Stads-nicuws. - YerscSiillige Tijdingen. - Kunst* en Tooneeliiicuws. Bekendmakingen. Stads nieuws. VIERDE JAAR. ZOAL) AG o" FEBRUARI J 1863. A° 130. IE TOEKOMST, V. l)e brieven voor de redaktie, de boeken om in ons bladje geplaatst te worden, moeten vrachtvrij den uitgever, Dixmude-straat, 20, toe gestuurd worden. INSCIIRIJ-VING Voor Ilperen, per drie maanden, fr, 1-00 per jare, fr. 4-00, vóórop te betalen. Buiten stad, zelfde prijs met verboog van het. port. Men schrijft in bij den drukker van dit blad, alsook bij alle post-direkteurs. BEKENDMAKINGEN 12 centiinen den drukregel; de Plakbrieven van Verkoopingen, Verpachtingen, enz. en andere Berigten, ten bureele van dit Weekblad gedrukt, zijn gratis ingelijfd tot het verval van den dag der verpachting, des overslags of anders. Alle intee- kenaar voor één jaar, heeft regt driemaal een berigt van zes regels, zijn beroep betreffende, onvergeld in dit bladje te laten inlijven. Er worden wekelijks Afdruksels van dit blad gratis in de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waar de verkoopingen, enz, der in ons blad aangemelde goederen, plaats hebben. In de afgeloopene week is er alhier iets voorgevallen dat men sedert lang niet aan te teekenen had Een tweegevecht. Twee onder-officieren onzer Rijschool waren, incn weet niet voor welke beuzelarij, in onverschildat onverschil is zoodanig verergd dat zij zich wederzijds uitdaagden.Het twee gevecht had plaats in het Arsenaal, in het bijwezen van getui gen. De uitval van 't gevecht is bij den eenen eene zware wonde aan het hoofden bij den anderen eene zekere verminkt- heid aan het been de knie-schijf is letterlijk doorgekapt en cenige beentjens zijn geraakt, zoo ver dat men vreest te zullen genoodzaakt zijn het been te moeten afzetten. De wet op het tweegevecht bestaal nochtans in ons land Door koninklijk besl. van 30 .Tanuarij 1863, zijn benoemd als leden van den Milicie-Raad voor de lichting van I860, arrondissement Yprcn MM. Beke, burgmeester van Ypren; Roedt, advokaat, id.; Keingiaerl de Gheluvelt, burgmeester te Ghcluvclt, en Demade, burgmeester te Comen. Woensdag, ten 10 1/2 ure 's morgens, heeft genaamde Const. De Duitschaever van Meessen, aan eenen boliaart bij de hofstede bewoond door Camerlinck, met zijn cravat zich opge hangen hij laat eene weduwe met 6 kinders achter. Men zegt dat deze ongelukkige vrouw groot gaat van het zevenste. Die ongelukkige was over een jaar of drij door den typhus aangedaan geweest en iets in het hoofd blijven behou den, die hem soms als uitzinnig maakte, liet is ten gevolge van die aanvallen dat hij omgekomen is. Die man, een voorbeeld van neerstigheid, had zich een heerlijk bestaan we ten te verschaffen en niettegenstaande een talrijk huisgezin, had hij over eenige weken een huis aangekocht. De schaper der hofstede daar voorbijgaande zag hem sper- telen en is naar Waesten geloopcn om het aan de overheid be kend te maken Vele menschen gelooven dat zij drenkelingen of opgehan- genen, zonder hijzijn der policie, niet mogen redden. Zij zijn grootelijks mis, want had de schaper dien man verlost, mis schien had hij een geheel huisgezin aan het grootste verdriet onttrokken. Donderdag avond hadden wij alhier in onze Stads-Toonecl- zaal het Spcctacle-Conccrtgegeven door de heeren onzer bezetting, ten voordeele der ongelukkige weduwen en wcezen van de slachtoffers van Dour. Al de zang- en muziekstukken werden uitermaten goed ge geven. Het stukje, Les Enfants du délire, met medehulp der actricen van het fransch gezelschap.van M. Léautaud, ver toond, is allerbest voorgedragen geweest. De kooren door de heeren lief hebbers der Ypersche Koormaatschappij gezongen zijn ook met veel handgeklap toegejuicht geweest. Eere aan al die met het lofweerdig gevoel van welda digheid bezield zijn. Lof en eere aan de heeren van het leger, aan de actricen enaande heeren der Koormaatschappij ook zijn hunne samengespannen krachten overheerlijks! bekroond geweest. Men zegt dat de ontvangst de 1000 fr. bereikt 1 Het Tooneelsaizoen is ditmaal te Ypren goed vervuld: reeds negen fransche verlooningen, een Concert-Spectacle en drij vlaamsche werden in onze Slads-zaal gegeven; nu, heden Zondag, worden de 16 fransche vertooning van een nieuw abonnement van zes avonden gegeven, en Maandag de 4° vlaamsche vertooning van 't Festival der Vlaamsche Ster, door het vermaard Tooneelgezelschap van M. Van Doeselaer, van Antwerpen (zie de 4do hladz.), en als men het programma zal gelezen hebben, zal men overtuigd zijn eenen goeden avond door te brengen en eens hertelijk te lachen. Donderdag laatst was het O.-L.-V. Lichtmis. Zoo als men weet is het een afgezelten misdag; doch die dag is hij som mige menschen alhier nog als een Zondag gevierd men werkt niet, gaat naar de kerkelijke diensten en 's avonds is het koekbak. In een huis waar men Onze-Vrouw-roert-de-pan (zoo zegt men het alhier) vierde, viel er eenen viezen grap voor. Sissen komt naar huis met eene vlieg in de oog en gaat al wacbelen zich nevens de stoof nederzetten. Bij ongelukke sclmpt hij tegen den beslegen koekenpot die onder de stoof te bekomen stond. En iedereen weet, wanneer er aan derge lijke hakte geroerd wordt, liet ongcmogelijk valt lichte koeken te bekomen. De vrouw,die in eens het ongeval beseft, schiet uit in gram schap Dronkaard 1 hadde gij liever gebleven waar gij waart dan ons amusement te komen bederven. Als gij geene pannekoeken hebt, kunt gij geene eten, mille pot ver non delaat mij gerust ofEn hij dreigt de koekepot geheel omver te schoppen.

De Toekomst (1862-1894) | 1865 | | pagina 1