Stads-nieuws. - YerschilligeTijdingen.-Kunst- en Tooneel nieuws. Bekendmakingen. Stads nieuws. Yerschillige tijdingen. VIERDE JAAR. Z()l\'l)A(i J4" MEI IS65. Nu 104 BE TOEKOMST, De brieven voor de redaktié.-cte boeken om in oris bladje geplaatst le worden, moeten vrachtvrij den uitgever, Dixmudc-straat, 26, toe gestuurd worden. INSCHRIJVING Voor Yperef., per drie waanden, fr, 1-00per jare, l'r. 4-00, vóórop te betalen. Buiten stad, zeilde prijs met verhoog vail bet port. Men schrijft in bij den drukker van dit blad, alsook bij alle post-direkteurs. BEKENDMAKINGEN 12 ceiitimeri den drukregel; de Plakbrieven van Yerkoopingen, Verpachtingen, enz. éfi andere Berigten, ten bureele van dit Weekblad gedrukt, zijn gratis ingelijfd tot. liet verval van den dag der verpachting, des overslags of andprs. Alle intee- kenaar voor één jaar, heeft rogt driémaal een berigl van zes regels, zijn beroep betreffende, onverguld in dit bladje te laten inlijven. Er worden wekelijks Afdruksels van dit blad gratis in de voornaamste herborgen der gemeenten gezonden, waar de verkoopingen, enz. der in ons biad aangemelde goederen, plaats hebben. Deietien der Vlaamschc Ster hebben Zondag laatst hunnen Voorzitter, ter gelegenheid zijns naamdags, vereerd met een overschoonen Album voor 100 photographie-portretten in te plaatsen. Deze feestviering bewijst nogmaals dat de beste verstandhouding in die Maatschappij heersclit en dat al delé den (zonder onderscheid) begrijpen dat de wederzijdschc toe genegenheid de eenigste pand is die het bestaan eener sociëteit waarborgt. De kunsthroeders'der Starre zijn druk aan liet werk om hunne rekeningen van hel laatste festival vast te stellen en ze alsdan aan het Stedelijk Bestuur ter goedkeuring te geven. Dan, al eenen anderen kant, werken zij aan hun inwendig orde en stellen zich in state om legen den aanstaanden winter het Vlaamsch tooneelliefhehbend publiek met eeiiigc geestige avonden te vergasten. "Tra» OOOTB— - Donderdag namiddag is den Yperschen Koorkring, onder het Voorzitterschap van den heer Aug. Brunfaut, een uitstap- ken gaan doen naar Dickebusch-vijver. Deze zangliefhebbers hadden, tijdens het verblijf van photograaf Mitkiewitz, alhier, eenen groep van hunne maatschappij doen trekken. Deze groep, heel schoon omlijst, werd den Voorzitter opge dragen, en het is uitdien hoofde dat M. Aug. Brunfaut, zijne voldoening over dit geschenk willende doen blijken, al de hee- ren der Maatsehappij uitnoodigde naar den vijver alwaar een lekkere beet visch en eene goede teug, onder het geluid dei- heldere stemmen dier liefhebbers, werden ingepakt. Vrijdag, rond 8 ure des morgens, is genaamde Lodewijk Depoorter, timmerman, in zijnen werkwinkel nevens zijnen werkbank neder gezonken en schielijk overleden. De ongelukkige laat eene vrouw cn 5 kinderen achter. Heden Zondag, te middaguur, hebben wij eene buitenge- woone monstering, op de Grooté-Markt, voor het korps onzer Ypersche Pompiers. Deze monstering zal gevolgd worden door het uitdeelen der medaljrn van 20 jaar goeden en getrouwen dienst aan eenige leden van dit korps. Daarna is er een Banket in het hotel het Gouden Hoofd. De Koning heeft tusschen Zaterdag en Zondag nacht een zeer onrustige nacht gehad. Voor het overige weet men wei- uig of liever niets over den toestand. Ook is er nog niets he kend over de samenkomst van den Koning met den Hertog. In den namiddag van Zaterdag reed Mgr. de Hertog met de Her togin over den boulevard, in een open rijtuig met 4 poneij's bespannen. De Hertog! ziet er goed uit; zijn gezicht is donker gebronsd en zijn baard buitengewoon lang. De toestand van zijne gezondheid schijnt, door het verblijf in de warme land streken, te hebben gewonnen. Keizer Napoleon is den 3n dezer, omtrent 8 ure 's mor gens, te Algiers ontscheept. Prins Murat en marschalk Mac-Mahou waren hem tegemoet gegaan. De Hertog van Bra band is Zaterdag morgend, kwart vóór zes nre te Brussel aangekomen. De Graaf van Vlaanderen wachtte hem aan de statie af. 1111. KK. BH. hebben zich on- m id del ijk naar Laeken begeven. De heer minister Vander Stichelen heeft woord gehou den De nieuwe posfmandaten zijn in de twee talen. Hekelden wij;dikwijls het hoogere bestuur, wanneer het in zijne on- vlaamschgezindheid bleef volharden, thans doet het oris groot genoegen den gentschen minister te kunnen lof en dank toe zwaaien over den rechtvaardigen maatregel dien hij genomen heeft. Nu zal het den Vlaming, zoo wel als den Waal, toegelaten zijn de gewichtige verklaringen te begrijpen, die de postman daten behelzen, en bij derzeiver gebruik zal het den Vlamink niet meer toeschijnen dat hij een vreemdeling in zijn eigen 'all|J 's- (De Stad Nieuport.) --De spekachtige keelontsteking is eene zeer gevaarlijke ziekte. Ziehier een geneesmiddel er voor, waarvan de engel- sche dagbladen de krachtdadigheid en de snelle werking ver zekeren. Neem eene gewoone pijp; steek eene brandende kool in den bak, giet een weinig pek op de kool, trek den rook in den mond en blaas die door de neusgaten uit. De Agente-Reuter heeft tijdingen uit New-York ont vangen, meldende dat Booth, de moordenaar van M. Lincoln, in Maryland door een geweerschot gedood is, op het oogen- bhk dat hij poogde te ontsnappen. Zijn medeplichtige, Harold, is gevat. Het zal onze lezers waarschijnlijk onbekend zijn dat Booth, oe moordenaar van Abraham Lincoln, president der Verec- nigde-Staten, te Brussel is geboren.

De Toekomst (1862-1894) | 1865 | | pagina 1