Stads-nieuws. - Verschiilige Tijdingen. - Kunst- en Tooneelnieuws. Bekendmakingen. Stads nieuws. Ycrsehiiiige tijdingen. VIERDE JAAR. ZONDAG -2~2" JANUARIJ I860. N° 148. DE TOEKOMST, De brieven voor de reüaktie, de boeken om in ons bladje geplaalst te worden, moeten vrachtvrij den uitgever, Dixmude-straat, 26, toe gestuurd worden. INSCHRIJVING Voor lJperen, per drie maanden, fr, 1-00per jare, i'r. 4-00, vóórop te betalen. Builen stad, zelfde prijs met verhoog van hel port. Men schrijft in bij den drukker van dit blad, alsook bij alle posl-direkteurs. BEKENDMAKINGEN 12 centimen den drukregel; de Plakbrieven van Verkoopingen, Verpachtingen, enz. en andere Berigten, ten bureele van dil Weekblad gedrukt, zijn yratis ingelijfd tot het verval van den dag der verpachting, des overslags of anders. Alle iiilee- kenaar voor één jaar, heeft regt driemaal een berigt van zes regels, zijn beroep betreffende, onverguld in dit bladje te laten inlijven. Er worden wekelijks Afdruksels van dit blad yratis in de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waar de verkoopingen, enz, der in ons blad aangemelde goederen, plaats hebben. Zaterdag, in den namiddag, heeft er, buiten de Meenen- poort, een pachter, die reeds sedert eenigen tijd teeken van zinneloosheid gaf, zich, bij middel van een jachtroer, den kop gebrand Zondag in den morgend heeft de gendarmerij zich naarde hofstede begeven om de zelfsmoord te gaan bestaligen. Zondag lichtend vroeg was de Engel der duisternis (volgens den schranderen Reinacrt) in S' Maartens-kerk en heeft er getuige geweest eener zeldzame verstrooidheid. Kene vrouw kwam met open parapluie de kerkdeure bin nen, ging naar het gewijdwatervat en van daar tot bij Ü-L-V altaar, en zette zich daar godvruchtig te bidden, altijd onder haren parapluie die, als't ware, haar tegen eene hagelviage moest beschermendoor het heimelijk lachen van de menigte is de koster bij de vrouw gegaan, die zich verhaastte haren regenscherm toe te vouwen, versteld over hare ongehoorde verstrooidheid. Maandag, in den namiddag, heeft genaaraden I)e Ceu- ninck eene daad van menschlievendheid en zelfsopoffering gepleegd Men was bezig, in het water bij de Meenenpoort, met vis- schcn, toen een der visschers, van een der twee booten gleed en in het koude nat verdween. Niets dan zijne menschlievend heid raadplegende, en alhoewel het water uitermaten kond is, sprong reedsgenaamde De Ceiininck ter hulp van den dren keling die niet zwemmen kon en gelukte er in hem te redden; maar het was hoog tijd, want beide waren reeds door de koude bijna bezweken. Beiden zijn tegenwoordig buiten ge vaar. Deze daad van zelfsopoffering verdient loon en wij twijfelen niet of De Ceuninck zal voor zijnen moed eene on derscheiding van den Koning' bekomen. Donderdag, korts na noen, kwam er eenen hoer met zijnen wagen de markt af om de Dixmude-poort uit te rijden, toen aan den hoek der Oude-Houtmarkt-straat gekomen, hij door het afsteken voor eenen anderen wagen,togen den hoek steen van het huis van M. Th. Vanden Bogacrde reed. Dooi den hevigon schok van het voer, brak de keting van den dijs- sel, die de dakgoot plat sloeg en het wiel den steen in tween spleet. De landman, herstelde zoo gauw mogelijk het ongeval, gaf zijn peerd de zweep en reed voort als of crnicts gebeurd ware! - Vrijdag speelde onze beiaard ter gelegenheid der feest van S' Sebasliaan. De jaarlijksche mis heeft op dien dag met hare gewoone plechtigheid plaats gehad.Zondag aanstaande is er groot Banket voor de heeren leden dezer aiomie en schoone Maatschappij. Sakkerloot! heer lezer, Salomon II had u bijna vergeten te zeggen dat hij veranderd is van naam, hij heet nu u Engel der duisternis! Als het zoo voortgaat heeft hij algauw zoo veel namen als dagen in het jaar. Nu de Toekomst zal er later eene dictionnaire van aan zijne lezers mededeelen voor hunne nieuwjaargift van 18(16. Het is jammer dat de correspondent eene pijramidale slim heid begaat met nogeens op hetzelfde uit te komen. Salomon is nieuwsgierig te weten wat de kluchtenaar van correspondent zou gezegd hebben, toen er alhier, over eenige maanden, een onnoemlijk feit werd begaan, men den corres pondent en al de andere leden van het Broederschap, voor mannen van dezelfde soort willen had doen doorgaan Salomon zou zonder twijfel er nog eenige andere vreemde na men hebben bij gewonnen, want de correspondent is sterk iti de uitvinding der namen, het is zijne specialiteit: Dupoirïer!.. RamaneurüLhote Steentje Duvivierfl'ü.... Salo mon Engel de duisternis Kijk, gij moet uil- scheiden of wij sterven van lachen. ONDERWIJS. Op twintig jaren tijds is het onderwijs hier te lande li p. c. toegenomen. Ziehier eene vergelijkende tafel van 1845 tol 18612 voor wat de milicianen belieft Jaren Ingeschrevene milicianen. Volkomen onwetenden. Evenredigheid 1815 58,652 16,848 42 p. c. 1844 41,940 18,164 45 p. c. i ,s4;.i 41,605 16,280 40 p. c. 1858 45,801 14.890 52 p. c. 1850 45,442 15.955 50 p. c. I860 44,196 15,846 29 p. c. 1861 44,894 14,158 51 j). c. 186-2 44,915 15,975 51 p. c. Een inwooner van New-York, M. Sieves Gilbert, heeft oorlogswapen uilgevonden, hetwelk zoo vernuft als vreesselijk is. liet wapen wordt door den United-Stales Messenger be schreven als volgt liet is een ruiterij-sabel, waarvan liet gevest.een revolver met zesloop bevat en waarvan de punt der kling tot mikpunt

De Toekomst (1862-1894) | 1865 | | pagina 1