Stads-nicuws. - Verschillige Tijdingen. - Kunst- en Tooncclnieuws. Bekendmakingen. Stads nieuws. VIERDE JAAR. ZONDAG 2(5" NOVEMBER 18(555. N° 192. De personen die een abonnement ne men op de toekom/si', voor 1866, zullen de nog voor Nieuwjaar verschijnende nummers GRATIS ontvangen. Het Nationaal Tooneel, van Antwerpen, gaf Zondag laatst eene vertooning, op stadsschouw burg, waar de bloem onzer stad tegenwoordig was. De stukjes, alhoewel klein, zijn zeer goed it geoefend ge worden. Vooral het operetje Lichen en Fritzchen werd warm toegejuicht. De heeren Van Docsclacr, Dicrekx en Van den Enden, zijn ons reeds voor goede akteurs hekend en mej. Mathilde Colson,die wij hier nogmaals op de planken zagen, maken wij haar ons hcrtelijk komplimcnt over den voortgang dien wij hij haar vonden. Het talent van mej. Colson verdient lof en het publiek van Yperen verlangt haar welhaast nogeens te mogen toejuichen, maar, men zou wel doen, indien men van zin is nog terug te keeren, wat belangrijker stukken op te voeren. A. P. Het Tooneelsaizoen belooft dit jaar nog al goed gevolgd te worden, voor wat de vlaamschc vertoo- ningen aangaan, want tot nu toe hooren wij niet spreken van fransche komedie. Over vier weken opende de Flaamsche Ster het saizoen, over acht dagen was het de beurt van 't Nationaal Tooneel van Antwerpen, en nu heden geeft de Sterre hare tweede vertooning. Men ziet op het programma, op de 4e bladzijde, een stuk, de Fiool van den Duivel,dat de laatste maal niet is kunnen gespeeld worden, uit oorzaak der onpasselijkheid van de vrouw van ecnen der leden. Nu is de vrouw op een beteren en men zal het stuk kunnen op voeren. Men zegt]dal hel een heel moreel stuk is, gericht tegen het bijgeloof en de kwade tongen, twee knaagwormen onzer samenleving. De Fiool van den Duivel is een gewrocht van den diep betreurden Van Pecne, die zooveel en zoowel voor hel Vlaamsch Theater geschreven heeft: dat is genoeg gezegd om het publiek aan te sporen de pogingen der Flaamsche Ster te gaan ondersteu nen. daar men vóóraf weet een geestigen en tevens stichtenden avond door te brengen want men zeg ge wat men wil, niets is er dat de menigte meel de oogen opent en tot hel hert spreekt dan zedige stukken,vertoond door liefhebbers en liefhebsters waarvan men de taal gemakkelijk verstaat en die zichzelven en hunne medeburgers te veel achten om iets tegen de zeden of godsdienst te vertoonen. Een eerlijk vermaak is den mensch niet verboden het echt vlaamsch schouwburg mag onder die ver maken op den eersten rang gesteld worden, en deze die anders spreken zijn menschen die nooit gaan zien hebben of door haat of persoonlijkheid er tegen zijn. Ste-Cecilia, patroones der muziekanten, is de verledene week goed gevierd geweest. Dinsdag was het banket in het Stadhuis voor de muziekanten der Pompiers en Woensdag in het Klein Yper en den Arend voor de muziekanten die in de kerk van S'-Maarlens en in deze van S*~ Jacobs spelen. In de drij plaatsen was het zoodanig goed en wel, dat men zegt: had er daar moeten iemand tegenwoordig zijn die nooit soupeert (want er zijn menschen die deze gewoonte hebben) hij algelijk mede zou gedaan en voor ne keer zijne maag onge lijk gegeven hebben. Ingezonden Woensdag avond ten 6 ure was het solemneel DE TOEKOMST, De brieven voor de redaklie, de boeken om in ons bladje geplaatst te worden, moeten vrachtvrij den uilgever, Dixmude-straat, 20, toe gestuurd worden. INSCHRIJVING: Voor Yperer., per drie maanden, fr, 1-00; perjare, fr. 4-00, vóórop te betalen. Buiten stad, zelfde prijs met verhoog van hel port. Men schrijft in bij den drukker van dit blad, alsook bij alle post-direkleurs. BEKENDMAKINGEN 12 centimen den drukregel; —de Plakbrieven van Verknopingen, Verpachtingen, enz. en andere Berigten, ten bureele van dit Weekblad gedrukt, zijn gratis ingelijfd tot het verval van den dag der verpachting, des overslags of anders. Alle mtee- kenaar voor één jaar, heeft regt driemaal een bcrigt van zes regels, zijn beroep betreflende, onvergeld in dit bladje te laten inlijven. Er worden wekelijks Afdruksels van dit blad gratis in de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waar de verkoopingen, enz. der in ons blad aangemelde goederen, plaats hebben.

De Toekomst (1862-1894) | 1865 | | pagina 1