TELEGRAP1IE8. Verscliillige Tijdingen. MINISTÈRE DES TRAVAUX PUBLICS. Eeno zonderlinge ziekte. Donderdag laatst in den namiddag is er te S' Jan nog een ander ongeluk voorgevallen. In het voorbij rijden eener hof stede, ontwaardt den voerman eens wagens, zijne zuster die aldaar in dienst is en maakt eene beweging om haar van ver te groeten. Het berd waarop hij van vooren op zijnen wagen zat wipte en hij stekte met het hoofd vooren op den steenweg. Men snelde spoedig ter zijner hulpe, maar het was te laat, hij was op den slag gedoodigt. Maar genoeg van ongelukken gepraat, nu nogeens op feesten gevallenOnze Garde civieken maken gereedschap om zich naar Brussel te begeven. Het schijnt dat zij dit jaar talrijk zul len zijn. Courage! en mogten uwe pogingen toch eens bekroond wordenmogte Yper eens het geluk genieten een klein prij- zeken door een harer helden te zien winnen Maar nooit, nooit is er uit de hoofdstad iets ten deele gevallen, ten zij arme twee serviciengeschoten door eenen Kortryker! De beurt der schutters van Yper is op Zondag, 27" Septem ber, van 1 tot G ure des namiddags vastgesteld. Nu, dewijl wij bezig zijn met over feesten te swatelen, ver geten wij niet dat het heden, 20" dezer, kermis te Meessen is; van die kermissen die nevens deze van vele steden mogen ge steld zijn; van die eigenaardige kermissen zoo als men er te Zonnebeke gezien heeft en zoo als wij er Zondag aanstaande, 27" September, te Langemarck zullen zien. Dit jaar kan men van de dorpen in't ronde niet klagen, allen wedijveren om zich door luister en aardigheid te onderscheiden. Bijna overal was er een Hespebeen te begraven Langemarck heeft dit ook op zijnen plakbrief, maar wat men er buitengewoons, nevens de Schieting, het Vuurwerk, de Ringsteking, enz., aantreft, is een wedstrijd door HONDENLOOPING! Spa, Brugge, Brussel, Wareghem, Gent hoeft hunne Peerdenloopingen en zijn er door vermaard, maar Langemarck, dat is wat anders; weldra hoort men de wereld door niet spreken dan van de jaarlijksche koersen van Langemarck (met Honden)! Ten minste, als het hondenras bij middel van koersen ver beterd wordt zal men zooveel menschenlevens of ten minste menschenleden in gevaar niet stellen zooals met de peerden- koersen. Wij zullen gaan zien. TARIFS RÉDUITS Télégrammes de 20 mots a destination de APPLICABLES A TOUS LES BUREAUX TÉLÉGRAPHIQUES BELGES. FR. Belgique I Pajis-Bas 2! n Finance3 Lomdrcs 5 n Autres bureaux anglais. O 25 En Belgique,les télégrammes privés désignéscomme urgents, par l'expéditeur, passent avant les autres moyennant triple taxe (3 fr. pour 20 mots). En usant de cetle faculté, on ré- duit, dans la mesure du possible, les délais inhérents a toute télégrephie. Les délais très-variables, sont indépendants des distances: Sur les lignes principales, ils dependent du nombre de dépêches. Celles-ci étant télégraphiées une a une, les derniè- res présenlées, en cas d'affluence, attendent nécessessairement leur tour. Aux bureaux secondaires, l'encombrrment est rare, mais il n'y a cpi'une ligne destinée souvent au service des cheminsde feret servant a plusieurs stations, dont Ie personnel n'est pas disponible a tout instant. De ld des temps d'arrèt inévitables dans les relations oü le trafic ordinaire ne justifie pas des movens de transmission complets. C'est pourquoi il est interdit aux télégraphistes de promet- tre la prompte arrivée d'un télégramme; mais le public peut se renseigner au bureau sur les causes éventuelles de délai et prendre ses precautions d'après les circonstances. En cas de retard d'un télégramme urgentTAdministration rembourse la surtaxe a l'expéditeur. Septembré 18G3. Wij vernemen dat de daarstelling van den ijzeren weg van Duinkerke naar Veurne vlijtig wordt voortgezet; de benoo- digde plans zijn bijna gereed, doch de voltrekking van de geheele spoorbaan zal bijna nog twee a drij jaren duren. Van den ijzeren weg die van Geeraerdsbergen op Nieuport zal ge legd worden is er thans weinig spraak, echter hebben wij vernomen dat men met de grondplans reeds aanvang genomen heeft. De ver.ledene week is er een ongeluk gebeurd in eene hofstede bij den Walle-molen, tusschen Poelcapelle en Pas- schendaele. De peerden-knecht een uitstapken moetende doen, ging in den stal om zijn peerd tc halen. De boerin hem niet ziende afkomen, ging zien waar hij zoo lang vertoefde, en in den stal gekomen zijndewerdtzij door een afgrijzelijk schouw spel getroffen: de ongelukkige peerden-knecht lag dood ter aarde, aan het hoofd getroffen door het ijzer van het smijtende peerd. Donderdag laatst is den donder op den toren van We- velghem gevallen zonder verdere schade le veroorzaken. Vrijdag, ten 11 ure 's morgens, de twee dienstboden van sieur Joeye, gingen onder eenen boom schuilen, toen er de donder op viel. Deze twee lieden zijn lam aan hunne beenen geslagen. Een derde persoon, wilde onder denzelfden boom gaan toen hij op twintig meters afstand omver geworpen werdt. Te Brussel is er Vrijdag een zonderling feit gebeurd. Een horlogiemaker, in de Hoedenmakersstraat woonende, moest verscheidene penduls naar vreemde steden verzenden. Daar zijn huis le klein is, was hij bezig met voor zijne deur de penduls in te pakken. 11 ij had dezelve met veel zorg in eene mand met veel slroo en hooi gelegd en er moest nu nog een zeildoek overgepannen worden. De horlogiemaker gaat in huis om het zeildoek in te halen. Middelerwijl komt er eene vuil niskar; de voerman de mand ziende staan met stroo, neemt dezelve op, giet zc in zijne vuilniskar en zet dezelve weèr op hare plaats, waarna hij zijnen weg vervorderde. De horlogie maker komt terug. Oordeeld over zijne verwondering, toen hij zijne mand ledig vond: Ti ij begint teroepen dat hij bestolen is. De geburen komen toegeloopen. Men komt tot eene uitleg ging, loopt de vuilniskar achterna en de penduls worden er uitgehaald, een weinig beschadigd zijne. Gedurende de maand Augustij zijn er 4338 brieven, ten gevolge van slechte adressen, ter zijde gelegd. Van dit getal zijn er 2927, na hunne opening, aan de bestemmers kunnen gestuurd, of aan de schrijvers teruggezonden worden; 1441 zijn in de scheurmand geworpen. De douane van Ilautmont (Frankryk) heeft in die ge meente eene kamenier van Landecies aangehouden, welke. 29 kilogrammen belgischen tabak onder haren crinoiien wilde in Frankryk smokkelen. Er is een batailjon bij het leger die met de belegering der forten Wagner en Sumter bezig zijn die verscheidene Belgen telt: MM. Bernard Koelman, van Atwerpen, adjudant majoor; LeopoldSève, van Arlon, 1" luitenant; Louis Mathos, van Brussel, id.; Fr. Wallen us, van Diest, onder-luitenant, en Ad. Fétis, van Brussel, id. De twee overledene van dit ba tailjon zijn: Pieter Thys, van Brussel, en Louis Sanders, idem. Men meldt uit Dresden Voor ecnige dagen is alhier eenen man overleden, na gedurende twintig jaren aan eene buiten- gewoone ziekte geleden te hebben, terwijl hij mét zijn eenig kind speelde, dit door een zwaren val te zien sterven. Na hevige vlagen van wanhoop viel hij in slaap, dien men aanvankelijk voor heilzaam hield, doch die weldra in katalepsi overging. Deze eerste slaap duurde drij maanden, gedurende

De Toekomst (1862-1894) | 1863 | | pagina 2