Verschillige Tijdingen. garde civïoue o ïpbes. Lc Major, Chef de la Garde, prie MM. les an ciens membres de la Garde Civique de vouloir assisler a la Distribution des prix offerls par le Gouvernement pour le concours du Tir a la cible, Distribution qui aura lieu au local des Halles, le Dimanehc 16 Oclobre 1864 a 5' lieurcs de rclcvée. Indien racn ons goed ingelicht heeft, zou deze plegtigheid met den grootsten luister gevierd worden: geheel het bataillon is gevraagd om den eere-peloton uit te maken de verscjjjllige burger- en militaire overlieden onzer stad gaan er tegen woordig zijn; en de stad, die verstaat hoe belangrijk en liberaal de instelling der burgerlijke milicie is, zou eene ver rassing voorbereid hebben. Men spreekt nog van eere-vvijn, enz. «siygXEM— Sedert v. r chcidene dagen houdt men zich te Brugge he vig bezig met de toebereidselen tot de plegtigheden die zullen plaats hebben op Dynsdag, 18 dezer, ter gelegenheid der wijding van Mgr. Faict. In de hoofdkerk is men reeds aan 't opregten van eenen grooten altaar die aen al de persoonen die zich in de kerk zullen bevinden zal toelatende godsdienstige plegtigheid te zien. De mis van Haydn zal dien dag gezongen worden en de beste muziekanten der stad zijn gevraagd om hunne medehulp te leenen. De algemeene verlichting die ter dier gelegenheid zal plaats hebben beloofd te overtreffen al hetgene Brugge tot hiertoe gezien heeft. Men noemt ons verscheidene kooplieden die reeds duizenden vetpottekens geweigerd hebben. Eenieder beievert zich om aan het best den stempel van grootheid en prachtigheid te geven die zij vergt. Toegangkaarten tol de behoudene plaatsen of estrades, en afgezonderde plaatsen voor die plegtigheid, zijn in de hoofdkerk te bekomen, mits eene kaart te nemen van vier franks, die ingang toelaat op de zijderlijke tribunen van wel ke geheel de plegtigheid in al hare deelen zal konnen gezien worden. Men kan zulke kaarten bekomen bij den heer supe rior van het klein Seminarie van Rousselaere, en bij M. Fre- derik Pauwels-Coppin, in de Zuidzandstraat, te Brugge. Gedurende de maand September zijn er 4,487 brieven niet kunnen besteld worden, ter oorzaak van gebrekelijke adressen. Van uit dit getal zijn, na opening, 2,915 kunnen besteld worden aan degenen voor wie zij bestemd waren of aan de verzenders kunnen worden terug gegeven. Van 1,372 brieven heeft men geen gebruik kunnen maken. liet bestuur der brievenposten gelooft het publiek te moeten uitnoodigen om op het adres der brieven de straat en nummer van de bestemming te schrijven, vooral wanneer het volkscentrums geldt. De afwezigheid van die aanduiding ver oorzaakt dikwijls, in het uitdceien der brieven, vertragingen en dwalingen, die door den verzender gemakkelijk zouden kunnen vermeden worden. Het bestuur gelooft aan het publiek nogmaals te moeten herinneren dat het feit van met de hand cijfers of woorden te schrijven op de dagbladen, tijdschriften cn andere drukwer ken van welkdanigen aard, gefrankeerd aan den gematigden taks bepaald door de wet van 29 December 1835, alsook van er brieven in te steken, eene overtreding is die de schuldigen blootstelt zich te doen veroordeelen tot eene boet van 100 lot 200 frovereenkomstig met het besluit van 27 Prairial. Het vertrek der eerste afdeeling van het Belgisch-Mexi- kaansch korps heeft plaats gehad Vrijdag, 14 dezer. Het be stond uit 500 a 000 mannen, onder het bevel van den kapitein-adjudant-majoor Chazal, zoon van den minister van oorlog. De tweede afdeeling zal zich in den loop der toeko mende maand te S' Nazaire inschepen. Zij zal bestaan onder het bevelhebberschap van kolonel baron Van der Smissen. De officiële tabel der algemeene statistiek van het ko ningrijk bestatigt den invloed der jaargetijden op de geboor ten, overlijdens cn huwelijken. In 1802 zijn de maanden maxima: February, Maart en April voor de geboorten, Maart voor de overlijdens en Mei voor de huwelijken; de maanden minima zijnJuly voor de geboorten, Augusty, July en October voor de overlijdens en Maart voor de huwelijken. De Koning, welke zich op dit oogenblik in Duitschland bevindt, wordt eerst binnen vertien dagen te Brussel terug verwacht. Den 4 dezer, om 7 ure 's morgens, heeft men op de baan van Neufchateau naar S' Huibrecht, in de omstreken van Bras, het lijk gevonden van eenen kramer, met name Tahon, geboren te Veurne, 58 jaren oud. Volgens de doktors, die de lijkschouwing hebben gedaan, heeft de ongelukkige het leven verloren ten gevolge van slagen op het hoofd, met een scherpsnijdend werktuig, en welke oogenbiikkelijk den dood hebben veroorzaakt. De justitie heeft eenen persoon aangehouden welken verdacht wordt den dader van dit misdrijf te zijn. In den loop dezer maand zal men te Londen eene nieuwe onderaardsche spoorweg leggen, liggende 40 voet lager dan de reeds bestaande, van west naar oost, van llnmersmith naar de City. Die nieuwe baan, gaande van zuid naar noord, van Charing-Cross naar Hampstead, zal den ouden weg van Euston-road ontmoeten en de nieuwe statie zal juist onder de oude geplaatst zijn. Deze laatste is 50 voet en de nieuwe 70 voet onder grond. Doch, daar het lang zou duren om op en af te gaan, zal gansch de wachtzaal, bij middel eener waterpers, al de rei zigers in de oude statie ontvangen en aflaten totaan de nieuwe baan, waar zij de reizigers zal ontvangen die naar boven moeten gebragt worden. Dit werk, welk op acht plaatsen te gelijk zal aangevat worden, moet in twee jaren voltooid zijn. Die onderneming zal 28 miijoen kosten, om 4 1/2 mijl wegs af te leggen. Een groot ongeluk is te S' Petersburg' gebeurd. Het bus kruidmagazijn te Ochta is gesprongen. 50 gebouwen zijn ingestort, een zeker getal zijn de prooi der vlammen gewor den en rond de 80 zijn uiteengeschokt. De slagtolïirs zijn talrijk. Zes werklieden zijn gedood en meer dan 50 hebben wonden ontvangen. De Messager du Midi meldt dat de heer King, een koopman van Avignon, eene portefeuille had verloren; de weerden welke dezelve bevatten, konden op -100,000 franks geschat worden. Een eerlijke huisvader heeft dezelve gevon den en aan haren eigenaar terug gegeven. De heer King heeft zich zeer milddadig getoond. Hij heeft den vinder laten kie zen tusschen eene levensdurende rent van 500 fr., of eene som van 5000 fr. in eens. De man heeft de 5000 fr. aange nomen en voor dezelve een kleinen eigendom in de omstreken van Iteal-Panier aangekocht, waarvan de opbrengst voldoende is voor zijne benoodigheden en die zijner familie. Men schrijft uit Bergen dat er in de stad veel gesproken wordt van eenen twist die ontstaan is tusschen M. den deken der parochie van S' Elisabeth cn M. den pastor der parochie van S' Nikolaas. De deken had eenen lijkdienst gedaan voor eenen persoon die op de parochie van den pastor van S' Nikolaas woonde en daarvoor heeft deze laatste eene klagt ingediend bij den Bis schop van Doornyk, die evenwel aan den deken gelijk heeft gegeven. Maar de pastor van Sl Nikolaas gaf zich daarom niet verlo ren; hij reklameerde bij den Paus, door tusschenkomst van het departement van buitenlandsche zaken en de deken werd door Rome veroordeeld, om het geld van het uitvaart aan den pas- lor van S' Nikolaas weer te geven. Kapitein Patyn,van't 3" regement voetvolk,is te Brufpe schielijk aan eene geraaktheid overleden. In de Nationale Schijfschieting van 1864 zijn er 155 7i i kogels geschoten geweest. Op dit getal zijn er 9,558 'roo- zen gemaakt; Aan de staande cijbels waren er 4,550 schutters; aan de vrije cijoels zijn er 25,654 seriën genomen geweest.

De Toekomst (1862-1894) | 1864 | | pagina 2