Politisch ot er zicht. - Stads-nieuws. - Kunsten en Wetenschappen. Bekendmakingen. Polilisch overzicht. nieuws. DERDE JAAR. ZONDAG 5- APRIL 1804. "N« iu6. Hongarie en Transvlvanie zijn in revolutionaire gisting. I)e rcize van Garibaldi naar Londen, de wape ning van Italië en den staat van Galieie drukken zwaar op de Oostenryksche politiek waaraan de voorvallen in Denemerken niets verzachten. Den 28" Maart is er vóór Duppel een bloedig gevecht geleverd, liet schijnt dat de Pruissen er deerlijk opgekregen hebben. De Oostenrykers ver laten 't noorden van Jutland. Kardinaal Antonelli en generaal dc Mérode zijn nog altoos in spannende betrekkingen. Men spreekt nogeens over den ziekelijken toe stand van Paus Pius IX. President Lincoln heeft eene nieuwe ligting van 200,000 man bevolen Grant is opperbevelhebber benoemd. Het is niet waar dat Juarez van zijn gezag afziet. Het gerucht liep dezer dagen dat Aartshertog Maximiliaan de kroon van Mexico niet aanveerd maar naardere inlichtingen doen een beteren uit slag hopen. In Frankryk spreekt men niet anders dan over de kiezingen en over de zaak Armarid. Men weet dat de oppositie veel veld wint en dat Armand vrij gesprokenis met eene veroordeeling van 20,000 fr. schadeloosstelling aan Maurice Roux te betalen! De Senaat is bijeengeroepen tegen Dijnsdag on April. I)e brieven voor de redaklie, de boeken om in ons bladje geplaatst te worden, moeten vrachtvrij den uitgever, Dixmude-straat, 26, toe gestuurd worden. INSCHRIJVING Voor IJ peren, per drie maanden, fr, 1 -00 per jare, fr. .1-00, vóórop te betalen. Buiten stad, zelfde prijs met verhoog van bel port. Men schrijft in bij den drukker van dit blad, alsook bij alle post-direkleurs. BEKENDMAKINGEN 12 centiinen den drukregel; —de Plakbrieven van Verkoopingen, Verpachtingen, enz. en andere Berigten, ten bureele van dit Weekblad gedrukt, zijn gratis ingelijfd tot het verval van den dag der verpachting, des overslags of anders. Alle intee- kenaar voor één jaar, heeft regt driemaal een berigt van zes regels, zijn beroep betreffende, onvergeld in dit bladje te laten inlijven. Er worden wekelijks Afdruksels van dit blad gratis in de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waar de verkoopingen, enz. der in ons blad aangemelde goederen, plaats hebben. Hel Korps Pompiers onzer stad, die welligt een der besl in- gerigte en uitgeruste korpsen van dien aard is die in ons lan- deken bestaan, komt eene eervolle onderscheiding van wegens onzen welbeminden Koning te ontvangenbestaande in een prachtig Vaandel. Dit Vaandel heeft den vorm dezes der linie of der burgerwacht: hetzelve draagt voor opschrift: Sapeurs- Pompiers d'Ypres, van boven; in 't midden stadsschiid en van onder: Dun dit Roi. Dinsdag, met het middaguur, was geheel het korps (officie ren onder-officieren, muziekanten, brigadiers, vétérans pompiers en tambours) in de groote zaal der IIa 11 e tegen woordig. De heer Burgemeester, na eene korte en welgepaste aanspraak, overhandigde het geschenk des Konings aan den kapitt in-kommandant, die hetzelve opzijne beurt overhandigde aan den heer Lapierc-Vandevyvere, aangewezen als vaandrig van het korps. Het muziek hief het nationaal aria aan, de trommels sloegen en eenige oogenblikken later zag men de Sapeurs-Pompiers reeds op de Groole-Markt, muziek voorop, en niettegenstaande den regen, statig met hunnen niéuwen schat, voort marcheren! De tegenwoordigheid in dit feest van onzen hooggeachten minister van binnenlandsche zaken, M. A. Vandenpeereboom, vermeerderde er nog de plegtigheid van. Het verwonderde ons van niet meer publiek aldaar te onlmotten. Nogtans zou den dusdanige feesten meer aangespoord moeten worden; want dit Vaandel aan ons Korps Pompiers door den Koning geschonken, is niet alleenelijk eene eer voor dat korps, maar dezelve kaats weder op alle de ingezetenen der stad; daarom vinden wij dat het jammer is deze f< est zoo koel gezien te heb ben. 'S avonjls was er Bal voor geheel het korps, in zijn lo kaal het S' Sebastiaan-Hof. Maandag avond gaf onze Vlaamsche Ster, Maatschappij Rhetorica dezer stad, voor opsluit van het tooneelsaizoen 1863-1864, eene vertooning samengesteld uit: vijf jaren gewacht, raad en daad, en OGARITA. Er was niets gespaard door het bestuur dezer Maatschappij om eenen goeden indruk te laten, ten einde ten naasten jaren hare lijst abonnements leden te zien aangroeijen: Wij b< kennen met voldoening dat hetzelve in zijn plan is gelukt, want iedereen, bij het uitkomen der zaal, na het eindigen der verlooning, boorole men luid op zijne tevredenheid uitdrukken wij geven hieronder een artikel dien wij uit de Volksvriend overnemen e Maandag, 28" Maart, gaf de Vlaamsche Ster op Stads schouwburg, de laatste vertooning van liet looneeljaar 1863- 1864. Met innig genoegen hebben wij bemerkt dat de smaak voor hel vlaamsch looneel gedurig aangroeit, niettegenstaande wij dit jaar, meer dan ooit, gelegenheid gevonden hebben om ons met vlaamsche klucht te verlustigen. De zaal was ditmaal meer dan vervuld door een uitgelezen publiek.

De Toekomst (1862-1894) | 1864 | | pagina 3