vnau)i; ja ah Stads-nieuws. - VerschilligeTijdingen.- Kiinst- en Tooneelnienws. Bekendmakingen. Stads nieuws. Verschillige lijdingen. ZONDAG 2>' JULIj I860. N" 171 DG TOEKOMST, De brieven voor do reduktie, de boeken om in ons bladjë geplaatst te worden, moeten vrachtvrij den uitgever, Dixmude-slraai2G, toe gestuurd worden. INÉÉHIiLlVlNG Voor'Yperen, per drie maanden, fr, 1-00 per jare, fr. 4-00, vóórop le betalen. Huilen slad, zelfde prijs met verboog van hel port. Men sehrijfl in bij den drukker van dit blad, alsook bij alle posMirekteurs, BEKENDMAKINGEN 12 cenlimcn den drukregel—de Plakbrieven van Vorkobpi'ngèn, Verpachtingen, enz. en andere Berigl'en, ten bureele van dil Weekblad gedrukt, zijn cjratis ingelijfd tot liet verval van dén dag der verpachting, des overslag» of anders. Alle intec- kenaar voor één jaar, heeft rogt driemaal een berigt van zes regels, zijn beroep betreffende, onvergcld in dil bladje te laten inlijven. Ei' worden wekelijks Afdruksels van dil blad gratis in de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waar de verkoopingen, enz, der in ons blad aangemelde goederen, plaats hebben. Met speldcwerkers-misdag zijn er Zondag en Maandag veel menschen die naar het Frezenbergje (naar de herberg de Muizen-Val) en naar Dickebusch gaan wandelen zijn. Ook is de wandeling zeer aangenaam; maar wat er afsteekt het zijn die cavaliers (te peerd) die langs dat nauw straatje, tusschen de twee hagen hunnen weg banen. Er zullen, indien er daar geen verbod tegen komt, de een of andermaal ongelukken voorvallen. Maandag, in den namiddag, op de Esplanade, is M. Ceriez, broeder van den zangmeester van St.-Pielers-kerk, door eene geraaktheid getroffen geweest. Naar zijne woonst gedragen, in de Lombaardstraat, is hij ten gevolge dezer den zelfden avond overleden. Einsdag namiddag, ten S ure, in het Stadhuis, was er kie zing voor de halve-batlerij kanonniers onzer Burgerwacht. Er moesten een wachtmeester en twee brigadiers gekozen worden. Zie hier de uilslag M. de Brigadier L. Wallaerf, wachtmeester. De heeren L. Buyle en Licgeois, beide artilleurs, zijn bri gadiers benoemd. Woensdag laatst was het de feestdag-avond van onzen be minden Burgemeester, M. Picter Beke. Ter dier gelegenheid gaf het muziek der Pompiers, ten 8 1/2 u., voor zijne woonst in de Boterstraat, eene allerschoonste serenade. Wij hebben bij deze de voldoening gehad dit muziek de schoonste zijner stukken, onder het kundig beleid van den heer Otlo, hooren uittevoeren. Als of de muziekanten dien avond allen met het zelfde gevoel bezield werden, bemerkte men onder hen eene zekere geestdrift om zich zeiven te overtreffen. Ook moeten wij zeggen dat zij hierin volkomentlijk gelukt hebben. De juistheid in maat en akkoord, de welluidendheid van zoo veel verschillige instrumenten, nu en dan afgewisseld met onverbe terlijke gegeven solos, hielden ons opgetogen en streelden ons gehoor gedurende een ure lang. Zekerlijk moesten ook do minst gevoeligen aan de toonkunst in onze verrukking deelen. Intusschen ontving de achtbare heer Beke, in zijne onlangs nieuw versierde salons, de overheden en een aenlal vrienden. De overgroote menigte die de Boterstraat vervulde scheen door hare tegenwoordigheid een nieuw bewijs te willen ge ven voor de genegenheid die zij onzen achtbaren Burgemees ter toedraagt, en spijts al wat men hier tegen zegge, met recht van ailen weidenkenden Yperling verdient. Donderdag en Vrijdag, doordien men de kalchiede gedeel telijk vermaakte, is de doorgang voor de rijtuigen in de Dix- mude,straat tot aan de Récollettes'traat onderbroken geweest. Vrijdag morgend, omtrent 10 ure, is er bijna een ongeluk gebeurd. In het afkomen van deexercicie, die dagelijks op het Minneplein voorde officieren der Rijschool plaats heeft, is er een dier heeren, in het omdraaien der Dixmudestraat en de Oude Houtmarkt, die met peerd en ste'ert in den grond getui meld is. liet peerd, door een hoop kassijsteenen verschrikt, smeet zich eensklaps op zijde; de meester wilde het beest overtrekken, daardoor gleed het over de steenen en viel in den grond.Alhoewel de val redelijk hard moest zijn, steeg de heer wederom te peerd en reed weg. Het is te hopen dat hij zich niet al te sterk verzeerd heeft, want eenige minuten latei- zag men hem te voet terug koeren. Ter gelegenheid onzer gemeentefeest (Thuindag, 0 Oogst aanstaande), heeft er alhier een Luisterrijk Festival voor Har monie, Fanfaren en Koorzang plaats. Buiten de magnifieke gedenkmedaljen die elke maatschappij ontvangt, zijn er nog voor de steden, boven de 15,000 zielen, 200 fr. en ISO fr. te verloten voor deze beneden dit getal inwoners, ISO fr. en 100 fr., en voor de gemeenten, 400 fr. en 7(1 fr. De maatschappij de Vlaamsciie Ster, onzer stad, heeft deze week hare omzendbrieven uitgezonden betrekkelijk den Too- neelslrijd van Zondag 43 Augusti toekomende, gegeven ter gelegenheid van het prachtig Vaandel dat zij, van Z. M. den Konink, alsdan ontvangt. (Zie ons kunst- en letternieuws.) HET REGENT sedert Zaturdag nuchten ten 3 ure! en Pieter-Jacobus B*** kwam te Ypere de Dixmudepoort stap en half binnen, zorgvuldiglijk een regenscherm onder zijnen frak verborgen houdende; men zag dat hij tot op zijn hemd nat was. u Maar Pietzegde een vriend die hem ontmoette, het is dom u alzoo te laten nat regenen,wanneer men een paraplu heeft. «Juiste!... k moet hem bederven, zekere: hij is nog maar van gisteren nieuwe

De Toekomst (1862-1894) | 1865 | | pagina 1