MENGELINGEN. BURGERSTAND. Sterfgevallen. Sterfgevallen. Het Koliegie van Burgmeester ea Schepenen maakt de inwoners van Ypre bekend dat, bij poli- cie-reglernent van 14n Juni 1843, over het rein- houden der straten en openbare plaatsen het stiptelijk verboden is op de stratea te storten, hout- of koolassehen, gebroken gïas of aardewerk; afval van groensels en alle diergelijke voorwerpen, die den vrijen doorgang kunnen hinderen, onge- gelukken of slechte dampen veroorzaken. Dat zulkdanige voorwerpen en alle andere vuil nissen in de huizen verzameld, door de inwoners moeten gestort worden in de Mest-karren die ten dien einde de straten doorloopen, voorzien van eene belle tot waarschouwing dienende. Dat de Mest-karren bestemd om alle andere vuil nissen dan die voortskomende van afbrekingen of opbouwingen, af te halen, iedere policie-sektie dei- stad, twee maal daags zullen doorloopen, te weten 's morgens om 8 ure en 's namiddags om 5 ure. Dat het vagen der straten zal moeten ten minste eens ter week, namens den Zaterdag,geschieden. Dat de inwoners gehouden zijn de grep en de straat te vagen op geheel de uitgestrektheid der woonst, hoven en andere gebouwen door hun ge bruikt. De modder moet op eene behoorlijke wijze in het midden der straat verzameld worden. Dat alle inwoners die overtuigd zullen zijn vuil nissen of andere voorwerpen, zoo als die vermeld, op publieke plaatsen of straten geworpen te hebben of die zouden nalatig gebleven zijn de waterloopen en straten te vagen op de bij Stadssbestuur bepaal de dagen, zullen gestraft worden ingevolge artikel 471 nos 3 en 4 van het strafwetboek, met eene boete van 1 tot 3 franken. Gedaan ten Stadhuize den 12n September 1863. voel en verschen afval voortskomendc van hoornvee van alle slaeh. Dij koninklijke besluiten van 31 oogst 1865, zijri tot het voordeel der primien toegelaten, ingesteld bij koninklijk besluit van 51 maart 186U, de Tooneehverken Elena, drama in 4 bedr., door N. Destanberg en Poets wederom Poets, tooneelspel niet zang, 2 b., doorden zelfden. M. UI***, advokaat, ontving dezer dagen een bezoek. Het was een landman onzer omstreken die in geschil was met tenen gebuur over de eene of andere beuzelarij. Onder het gesprek ziet de advokaat den boer nu rn dan naar zijnen pupieter loeren, die eindelijk opstaat en op de toppen zijner teenen tot bij den pupieter gaan waarop hij met zijnet) gaanstok eenen zoo geweldigen slag geeft dat de advo kaat wel eenen voet hoog op zijnen stoei davert. De boer keert vergenoegd naar zijnen stoel terug en zegt Mijnheer de advokaat, 'k heb ze. Wat hebt gij?... gij hebt mij doen verschieten. Wat ik heb hé dien muts daar, die onder dat blad pa pier zat te knagen.... Hoe.... ongelukkige.,., het is mijn uurwerk dat gij komt in geruis te slagen!.... Bon 1 hewel, 'k meende mijn ziele Gods, Mijnheer, dat en muis was, ha ha I ha Zoo ge vindt, M., dat ik goé geld achter kwaad zou smijten, en dat Ko' van Pierjaus, voor alle zuizen en wetten, geen ongelijk zou halen... Hawel 'k za! de affaire in 11 dak la ten.... Z.oo, zoo,'t was uwe horlogie in plaats van en muis, ha! hahaMijnheer hoeveel es mijn schuld voor uw avies Twee honderd en twee-en-twintig frank, mijn vriend. 222 fr.1 voor een avies Ja, voor een avies, waarin er voor 220 fr. brake is.' Zie, hier zijn de stukken, die zijn ook voor u. Mijn vare heeft het altijd gezeid jongen, zeide hij, zwicht u van avokaten en processen en hij had mijn ziele Gods gelijk: processen moeten kostelijk zijn, wanneer de aviezen 222 fr. kosten 1 Van 1" tot 8" Sept. 1S65. GEBOORTEN ®annellJ'H Seslac'11 (e zamen ,jq Vrouwelijk 5) Billiet, Amelia, 05 jaren, religieuse, Boterstraat. Iiul- laert, Petrus, 22 jaren, daglooner, ongehuwd, Koeimarkt.— Millecam, Rosalia, 57 jaren, rentenierster, ongehuwd, liijs- selstraat. Carreyn, Rosalia, 25 jaren, kantwerkster, onge huwd, Meenenstraat. Maelstaf, Maria,67 jaren, religieuse, Rijssclstraat. Bouckacrt, Nathalia, 56 jaren, religieuse, Gerechtshof-plaats. Mannelijk geslacht 5) Beneden de JAREN, Vr0,nvejfijk ld. 2) te zamen 5. van 8 tot 15 September. Geboorten mannelijk geslacht 8, id. vrouwelijk 8, totaal 16. Debusschere, Joanna, 86 jaren, zonder beroep, weduwe van Petrus Tremmery, Rijsselstraat. Pieters, Leopoldus, 25 jaren, daglooner, ongehuwd, Meenenstraat, Nekelson, Constantia, 69 jaren, naaister, echtgenoote van iranciscus Catry, Kalverstraat. Viane, Octavia, 1!) jaren, kantwerk ster, ongehuwd, Meenenstraat. Verlynde, Anna, 91 jaren, kantwerkster, ongehuwd, Bollingstraat. Kinderen beneden de 7 jaren mannelijk geslacht 3, idem vrouwelijk 1, totaal 4. VEURNE. Per 145 liters. Tarwe van Rogge Sucrioen Haver Roonen 1 5 sept. 24-50 tol 28-25 17-00 18-50 14-75 -16-25 14-00 15-00 23-50 00-00 6 sep. 24-00 lot 28-25 17-50 18-50 17-25 18-00 14-50 15-00 22-50 24-00 "De Burgmeester en Schepenen, Bij bevelde Secretaris, p, BERE. J. DE CO»T

De Toekomst (1862-1894) | 1865 | | pagina 3