Politisch oTerzicht. - Stads-nieuws. - Kunsten en Wetenschappen. Bekendmakingen. Politisch overzicht. Stads nieuws. TWEEDE JAAR ZOADAG 20" SEPTEMBER 1865. N° 78. Het nieuws der week bestaat in de reis van Groot-Hertog Constantyn naar Weenen, alwaar de prins maar een kort bezoek de Keizer van Oos- tenryk gedaan heeft; in tegendeel heeft hij lange uren bij minister graaf de Rechberg geweest. De antwoord van prins Gortschakoff aan Frank- ryk stelt een einde aan alle de hoop ten voordeele der Polensche zaak. Het ongelukkige land is dus zich zelve overgelaten zoowel der oorlog als der vrede-partij Intusschen zet men in dat ongelukkige land de afgrijselijkste vervolgingen voort zonder ouderdom, maatschappelijk bestaan of geslacht in te zien; de Polen van hunnen kant worstelen als leeuwen en sterven als martelaren De Koning van Italië zendt al de Pauzelijke konsuls naar Rome terug. In Pruissen heeft de opschorsing der Kamers grooten indruk gemaaktzie daar nog eens het volk tegenovergesteld met de kroon. Mogten de aanstaande kiezingen een einde aan dezen toestand brengen. 10,000 man zullen door het Spaanseh gouver nement naar Melilla gezonden worden indien Marokko zich aan de gevraagde herstellingen blijft weigeren. DE TOEKOMST, I)e brieven voor de redaklie, de boeken om in ons bladje geplaatst te worden, moeten vrachtvrij den uitgever, Dixmude-straat, 2G, toe gestuurd worden. INSCHRIJVING Voor IJperen, per drie maanden, fr, 1 -00 per jare, fr. 1-00, vóórop te betalen. Buiten stad, zelfde prijs met verhoog van hel port. Men schrijft in bij den drukker van dit blad, alsook bij alle post-direkleurs. BEKENDMAKINGEN 12 centimen den drukregelde Plakbrieven van Verkoopingen. Verpachtingen, enz. en andere Berigten, ten bureele van dit Weekblad gedrukt, zijn gratis ingelijfd tot bet verval van den dag der verpachting, des overslags of anders. Alle intee- tenaar voor één jaar, heeft regt driemaal een berigt van z.es regels, zijn beroep betreffende, onvergeld in dit bladje te laten inlijven. Er worden wekelijks Afdruksels van dit blad gratis in de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waar de verkoopingen, enz der in ons blad aangemelde goederen, piaals hebben. De Kermis der gemeente Proven lokte Zondag eene grootc menigte onzer inwooners naar deze gemeente; onder ander begaf zich het muziek der Pompiers onzer stad er ook naartoe. De feest was men kan niet luisterrijker. De Burgmeester, den lieer Senateur Baron Mazeman De Couthove was aldaar met zijne gewoone milde tusschenkomst er den algemeenen in gangsteker vanook ontbrak er niets, ten zij dat men niet niogt dansen -Maar ja! gij zijt er wel mede, niet dansen... en onze muziekanten dan in elke herberg waar zij invie len hieffen zij dansliedjeus aan en in cenen oogwenk allen die er zich bevonden huppelden en sprongen elk met zijne trien het was een plezier om zien. Ook waarom niet gedanst als 't kermis is!.... Foei! eene kermis zonder dans, is gelijk eene soep zonder zout. liet is toch schoon als een rijk en hooggeplaatst man zich bezig houdt met hel volk te beschaven alle goede middels zijn hem gelijk, maar de publieke feesten zijn een der beste hij weet het wel. Openbare dank zij hem daarvoor toe- gezwaaijd. Zie hieronder twee koepletten van den heere Pieter Lefever, die wij in den Dorpsbode, van Bousbrugge, aantreffen en uitermate geschikt zijn om Proven af te schilderen Proven mag zich fier houwen, Die, met lof, Pronkt met kerk- en schoolgebouwen, Schooneu hof. En kasteden, landsieraden Rijk en groot Waar kan deugd en wilde baden Ongestoort. De oude grijzaard vindt er riiste, Voedsel, zorg. Dc arme weez, in kindei' luste, Vaderborg, En hel onderwijs ontbreekt er Aan geen kind Zegt mij, vrienden, waar gij 't beter Elders vind. Maandag laatstleden is het konvooi dat liet kwart na 10 ure vanPoperinghe vertrekt, tüsschen Vlamertinghe en Yperen van de rails geloopen. Ziellier in welke omstandigheden: Er liepen drij jonge verkens over den spoorweg, twee werden er overreden en deerlijk verminkt, ten welken gevolge er twee waggons van de rails schoven en omvielen. De persoonen die er in zaten, hadden bijna allen min of meer zware kneuzingen ontvangen. Het werk onzer vaart staat om aangepakt te worden; reeds zijn er verscheidene ladingen bakwagentjens aangekomen. Onder ander is er reeds een ongeluk gebeurdeen dier voeren, slecht geladen zijnde en komende tusschen de Bascule en de Citadelle, huiten de Meenenpoort, scheidde uiteen en viel omme op eenen man die er nevens ging. Wij weten niet of hij nog leefd.

De Toekomst (1862-1894) | 1863 | | pagina 1