Verschilligc tijdingen. damen Délaux, moet men er niet aan twijfelen. La Part du Diable, gezongen dooi' Mme Délaux lils, is ook zeer wel uitgevoerd geweest en ieder een heeft uit ganscher hart in de handen geklapt en haar terug geroepen. Om te eindigen, moeten wij verklaren dat de (ïa/ffl-vertooning van Donderdag laatst, door de maatschappij van 8' Sebastiaan en deze der Koren onzer stad, aan de leden derzelve opgedragen, ge heel wel is geslagen en dat men een oprecht schoon lóoneel-feest heeft bijgewoond; dat de verlooning op zulken voel gesteld, beantwoord heeft aan ieders verwachting en dat men algemeenlijk van gevoelen is dit saizoen nogeens dit feest te moeten herhalen. Wij maken ons kompliment aanM. Délaux over de algemeene goede uitvoering zijns gezelsehaps en zijn verzekerd dat hij meer en meerde gunsten van het publiek zal aanwinnen. (Ingezonden). Heden, Zondag 28 Januari, geeft het gezelschap Délaux cene buitengewone sehoone vertooning. Het drama in 5 bedrijven Don César de Kazan, waarin M. Délaux (vader) de rol van Don César zal uitoefenen. Dit zegt genoeg om iedereen uit te lokken deze vertooning te gaan hij w onenen als men toen nog er bijvoegt het stukje van En Car- naval, dan zijn wij verzekerd dat de zaal ditmaal vol zal zijn, want En Carnaval is een dier ge wrochten dat doel lachen om te bersten, wanneer hel uitgevoerd is door artiesten als die van den heer Délaux. Wij vernemen dat de heeren onder-officieren van het 10e regement, alhier in garnizoen, op ln Februari aanstaande, een luisterlijk feest schik ken te geven ten stads schouwburge, waarvan de opbrengst voor den armen der stad is. Zulke hoogstverdienstelijke pogingen brengen hunnen eigen lof waardig mede. Deze liefdadige omstandigheid gaf aan den heer Vande Weghe, onderluitenant bij dit regement, wij wisten niet dat bij ons verfranschte leger zulke warme, vlaamsche officieren liepen, deze om standigheid gaf hem stof tot het vervaardigen ecner romance, waarvan wij hier twee koeplels laten volgen het is de oproep van de onder-officieren tot onze Ypersche bemiddelde burgers en daarna dezer dank aan de ijverige jongens die buiten hun ne kazernetaak zich met zulk een liefderijk werk bezig houden. Wij hopen dat de opbrengst van dit avondfeest hoog zal loopen wij bedanken er hctIOe regement en onze burgerij om en wenschen den armen er geluk mede. IM'/'lt l ft I f. M ilt O burgers, Yperlingen, milde goede harten, Gij kent der armen nood, gij kent zijn druk, zijn'smarten, Mevrouw, Mijnheer, Legtjuwen penning bij ons feest: Liefdadigheid is graag de grootste burgerdeugd, Mevrouw, Mijnheer Achgeeft toch heden om het meest Uw' aalmoes baart toch zóó een warme zielenvreugd Erbarming voorden nood, gij goede, milde harten, 't Is voor uw schamel volk, tot leênging zijner smarten. Gezegend jonge schaar, uw doel is eêl en schoon, Voor U een dankgebed stijgt uit der armen woon; Welkom, welkom, Zulk regement. Dank voor dit feest Waar gij in stem en toon den lijder hier gedenkt Welkom, welkom, Ja geeft ons zóó nog menig feest Waar gij met uwe kunst hier troost en vreugde schenkt, Uw spraak en uw' rnuzijk zijn heden zalig schoon, En dankbaar vlecht de stad u eene krans ten loon. Yperen, 25° Januari 18(i(i. Den 22 dezer, ten 8 ure 's morgens, was Rvsel getuige eener militaire doodstraf. De soldaat Evraut, van het 10° linie regement, ter dood veroordeeld, voor kwetsuren toegebracht te hebben aan zijnen onder-luitenant. Eyraut is als goede christene en met veel zelfkracht ge storven. In Spanje is de vrijheid op de drukpers zoover gebracht dat de gazet-uitgevers genoodzaakt zijn deszelfs kolommen met heele kapitels uit Don Quichotte te vervullen Een dekreet van (j januari staat aan de officiers en sol dalen van het Belgisch-Mexikaans legioen, die zich te Morelia op 12 october 1805 onderscheiden hebben, de volgende de- coratien toe Ibdders van het orde der Guadalupe, MM. Gouze, cap.- adj.-maj.;Stassin en Stoop, ond.—luit'; medailjen van militaire verdiensten, in goud, M. Dek'kerts, adj.-ond.-off.in zilver, MM. Mathieu, adj.-maj.; Lalleur, serjant; Allemans, serg'- maj.; Salmon, korporaal; Crocins, Severeyns en Story sold. Bronzen med.: MM. Vanden Bergh, Eisen en Delbecque. (Staats-blad). Gedurende de afgeloopene maand december heeft men op den Staats-spoorweg 252 voorwerpen gevonden, waaron der 10 manshoeden, 1 dameshoed, 10 klakken, 4 paletots, 45 parapluies, 55 gaanstokken, 7 porte-mónnaies en 1 beurs met geld. Er zijn slechts 24 voorwerpen terug gereklameerd. De minister van openbare werken brengt ter kennis dat, ten gevolge der vermindering der taks van de corresponden- cien, gewisseld tusschen Belgie en het keizerrijk Rusland, Polen medebegrepen, den prijs van het port der correspon- dencien volgender wijze is samengesteld Gefrankeerde brieven, lucentimen per 15 grammen. Gechargeerde brieven, het port der gefrankeerde brieven, vermeerd met 20 centiemen per brief. Niet gefrankeerde blieven, 15 centiemen per 40 grammen. Gefrankeerde stalen, 15 centiemen per 40 grammen. Dagbladen en gefrankeerde drukwerken 9 cent" per 40 gr". Wij vermeenen te moeten herinneren, dat het sluffen der jacht in al de provinciën bepaald is op 51 dezer, behalve de jacht op het waterwild en het doortochtswild in de moerassen en langs de rivieren, welke open blijft tot 1 mei niet medebegrepen. In een brief, door een soldaat van het belgisch-mexi- kaansch korps geschreven, en op 25 nov. verzonden, lees ik de volgende regelen Het gerucht loopt hier op nieuw dat men ons in het mexikaansche leger gaat versmelten. De kolonel, de majoor en andere officieren zijn om die redenen naar Mexiko vertrokken en men verzekerd dat al onze officieren vóór de maand juli te Brussel zullen terug zijn. Men zegt niet, of wij hen zullen, mogen volgen of wel dat men ons met de Oostenrijkers en de Mexikanen laten zaldit alles riekt hier slecht, en wij zijn no<: niet ten einde onzer misrekeningen (Botcrkooper van Dixmndé). De eerste zittijd van het hof van assisen van Westvlaan- deren. zal dit jaar op 19 februari te Brugge geopend worden onder het voorzitterschap van den raadsheer Bauwens. Wij lezen in de Slad Nieuport Wij ontvangen uit eene zeer goede en welverzekerde

De Toekomst (1862-1894) | 1866 | | pagina 2