Kunst- on letternieuws. Officiële likten. Elk ne goèn dag Dag bode ling bevallen zijn Móéder oil binders zijn in goeden gezond heidsstaat. Verleden jaar, te Beeriaer, bij hier, was er eene vrouw die het leven gaf aan vier binders. Allen zijn oob zeer welvarend en de vierdeling is acht maanden oud. In de zitting van het Senaat van Maandag laatst, werd de vraag gelezen van zes inwoners van Yperen, liefhebbers van hanengevechten, om de verwerpingen der schikking van het Strafwetboek, welke dit soort van spelen straft, in te trekken. Zelfde vrage door een groot getal inwoners van Wervick. Dezer dagen werd eene veers woedend aan de poorten van de stad Sleencn; den geleider wierd aan den schouder ge vaarlijk gekwetst, de zoon van de eigenares en een ander persoon al de kleederen van hun lijf gerukt en gescheurd, de wijl alles vruchteloos scheen oin het heest, die vluchtend was, intetoomen. Niemand waagde het gevaarlijk dier te na deren. De gendarmen Winkel, Desmet en Bariseele, gewa pend met hunne carabijnen, begaven zich ter plaats en waren gelukkig genoeg, zonder verder letsel, hetzelve te dooden. Dinsdag laatst waren er werklieden bezig aan het door graven eener galerij in de koolmijn van Jlaneux, te Luik, toen zij eensklaps de geraamten van vijf personen ontdekten. Het bestuurder koolmijn, van die omstandigheid ingelicht, deed al de noodige maatregelen nemen om de menschelijke beenderen met zorg le verzamelen. Er blijkt uit bet onderzoek der plaats en de ligging der ge raamten dat men de dood dier ongelukkiger) moet toeschrij ven aan eene instorting, een groot getal jaren geleden, over gekomen. Men veronderstelt dat die arme mijnwerkers in de galerij, waar men hen rechtstaande en tien eene tegen den andere in den hoek der galerij, welke door de instorting was opgevuld geworden, heeft wedergevonden, zullen achteruit gedreven zijn. Deze beenderen zijn weggevoerd en op het kerkhof van Ilo- bemont begraven. Men schrijft uil üixmude: In de omstreken onzer stad heeft men in eene groote stokerij een nieuw bedrog ontdekt het cijfer vau het proces-verbaal bedraagt 218,000 fr. Om dat dc oesters de ziekte hebben, eten ze nu, tot Parys, slekken, aan 10 trentimen 't stuk In de stad Port-au-Prince (Amerika) zijn er l.'iOO hui zen afgebrand Maandag nacht is de genaamde Warlop, bediende in de statie te Oostkerke, gevlucht met eene som van 118;j fr. ten nadeele van sieur Decadt, van Pervyse. De maatscahppij des ijzerenwegs van Lichterveldc-Veurne is verantwoordelijk voor het geldelijk verlies. De ontrouwe bediende laat eene vrouw en vijf kinderen in groote armoede achter. [Landbouwer.) Van dit jaar zal men te Halle den zes honderdjarigen ■lubilé der aankomst van het mirakuleus beeld vieren. Dit beeld werd door de 11. Elisabeth van Hongariën aan hare dochter Sophia, Hertogin van Brabant, gegeven, die hel ten geschenke gaf aan dc kerke van Halle. Prins van Itolenzollcrn is nu door het volk tot vorst der twee vcreenigde prinsdommen Roumanien gekozen. Daar zijn er die beweertn dat hij, gelijk onze graaf van Vlaanderen, dien troon weigeren zal. In de tweede stad van Roumanien, te Jassy, is er een op roer ontslaan, die bijzonderlijk het werk was der onderdanen van keizer Alexander van Rusland. Die oproer is niet gelukt en dc vredë is in die stad hersteld. Men heeft dezer dagen bij het kuischen der zolders van het paleis der natie te Brusseleen zeer schoon marmeren borstbeeld van Willem 1 gevonden, dal men doen kuischen heeft en in dc bibliotheek der kamer heeft geplaatst. Dit borst beeld bevond zich daar sedert 1830, wat doet denken, dal het dc eerste maal sedert dc omwenteling is, dal de zolders van het paleis der natie gekuischt worden. - Dc toebereidselen om den nieuwen athnlischen telegraaf kabel aan boord van den Great Eastern in te schepen, zijn ten einde gebracht en er is reeds een begin gemaakt om den kabel aan boord le brengen. Op het einde der maand juni, of liet begin van juli zal de Great Eastern in zre gaan, om nog maals te beproeven de telegrafische gemeenschap tusschen Engeland en Amerika tot stand te brengen. De tweede zittijd van het assisenhof van Weslvlaanderen zal den 28 Mei, onder het voorzitterschap van M. De Bouck, geopend worden. Sedert eenigen lijd geeft een 20-jarig liongaarsch meis je, die zonder handen ter wereld gekomen is, te Berlin zon derlinge voorstellingen'. De mond van dit meisje vervult de diensten, welke de handen doorgaans verrichten. Zij naait, breidt, maakt de schoonste en fijnste perelwerken, vezemt zelfs eene naald en maakt kuoopen, het alles met de tong, zonder moeilijkheid en zonder hulp van iemand. Een gedeelte der aldus vervaardigde voorwerpen is bestemd voor openbare tentoonstellingen. Lachen. Een ilaliaansche sterrenkijker geeft voor, de vier temperamenten der mcnschen te herkennen aan de ma nier waarop zij lachen. Volgens zijne bewering lachen de licht geraakten hi, hi,hi,de opvliegendenu he, he, he, dc koelbloedige!) <r-ha, ba, ha, en eindelijk de droefgees tige)) bo, ho, ho Scherpzinnige opmerkers zullen zeker de theorie van den Italiaan niet zoo geheel onwaar bevinden. Bij koninklijk besluit van 20" april, wordt het stuk Eene- verkeerde Rekening deelachtig der slaets-premie. Bij koninklijk besluit van 17" april, er is eenen hulpsom van 400 franks aan de maatschappij Vooruit tv Deynse ge geven, om haar le heipen in hare vei tooningen. '/.elfde datum, aan den Wijngaard le Brussel, eene hulpsom van <100 franks om haar te helpen in den kampstrijd van opstel van Tooneelwerken. Notariële hcnocMiiugCii. Tot Jabbeke, in vervanging van M. Hermans, tot andere function geroepen, M. E. Dei.angue, kandidaat notaris te Dudzeele. Te Ichteghem, in vervanging van M. Vansieleghem, outsla- gever, M. L. Toohtelboom kandidaat notaris tc Brugge. Te Veurne, in vervanging van M. Plantefeu, overleden, M. Decae, notaris te Alveringhem. Te Alveringhem, in vervanging van M. Decae, M. R. Siai- I'ELAebk, notaris te Zonnebeke. Te Zonnebeke, in vervanging van M. Simpelaere, M. No- tebaeht, kandidaat notaris te Wervick. Tc Sladen, in vervanging van M. Delcghere, ontslagever, M. Vandenbogauhde notaris te Proven. Te Proven, in vervanging van M. Vandeöbogaerde, M, B. Feys, kandidaat notaris te Rousbrugge-Ilaririghe. MENGELINGEN. Alowis Wat blief je? Ais gij naar Yper moet gaan, brengt voor mij twaalf kleermakers-naalden met blauwe oogeti mede. Het past goed, bazinne, !k moet van dage nog naar stad om eenige kommissiën. Maar ik zou 't kunnen vergeten, gij moest het op een briefje schrijven. En de bazinne schreef hare kommissie op een stuk papiet waarop zij het adres stelde. Te Yperen deed Alowis zijne kommissiën en de laatste was om de naalden.

De Toekomst (1862-1894) | 1866 | | pagina 2