DERDE JAAR. ZONDAG 51" JULY 1864. iV 123. Politisch overzicht. - Stads-nieuws. - Kunsten en Wetenschappen. Bekendmakingen. De politick is ons vak niet; nogtans wanneer wij onreglveerdigheden zien begaan, zijn wij daar om ze aan te duiden. Wij weten niet waarommen onze Representanten zou weg willen, zij die zóó veel ten voordeele van ons arrondissement gedaan hebben en die altijd bereid zijn om iedereen dienst te doen; als wij zeggen iedereen wij willen zeggen katholijken en liberalen zonder onderscheid. Zoo dan, aangezien deze mannen icel zijn, moeten wij geene andere hebben om te verbeteren. WEL IS ONVERBETERLIJK. Daarom, alle welpeizende en dankbare menschen, zoowel liberalen als ka tholijken, zullen den i in Oogst aanstaande stem men voor M. Alp. V an den Peereboom, Minister van binnenland, zaken M. Leo DeÏlorisoïto, aftred. lid. M. Iïêsiré Vanden Bocaerde, Notaris te Poperinghc. N. B. Men verzoekt iedereen zijne briefkens letterlijk te schrijven zoo als hierboven aangeduid. Stads nieuws. DE TOEKOMST, De brieven voor de redaklie, de boeken om in ons bladje geplaatst te worden, moeten vrachtvrij den uitgever, Dixmude-straat, 20, toe gestuurd worden. INSCHRIJVING Voor Uperen, per drie maanden, fr, 1 -00 per jure, fr. 4-00, vóórop te betalen. Buiten stad, zelfde prijs met verhoog van het port. Men schrijft in bij den drukker van dit blad, alsook bij alle post-direkleurs. BEKENDMAKINGEN 12 centimen den drukregel; —de Plakbrieven van Verkoopingen, Verpachtingen, enz. en andere Berigten, ten bureele van dit Weekblad gedrukt, zijn gratis ingelijfd tot het verval van den dag der verpachting, des overslags of anders. Alle intee- kenaar voor één jaar, heeft regt driemaal een berigt van zes regels, zijn beroep betreffende, onvergeld in dit bladje te laten inlijven. Er worden wekelijks Afdruksels van dit blad gratis in de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waar de verkoopingen, enz. der in ons blad aangemelde goederen, plaats hebben. Dinsdag nacht, in het naar-huiskomen van het Venrensch- Ambacht, alwaar een veekoopman onzer stad zich uit han- delzaken naartoe begeven had, is er eene zonderling voorval gebeurd. Met zijnen knecht in zijn rijtuig gezeten, kwamen zij digt bij middernacht niet heel ver van Ooslvieteren aangereden. De meester, door de vermoeijenis van den voorigen dag aange daan, had slechts eenige oogenbrikken zijne oogen gesloten, toen hij eensklaps ontwaakt: het peerd was zoodanig aan het loopen dat het vuur van onder,zijne ijzers sprankelde. Hij tast naar den knecht en vraagt hein de oorzaak dezer snelle vlugt, Hij is niemand aan zijne zijde gewaar!Het peerd vliegt nog altijd ventre-a-terre... Buizende gedachten schie ten hem in eens door het hoofd hij verbeeldt zich moordena ren, dieven, zijn knecht verongelukt, alles. Vol angst en de guiden van het peerd niet meer vindende, neemt hij een stout besluit: hij springt uit zijne chees, maakt eene tuunelpert in het zand, laat zijn peerd loopen en gaat vol moed op zoek naar zijnen ongelukkigen knecht. Op het laatste morde van zoeken, begeeft hij zich naar Ooslvieteren, huurt aldaar een rijtuigen vertrekt in aller haast naar Yper. Het sloeg 2 ure. Vol ongerustheid komt hij te huis, snelt naar de afspanning waar hij zijne verlorene voiture genomen had om aldaar ken nis te geven van het ongeluk en volk op den zo.k te zenden. Den eersten dien hij ontwaartis de verloren knecht, die al wee- nende hem de deur opent en door alle soorten van gebaren zijne blijdschap betoont omdat mijnheer niet verongelukt is. Mijnheer, wat angst heb ik geleden, ik meende u veron gelukt Ik bon over uw lot niet minder ongerust geweest. Maar hoe duivels komt het dat gij vóór mij te huis zijt, en waar is het rijtuig, waar is het peerd Ik zal het u gaan zeggen, mijnheer de vaak had mij overvallen, toen omtrent Oostvleteren gekomen zijnde, ik wak ker werd en gevoelde dat ik de guiden van het peerd niet meer in handen had. Ik helde mij over het voorenste des rij— tuigs om ze trachten te nemenik verloor het evenwigt en viel tusschen het peerd en het rijtuig. I!et peerd dat rustig voortdraafde, verschoot en stelde zich op de vlugt. Hoe lang ik in het midden der kalsei blijven liggen heb, weet ik niet; maar van mijne bedwelming terug gekomen, verhaastte ik mij, hoe bekneusd ik was, met de grootste haast naar u en het rijtuig te zoeken. Omtrent Elverdinghe zag ik voor mij het rij tuig met het peerd op stap gaan. Denk eens hoe ik verschoot, toen ik zag dat de voiture ijdel was! Ik geloofde u vermoord, verongelukt, wat weet ik al Ik heb van u hetzelfde gedacht, maar, God zij gedankt, wij leven nog alle twee. Dinsdag laatst heeft de Liberale Associatie onzer stad hare drij kandidaten gekozen, het zijn de heeren: Alp. Vanden Peereboom, minister; Leo De Florisone en Désiré Vanden Bogaerde, notaris te Popcringhe. De Klerikale bijeenkomst heeft insgelijks hare kandidaten laten kennen, het zijn de heeren.- Burggraaf Du Parcq, van VlamertingheBaron De Vinck, van Zillebeke, en Van fie- nvnghe, burgmeester van Poperirighe. In de Liberale vergadering van Dinsdag laatst heeft de heer minister Vanden Peereboom eene zielroerende aanspraak gedaan, betrek hebbende de pligten die alle burgers en alle kiezers te vervullen hebben.

De Toekomst (1862-1894) | 1864 | | pagina 1