Stads-nieuws. - Verschillige Tijdingen. - Kunst- en Tooneelnieuws. Bekendmakingen. Stads nieuws. VIERDE JAAR. ZONDAG 17" SEPTEMBER 18G5. N° 182. De. brieven voor de redaktie, de boeken 0111 in ons bladje geplaatst te worden, moeten vrachtvrij den uitgever, DUxmvdr-sLraat, 20. toe gestuurd worden.— INSCHRIJVING: Voor Yperei., per drie maanden, fr, 1-00; per jarc, fr. 4-00, vóórop te betalen. Buiten stad, /.elide prijs met verhoog van liet port. Men schrijft in bij den drukker van dit blad, alsook bij alle post-dirrkteurs. BEKENDMAKINGEN 12 oentimen den drukregelde Plakbrieven van Verkoopingen, Verpachtingen, enz. en andere Berigion, ten bureele van dit Weekblad gedrukt, zijn gratis ingelijfd tot bet verval van den dag der verpachting, des overslags of anders. Alle intro- kenaar voor één jaar, lieefl regt driemaal een berigt van zes regels, zijn beroep betreffende, onvecgeld in dit bladje (c laten inlijven. Er worden wekelijks Afdruksels van dit blad gratis in de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waar de verkoopingen, enz, der in ons blad aangemelde goederen, plaats hebben. DE TOEKOMST Met voldoening mogen wij nogeens den naam van M. La- fatit, onzen stadsgenoot, neerschrijven over cene nieuwe on derscheiding, dat die ijverige vlaamsche letterkundige te Dcynze, op don Tooneelletterkundigen Prijskamp aldaar, behaald heeft. (Zie ons kunst- en letternieuws). De nijveraars die geenen omzendbrief zouden ontvangen heb ben nopens de Universeele Tentoonstelling van 1867, kunnen er zich verschaffen, bij ongefrankéerd'en brieve, zich ver voegende bij M. Ie Président de la commission beige de VExposition iiniverselle de Paris, avenue de la Toison d:0r, 30, a Bruxellcs. Moniteur Comiteit voor de arrondissementen Yperen en Dixmude MM. Bcke, voorzitter der koophandelskamer van Yperen en lid der Btlgiesche commissie, voorzitter; Navez, Vanden Bogaerde, leden derzeifde kamer, Brunfaut, Leleup-Giet, fabun te Yperen, Cafïelein, nijveraar te Dixmude; Degrendel, id. te Poperinghe Demade, burgmeester le Gomen, en Van Biesbrouck, landbouwkundige te Langemarck. In den nacht tusschen Zondag en Maandag werd er in het gebuurte der Dixmudestraat nogeens Concert vocal gegeven door eenen op straat gelaten hond. Het arm beest, na eene uur of twee de vervelendste solos uitgevoerd te hebben, werd on derbroken door eenen gebuur (die zeker niet slapen kon, en er waren alzoo veel) die hem eenen steen op zijn lijf gooide. De solist is eenige straten verder geloopen en gaf ginder eene tweede editie van zijn lief muziek. 'Wij welen niet wiens hond het was, maar eenige geburen zijn van zin, indien het nogeens 'gebeurt, maatregels te nemen om 's nachts in hunne rust niet meer gestoord te wor den. (Ingezonden). Dinsdag begonnen de krijgsbewegingen op het Minneplein voor den generaal-opziener der rijschool, en zijn Zaterdag in tegenwoordigheid van eene ontelbare menigte met groote kunde en eer geëindigd. Kermissen van den 5" Zondag van September. Brielen. Wercken. Passchendaele. Wulveringhem (Veurne). Zandvoorde. Meessen. Alveringhem. 4" Zondag van September. Langemarck. Vladsloo, Wou men. 'isia -a—A».--™- Wij mogen onze lezers aankondigen dat de maatschappij de Vlaamsche Ster, onzer stad, reeds haren dag vastgesteld heeft tot het plechtig openen van het Tooneeljaar 1803-1866. De kommissie daartoe aangesteld is druk aan het werk om den spelers nieuwe stukken en rollen te zoeken die niet mis sen zullen den toekomendenwinter ons Toon teil ief hebbend publiek te verlustigen. -Den eersten Zondag van October aanstaande gaan eenige leden dier maatschappij naar Thielt aan den prijskamp deel nemen. V rijdag deed onze Stadsregering op alle hoeken der straten uitbellen het nieuw reglement der straten-vagen. Ten zelfden dagen waren er reeds inwoners die' al te letterlijk hetzelve naarkwamen en met bessems elkaar aanvielen omdat de eene of de andere niet behoorlijk het hooptje vuilnissen te midden de straat gevaagd had. Het muziek der Pompiers geeft heden Zondag (ter middag uur) concert in onzen publjeken bof. Het schoon weder zoowel als de aantrekkelijkheid van het programma zullen vele wandelaars uitlokken. Ziehier het programma der stukken La Traviata, fantaisie. Mireille, pot-pourri. Grande Fantaisie sur l'Africaine (musique de Meyerbeer), arr. par Ch. Olto. La Rose de Péronne. valse. W ij zijn gelukkig nog eene aanhaling bij de lijst te voegen die wij altoos met zoovele voldoening opsommen, wanneer het de eer en den roem geldt eens Yperensch kinds wij ver nemen daar zoo even dat M. Aug. Bóhm, op de tentoonstel lingvan schilderijen van Gent, een zijner landschappen komt te verkoopen aan eenen zeer hoogen prijs.

De Toekomst (1862-1894) | 1865 | | pagina 1