Yerschillige Tijdingen. kiliisl- Letternieuws. ten, die waarlijk goed is en veel doel lachen het is spijtig dat de korrespondent van Reinaert weinig bewijs van wellevend heid geeft, met er den naam in te brengen dezer kunstenares die voor de Vlaamsche Zaak zooveel bijbrengt, ledereen vraagt zich of het wel Reinaert is die dit artikel geeft, een zoo groot voorstaender der vlaamsche beweging?....Waarlijk het is on- «eloovelijk! Dat men lache met mannen, groot en klein, dat is "oed, die heeren lachen hertelijk mede; maar eene vlaamsche vrouw [....Reinaert, uw korrespondent heeft, zonder van het laatste paragraaf van 't bovengezegde artikel te spreken, eene flauwe streek begaan. (De Redaktie.) Het concert die moest plaats hebben in den Casino op hedenSinxendag, is, ter oorzaak van den Hoogdag, verschoven tol op 's anderdaags, wezende Sinxen-missedag. De programma is ditmaal nog grrrooterder dan de voor gaande. Tom, de onvermoeibare blanke neger, zal nogeens met zijne gewoone beleefdheid, welgemanierdheid en bijzon derlijk zijne rapheid daar zijn, om iedereen zijn pintjen, zonder verhoog van prijs, toe te brengen. Deze die willen eene goede plaats voor den avond hebben zullen moeten vroeg oppassen, want do helft der stad gaat cr op los Gedurende de afgeloopene maand April zijn cr 5,251 brieven, ten gevolge van slechte en onduidelijke adressen, ter zijde gelegd. Van dit getal zijn er 2,940, na de opening, op hunne bestemming of aan de schrijvers terug gezonden ge worden; 1,502 zijn in de scheurmande geworpen. De zaak Arniand is verzonden voor eenen anderen regl- bank, lot nu toe nog niet aangewezen. De groote gazetten staan vol met dc mededeelingen der dagelijksche zittingen van T proces Couty de la Pominerai. De poeijer-fabriek van Landenne (Luik) is de verleden week met een ijzingwekkend gedruisch in de lucht gesprongen; slechts een werkman werd op den slag gedood en drij andere zwaar p-ewond. Men heeft het lijk van den verongelukten werkman, schrikkelijk verbrand en verminkt, terug gevonden op 150 meters afstand. Verscheidene duivenliefhebbers gelooven dat het toege laten is in hunne duivenhokken de duiven hunner konfraters te lokken, en dat die vangst goed en wettig geldend is. Zij bedriegen zich. Aldus eene duif in zijn bezit krijgen, is een diefstal als een andere. Zoo heeft het de korrektionnele regt- bank van Luik beslist, met eenen duivenmelker lot 1(1 francs boete te veroordeelen, die in zijn hok eene duif gelokt had die hem niet toebehoorde. De eigenaar der gestolene duif heeft 10 francs schadevergoeding bekomen. Een oud man zat dezer dagen in eene diligencie met drij vrouwen, welke van zoohaast ze waren binnen gekomen, aan 't babbelen vielen, tot dat de diligencie stil stond. Op dit oogenblik werd eene der damen gewaar, dat ze misschien wat te veel geklapt hadden en vroeg aan den ouden man of hare lange konversatie hem niet lastig gevallen was. - Toch niet, sprak hij, ik ben vijf-en-twintig jaren getrouwd geweest. Het dorp Villers-le-Gambon, provincie Namen, bezit eene eeuwelinge, vrouw Hoza Bourrelambour, oud 105 jaren. Die vrouw is nog in bezit van al hare zinsvermogens: zij eet en drinkt goed en leest nog zonder bril. Over drij maanden woonde zij al de begravingsplegtigheden bij van haren zoon, die in den ouderdom van maar 72 jaren overleden is. Op de laatste kermis van Villers-le-Gambon heeft vrouw Roza Bourrelambour deel aan den dans genomen. Verhopen wij dat zij dit nog langen lijd zal kunnen doen. De Cöurrier des État Unis deelt ons eenige bijzonder heden mede nopens den grooten brand, die op 7 april laatst, bijna geheel de stad Genaïves, op het eiland Haiti, in asch ge legd heeft. 144 koophandelgestichten zijn plat; drij of vier magazijnen zijn de ramp vrij geschoten, het zijn namelijk deze der heeren Osier en komp., Mac Guffie en zoonen en een of twee anderen. Het verlies is op drij millioen piasters gerekend; twee men schel) zijn omgekomen. Meest al dc handeldrijvers zijn op zand. 'T schijnt dat het vuur er in gekomen is door brandende asch van eenen cigaar die in eenen hoop katoen gevallen is. In de straat gezegd Tour-eii-Bêcne, te Luik, een oud fort wegruimende, hebben de werklieden twee menschenge- raamten ontdekt, nog geheel wel bewaard. Zij bevonden zich slechts een vijftigtal centimeters onder aarde. Volgens denkens der geneesheeren zou het eene geraamte dat wezen van eenen 25 a oütig jarigen man en het andere dat van eenen man van 40 tol 50 jaren. Men kan zich niet voorstellen hoe deze doodsbeenderen zich daar bevinden; ten zij dat deze vestingen over 50 jaar dikwijls voor tweegevechten dienende, men aldaar twee slagt- offers dezer verkeerde eer-herstelling in den geheime zou begraven hebben. -- Een zonderling man is dezer dagen in Engeland overle den. Hij was majoor in engelschen dienst geweest en bewoonde thans te Devonshire een kasteel met een somber en akelig voorkomen. In eene der zalen van hetzelve bevond zich eene glazen doodkist, welke met kracht was omgeven en waarin het lijk eener vrouw op een bed van gras en bloemen rustte. Men verhaalt dat een bloedverwant aan dezen man bij tes tament een nog al aanzienlijk inkomen had nagelaten, voor zoolang deze zijne vronw op aarde zou zijn. De gewezen ma joor had zijne vrouw, die over twintig jaren gestorven was, in deze kist doen leggen, en had het lijk boven aarde gelaten, om alzoo van de nalatenschap zijns ooms te blijven genieten. Wel hadden andere erfgenamen hierover processen inge spannen, doch de regtbanken hebben steeds ten voordeele van den majoor uitspraak gedaan, omdat hij volgens dc letter des testaments zijne vrouw op aarde had bewaard. Uilslag van den Tooneclkundigen Prijskamp van Meenen. Diiama: Eerste prijs, de maatschappij de Fonteinislen, van Gent, met eenparigheid van stemmen. De regters hebben eenen tweeden prijs aan de maatschappij Vooruil, van Deynze, gestemd. Bi.usprlkn Eerste prijs, de maatschappij Vooruil, van Deynze. Tweede prijs, de maatschappij S'-Jooris, van Oostende. Derde prijs, de maatschappij rle Fonteinislenvan Gent. Vierde prijs, de maatschappij de Vlaamsche Ster, van Yper. Hebben in den prijskamp medegedongen, de volgende maatschappijen: 1. Antvveipen (Hoop en Liefde)2. Blanken- berghe (Noord-Star)5. Brugge (IJver en Broedermin)4. Brussel (Morgendstar); 5. Brussel (de Verbroedering)6.Deynze (Vooruit)7. Geilt (Fonteinislen); 8. Oostende (Siul-Jooris) 9. Tper (de Vlaamsche Ster) MENGELINGEN. Men meld dat er een zeer eenvoudig middel is gevonden om het insekt, dat zoo vele huizen onbewoonbaar maakt, de wandluis, uit te roeijen. Dit middel, door toeval ontdekt, be^ staal in de aantrekkelijkheid, welke de plant, Peperkruid (le- pidium rurale der kruidkundigen) genaamd, op deze insekten uitoefent. Een gedeelte van deze gedroogde plant werd in een vertrek gebragt,waarin dit ongedierte zoodanig huisvestte, dat men het door welke middelen ook, niet had kunnen ver drijven dadelijk werd het met wandluizen overdekt, die kort daarop stierven terwijl de overige zoodanig bedwelmd waren, dat inen ze in het vuur kon werpen, zonder dat er een ont snapte. Indien de ondervinding de juistheid dezer mededeelin gen bevestigt, zou de menschheid van eene groote plaag verlost zijn. De beroemde kommodore Son, in dienst van Monte video, had ui een gevecht met admiraal Brown, die in dienst stond van Buenos-Ayres, al zijne ammunitie verbruikt. W al zullen wij nu beginnen vroeg zijn eerste luitenant, wij hebben geen enkel schot inter aan boord.

De Toekomst (1862-1894) | 1864 | | pagina 2