Verschilligc tijdingen. Donderdag namiddag was er luisterlijke prijsuit reiking aan de leerlingen der Academie van schoo- ne Kunsten. Plaats en lijd ontbreken ons om al de bekroon den aan te halen. Wij zullen ons vergenoegen met de namen van de heeren Karei Doolaeghe, die de twee eerst prijzen van ontledigingskunde en der klas naar het levende model behaalde; Gustaf Joos eereprijs in de hoogste klas bouwkunde, en Ri- chaard Cofïyn. Deze laatste ontving in 1859 de eereprijs in de klas naar hel levende modelsedert bleef hij de lessen volgen. Zijne kunde is uitmun tend en strekt zijne medeleerlingen ten voorbedde. Daarom besloot de beslierings-commissie der Aca demie hem een Eere-Diploma en de Handboek der Schilder ings-geschiedenisdoor Al. Waagen, op te dragen. Dit feest begon met ecne aanspraak door den heer ridder Gustaf de Sluers, wiers inhoud strekte om het nuttig doel der uitbreidingen en verbeterin gen, aan deze instelling gebracht, af te schetsen. De gewoone stoet sloot deze schoone plechtig heid. Men weel dat men sloelscherwijze, in de rij getuigen der rijkste ingezetenen onzer stad, door burgerlijke en militaire overheden vergezeld, de overwinnaars naar hunne woonst geleidt en hunne ouders gelukwenscht. De stoet is gewoonelijk voor gegaan door een peloton gendarmen te pcerd en :t muziek der Pompiers; eene afdecling Sapeurs- Poinpiers vormt dc haag. Zondag, 13 Attgusli is het Prijskamp hij de Vlaamsche Ster. 'S middags, met het aankomen van den spoortrein, vormen de maatschappijen en liefhebbers zich in stoet en vertrekken naar de Malle, ingang recht over het Vleeschhuis. Daar zal het koninklijk geschenk aan de Vlaamsche Ster ter hand gesteld worden door M. den Burgemeester in het bijzijn van de voornaamste onzer stad. Deze plechtigheid zal voorgegaan worden door eene aanspraak van AI. Ed. Van Biesbrouck. Ka de ont vangst van het vaandel, begeeft de stoel zich naar hetlakaal der maatschappij. Ten 2 1/2 ure namid dag zullen ;tl de maatschappijen zich aldaar rang schikken om in stoet, langs de Bvselslraat, naar denSchouwburg te gaan en om de bijzondere prij zen te dingen. Eene commissie door den Sl'ederaad bij den bestuurraad der Vlaamsche Ster gevoegd, zullen de prijzen toekennen. De strijd wordt geo pend met eenen welkomgroet uilgesproken dooi den A oorzilter, waarna men seffens in Stadsloo- neelzaal en in de Zaal van Apollo, te gelijk,zal be ginnen kampen. Dc leden der Vlaamsch Sier zullen zich gedu- rend geheel den lijd des kamps, allen zonder on derscheid, ten dienste stellen der maatschappijen en heeren Tooneelliefhebbers, die in het geval mochten zijn eenige inlichtingen enz. noodig Ie hebben. Den maandag ten 8 ure 's morgen wordt dc kamp voortgezel in beide zalen, om 's middags Ie kunnen de prijzen in kei lokaal der maatschappij uitreiken. Stad A peren. Alaatschappij Duivenliefhebbers. (Colombophile des Eclaireurs de Noé.) Uitslag van den Parijschcn Prijskamp van 8" aug. 1863. Eere-prijs, Al. Hellevoet, Emile. - !'- prijs. Al. Hollevoet, Emile. 2e pr. Al. Vandcnbulcke. Eugène. 58 pr. M. Baghin, Cirylle. pr. AI. Pinek. Jacques.5e pr. AI. Ghesquière, Edouard. - 6e pr. Al. Vandenbulckc, Eugène. 7r pr. Al. aleke, Camille. J 8° pr. AI. Lernould-Wicaii. 9e pr. M. Cosleur, Ilenri.10 pr. AI. Huvghe. Guslave. van niet verstouten te laten. Deic aanspraak had liet hart der menigte geraakt en werd luidruchtig toegejuichd. Wij kunnen niet laten hier in 'l voorbijgaan met genoegen aan te stippen dat de gemeente-school van Vpereri, welke wij aan den lieer Alpli. Vanden Peerehoom, thans Minister, te danken hebben, hier reeds oneindig veel goeds heelt te weeg gebracht, en dal geen één der noodlottige voorzeggingen waarmede de tegenstrevers van het volksonderwijs ons, tijdens deze inrichting, bedreigden, uitgevallen is. In plaats dat het onderwijs in handen van de kinderen des volks een gevaarlijk wapen zij, is het in tegendeel heilzaam en behoedend. Dc leerlingen uil dit geslicht gekomen, en in alle standen ver spreid, zijn doorgaans neerslig, vrienden van orde en zeden, vijanden van alle buitensporigheden, en overal (men mag la t zeggen) waar zij bezigheid vinden, doen zij zich als de beste en bekwaamste werklieden onderscheiden. Eere zij dan aan ons volksminnend Stadsbestuur die zijne plicht verstaat en door zulke aanmoedigingen zijnebezorgbeid voor de wei kende klas toontdat het kloekmoedig in den weg dien Int ingeslagen beeft voortga, het zal de innigste erkentenis van allen verdienen. Het Senaat was Woensdag om 2 ure bijeengeroepen. Dc brusselsche briefwisselaar van den Temps haalt een gerucht aan, volgens hetwelk keizerin Charlotte binnen kor ten lijd naar Brussel zoit komen. Men zegt dal bet klimaat van Mexico niet geschikt voor haar is. - E9VPte- buitengewone sterfte. De Gazette de France geeft, nopens de oorzaak van het ontstaan der cho lera, eenen brief van zijnen korrespondent uit AlcxandriÖ, gedagteckend lij juli. De korrespondent schrijft bet ontstaan der besmettelijke ziekte niet alleen toe aan de onvooizienigheid der overheden, welke dit jaar de muzelmansche pelgrims, bijna alle ziekelijk uit Mekka terugkeerende, te Suez hebben laten ontschepen om zich naar Kano en Alexandric te begeven, in plaats van hen, gelijk vroeger, door dc woestijn te doen trekken de korrespondent geeft eene andere reden van de stcrflen op, voortspruitende uit de besmettelijke ziekte, welke het verle den jaar in het land gehecrscht heeft, Verbeeld u; zegt de korrespondent, dal er, gedurende het tijdverloop van eenige maanden in Egypte 800,000 ossen en even zooveel schapen, kameelen, enz., gestorven zijn. De d'.'J veerde gedeelten dier dieren werden in denNyl geworpen, wiens water hier de eenige gezonde drank is, want, behalve de fontein van Mozes, bestaat er gcene enkele andere bron in Egypte. In de maand October II., konden de honden te Damiettc, zonder hunne poolen nat te maken, over ecne brug gaau welke door lijken van dieren was gevormd. Vcrschiilige agenten van de kompagnic der landengte van Suez, zegden dat het hun onmogelijk was de fclllias te belet ten dc vaart van zoet water, met doodc dieren op te vullen, dewijl het Egyptische gouvernement zelve gcrue maatregelen

De Toekomst (1862-1894) | 1865 | | pagina 2