Verscliillige lijdingen. VERANLwd- Donderdag avond gaf het iO3 regements-muziek serenade voor het Gouden-Hoofd-hotei. ter gelegen heid der benoeming van den nieuwen kommandant van "t regement, den heer luil'-kolonel Thonon. Heden (Zondag), in het Gouden Hoofd, geven de heeren officieren van 10e linie-regement een ban ket opgedragen aan generaal Abry, hunnen vorigen kommandant, en aan M. den luitenant kolonel Thonon. KERMISSEN. September. 2" Zondag. Dadizeele. Hollebeke. Moorseele. Handzaeme. Zuydschote. Westkerke. Poelcapel'e. 5" Zondag. Brielen. Wercken. Passchendaele. Wuiveringhem (Veurne). Zandvoorde. Meessen. AlveriDghem. De gemeente-raad van Antwerpen heeft deze week een belangrijk besluit genomen: voortaan zuilen ai de stukken op bet stadhuis te Antwerpen in de viaamsche taai opgesteld wor den; enkeiijk desnoods zai men er de franschw.'rM gebruiken. Antwerpen geeft aldus een goed voorbeelu(.s noïdcre viaamsche steden, bijzonderlijk aan hare zusle. Brugge, de geboorteplaatsen^ van Artevelde e, ook aan veel andere onzer viaamsche steden. GNE Waartoe dienen ons de openbare zittingen in eenen meenle-raad, ais men er eeue taal spreekt, welke liet belang hebbend volk niet verstaat. Het besluit van-den antwerpschen raad werd begroet met de tofjuichingen van het publiek, welk de zitting bijwoonde die toejuichingen zullen herhaald worden door ganseb Vlaamse h-België. M. ïacquenier van Lessen is aannemer verklaard, ten prijze van 131,900 fr., van den weg van Boesinghe naar Langemarck. De Koning en de Koningin hebben maandag lest te peerd het kamp van Beverloo bezocht. Gisteren, 4 dezer, hebben er groote manceuvers plaats gehad, die tot het einde toe door HH. MM. werden bijgewoond, dezelve waren zeer luistei'lijk. Daarna hebben de troepen onder de geestdriftigste toejuichingen voor de Koning en de Koningin gedefileerd. De ligting van het kamp heeft op den 7 dezer plaats gehad. Er komt reeds eene zekere hoeveelheid nieuwe tarwe óp de verschillige graanmarkten van ons land derzeiver hoe danigheid laat in 't algemeen niets te wenschen. De onder-konsul van België te Londen, verwittig de Belgische werklieden, dat zij niet haastig moeten zijn om aen de engelsche ijzeren wegen te "gaan werken, waar dikwijls zeer weinig te winnen is, nauwelijks twee schellingen per dag, en van waar zij somtijds geene middelen meer hebben om naar hun land terug te keeren. Met hooge voldoening mogen wij heden de tijding me- dedeelen dat de herschende ziekte die in zoo veeie plaatsen talrijke slachtoffers heeft rnedegeslept alom aan hei dalen is; te Gheerardsbergen waar de cholera ten sterksten heeft ge woed is de ziekte volgens de plaatselijke bladeren van aldaar gansch verdwenen. Wij lezen in een blad van Kortryk Ziehier eene nieuwe waarschuwing tegen het al te haastig begraven. Zondag morgend gevoelde eene vrouw der Meenen- straat, te Kortryk, bij het verzorgen van haren broeder, die met den cholera* lag, zich zelve door de kwaal aangedaan, en sit! in zulken voüedigen staat van schijndood, dat men haar met haast in de kist legde, en naar de wachtzaal op het kerkhof voerde. Verleden nacht is de doode opgestaan, en dezen morgend schier geheel genezen naar haar huis teruggekeerd. Zij was meer verschrikt dan ziek geweest. Behalve de belooningen, welke in de algemeene tentoon stelling van Parys van 1867 door den internationalen ju rij zullen worden toegestaan voor iandbouw- en nijverbeidspro- dukten en kunstwerken, zullen er ook belooningen toegekend worden aan personen, gestichten en plaatsen, weike door eene organisatie of bijzondere instellingen er toe hebben bij gedragen om de goede overeenkomst te ontwikkelen onder al degenen, welke denzeifden arbeid verrichten, en aan de werklieden het stoffelijke, zedelijke en verstandelijke welzijn hebben verzekerd. Er zijn daarvoor uitgeloofd tien prijzen, eener gezamelijke weerde van 100,000 fr., en 20 eervolle meldingen. Daaren boven zal er een onverdeeiden prijs van 100,000 fr. kunnen verdeeld worden aan den persooD, het gesticht of de plaats, welke zich onder dit opzicht buitengewoon zai onderscheiden. De jurij, welke die kwestie zal onderzoeken, zal uit 25 le den bestaan en den ln December aanstaande zijne werking beginnen. De belgiesche commissie noodigt de besturen, de gestichten en de personen uit, welke aan dien grooten internationalen prijskamp eerlangen deel te nemen, vóór i" November aan staande, aan den voorzitter der belgiesche commissie te Brussel alle documenten desaangaande toe te zenden. Bij een nieuw besluit van 24 oogst door den heer Per fect van het noord departement in Vrankrijk, wordt het ver bod vernieuwd der hane gevechten. Het schijnt dat de oudste mensch van de wereld in Wis- m. <i(zc twoont. Hij werd geboren in 1725, in de vt tot (Vrankrijk) .heet Jossé Cttlié, en is bij- .'•ad van Baden bevat een telegram uil Darm stadt; -vaè tusscheu Pruisen en Darmstadt, te Berlin geteekend is. Bij de tussChenpoozen vallende regens, welk dezer dagen gevallen zijn, doen ernstige vrees ontstaan voor de aardappe len. De verslagen, die wij -onder het oog hebben, meiden dat de ziekte in verscheidene plaatsen onzer provincie is ver schenen. Een internationale wedstrijd van hoppe en bier za! te Dyon, rond het raidden der maand October ingericht worden, door de zorgen van het besluurende komiteit van landbouw kunde der Gouden kust. Al de hoppekweekers en bierbrou wers van Vrankrijk en van den vreemde zullen er mogen aan deel nemen. Verscheidene gouden medalièn van ten minsten 500 fr., zilveren medaliëu en andere vergeldingen zal uien geven aan hun, die de beste voortbrengsels verschaffen. Be halve de stalen hoppe en bier zal men er al de werktuigen aanveerden, dienende tot het kwecken der hoppe en de fabri- katie van bier, alsook de schriften handelende over dit dub bel ontwerp. Men kan van nu af de inschrijvingsvragen toe sturen aan M. Ladry, sekretaris van het komiteit te Dyon. De termijn voor deze vragen is bepaald op 25 september. Men is te Antwerpen, achter het kasteel, vofop bezig met het maken van kardoezen voor de naaidgeweere/;,, en nu en dan worden er proefnemingen mede gedaan; onlangs loste een simpele soldaat 13 schoten in één minuut. NIEUWE ZILVERMUNTEN. Sinds eenige dagen ziet men in Parys de nieuwe ro- naeinsche muntstukken en vooral die van 20 fransche stui vers of I franc in omloop, welke laatsten dezelfde grootte en weerde van een fransch francstuk hebben. Op de eene zijde leest men 1 lira 864, en als randschaiftStatci ponti/ico en op de keerzijde de beeldtenis van Paus Pius IX met de le gende Pius IX Pont. Max. an. XXI. Zoo men weet, zijn die nieuwe munten te Rome geslagen ten gevolge der onlandsche aanveerding van het tiendeelig stelsel door den pauslijken staat, en der schikkingen, van het muntverdrag, den 24 december 1865, onderteekend tusscheu Frankryk, Italië, Zwitserland en België.

De Toekomst (1862-1894) | 1866 | | pagina 2