on Mierolawski ver- vangt hem als afgeveenligde, Door deze verande ring zal de Polensche zaak waarschijnelijk eene andere rigting moeten nemen. De Polakken hebben den 8", bij Policlina, eene groote overwinning £op de Russen behaald. 2 ka nons, 400 gewceren en meer dan twee millioen Poolsche guldens zijn in hunne handen gebleven. Meer dan 10.000 welgewapende opstandelingen, bevinden zich thans in het Gouvernement van Lublin. Het Fransch Senaat gaat voor 6" November aan staande bijeengeroepen worden. Prins Romaan Czartoryski is op zijn kasteel door de Prussische policie aangehouden en naar Berlin geleid. In het Gouvernement Plock zijn de opstandelin gen verslagen geweest. Athenen is geruster 'sedert het geweien is dat men aldaar in bezit eens Konings komen zal. De nieuwe Koning zal 10" September toekomende uit Kopenhagen vertrekken om op het laatste dier maand te Parys aan te komert, om vandaar zich naar Griekenland te begeven. De Moniteur behelsd de overeenkomst tusschen het-Russisch Gouvernement en het onze nopens de algemeene overeenkomst den 16" Julij 1865 geslo ten, over het afkoop der Schelde-Tol; de laatste aannemingen zijn op 15" Augustij laatst geteekent te Brussel. -- DG TOEKOMST, De brieven voor de'redaktie, de boeken om in ons bladje geplaatst te worden, moeten vrachtvrij den uitgever, Dixmude-slraat, 20, toe gestuurd worden.INSCHRIJVING: VoorIJperen, per drie maanden, fr, 1-00; per jare, Ir. 4-00, vóórop te betalen. Buiten stad, zelfde prijs met verboog van bet port. Men schrijft in bij den drukker van dit blad, alsook bij alle post-direkteurs. BEKENDMAKINGEN 12 een timen den drukregelde Plakbrieven van Verkoopingen, Verpachtingen, enz. en andere Berigten ten burecle van dit Weekblad gedrukt, zijn gratis ingelijfd tot bet verval van den dag der verpachting, des overslags of anders. Alie ii'ifee- kenaar voor één jaar, heeft, regt driemaal een berigt van zes regels, zijn beroep betreffende, onvcrgeld in dit bladje te laten inlijven. Er worden wekelijks Afdruksels van dit blad gratis in de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waar de verkoopingen enz, der in ons blad aangemelde goederen, plaats hebben. Zondag namiddag is in de statie van Yperen bij het vertrek van het konvooi van 2 ure naar Kortryk een groot ongeluk gebeurd. Een reiziger die den tijd niet meer had een reis- kaartje te nemen, kwam geloopen, en klampte zich aan de koperen leuning van een rijtuig vast van den reeds vertrek- kenden trein; hij liep een eindje wegs mede en trachtte dan op de voettrede te springen om in het rijtuig te geraken. On gelukkiglijk misstapte hij zich en zijne hand van de leuning loslatende viel hij tusschen de rijtuigen op de sporen, en werd letterlijk het hoofd verpletterd, hij zoo verre dat men den ongelukk'igen, die er een welstellend persoon uitzag, niet heeft kunnen herkennen. Zondag laatst, des avonds, in de spektakelzaal, was het hal gegeven door de prijswinnaren van het teekenakademie. Vele jaren is het geleden dat het feest zoo luisterrijk niet is geweest; een uitgelezen burgergezelschap vormde er de voornaamste elementen van. Men heeft er zich tot S ure des morgens ver lustigd: een onfeilbaar bewijs dat men zijn tijd niet beklaagd heeft. Ten zeiven dage, 's nanoens, in de estaminet den Gouden Arend, op de Groote Markt, had het banket plaats waar de overblijvende wapenbroeders van 't oud fransch keizerrijk ver- eenigd waren. Deze plegtigheid werd gevierd ter gelegenheid van Napoleon I geboortedagsverjaring. Sedert 17 dezer,rijdt er alle maandagen, ten 4 u. I 'j m. des namiddags, een konvooi van Kortrijk op Poperinghe. Het Belgisch Staatsblad, van 14" dezer, behelsd het Ko- ninglijk besluit waarhij dc naamlooze maatschappij onder

De Toekomst (1862-1894) | 1863 | | pagina 1