Ut onderhandelingen tusschen Pruisen en Saksen duren voort, cn volgens plaatselijke nieuwsbladeren, zouden de door Pruisen gestelde voorafgaandeiijkc voorwaarden, op het punt zijn aangenomen te worden. Men spreekt van eene overeenkomst tusschen hei oosten- rijkscb gouvernement en 'ïïongarië, die zou bestaan in de be naming van een hongaarsch ministerie, waarvan de samen stelling aan de zorg der ooslenrijksche kroon zou overgelaten worden. Overigens bemerken wij geene tcckcns van oorlog meer. Italië juicht dagelijks meer en meer toe tot het sluiten van den vrede; Frankryk heeft voor zich de weréid-tentoonsleiling van 1867, en denkt ook aan geen oorlog meer; Engeland is vreedzaam'; Oostenryk en Italië hebben nieuwe biunenland- sche inrichting daar te stillen, terwijl Rusland zeker ook" andere denkbeelden heeft dan oorlog te voeren. Het einde van den oorlog heeft in de rampen niet kunnen voorzien, welke de heerschzucht der koningen, in ons land heeft veroorzaakt. Men meldt nieuwe opschoisingen van be talingen; belangrijke handt 1 huizen zijn In likwidatie en ver scheidene partikuliere banken houden op het papier onzer kooplieden te eskompteeren. Een paar dagen geleden waren er voor de handelsrechtbank te Brussel niet minder dan 620 zaken. Een fregat der keizerlijk ooslenrijksche marine zal naar Mexico gezonden en ter beschikking van keizer Haximiliaan gesteld worden. Men verwacht, dat het spoedig keizer Haxi miliaan cn het overschot van het oostcni ijkschc legioen naar Europa za! overbrengen. Het bestuur van den ijzeren-weg van den Staat heeft eene vlaamsche uitgave gedaan der reglementen en tarieven des vervoers van koopwaren, geiden, enz. Te Parys is-er een bejaarde man die zich van boven naar beneden de Juli-kolom latcnvailen hebbf ode, opstonden al glim lachen vertrok, zijne klak vergetende .Hij was op een lijnwaad gevallen die men over eene stelling gespannen had |HGedurende de afgeloopene maand augusti zijn er op den slaats-spoorweg 502 voorwerpen verloren, waaronder 25 hoeden, 18 klakken, 8 paletots, 5 manden, 5 koffers, -1 wei- zak, 48 parapluics, 12 parasols, 25 wandelstokken, I, oer- slinger, 1 ring, I broche, 2 porlc-monnaics met geld, 2 thalers in papier, enz. Er zijn slechts 42 voorwerpen lerug- gcëischt. Gedurende de maand augusti zijn er 0407 brieven, ten gevolge van slechte of onduidelijke adressen terzijde gelegd. Van dit getal zijn er 4201, na de opening kunnen verzonden of aan de schrijvers terug gegeven worden; 2206 zijn in de scheurmand geworpen. De geneesheer van der Corput, in zijn bulletijn over de heerschende ziektehaalt merkwaardige voorbeelden aan over de rechtstreeksche voortzetting van de cholera: «Men weet dat de cholera in Antwerpen werd gebracht door het bremisch schip Agnes, dat verscheidene cholerieken aan boord gehad hebbende, de slapingen die hen hadden behoord, over boord heeft geworpen. Nu, ccnige dezer voorwerpen waren op de oevers van de Schelde aangedreven on door twee boeren van het gehucht Ki'eldrecht opgevischl, die de ongelukkige gedachte hadden er gebruik van te maken; beide kregen de ziekte en stierven binnen den tijd van eenige uren. Te Basilly, eene kleine plaats in Henegouwen, sterft een werkman ten gevolge van de cholera hij laat zijne kleederen over aan een zijner kameraden deze heeft ze nauwelijks eenige uren aan ais hij op zijne beurt de ziekte krijgt ea sterft. Het waren de «.enigste slachtoffers die dc kwaal in dal dorp maakte. - Het oude plan, om Parys lot eene zeehaven te maken komt weer ter sprake. Men zegt zelfs, dat eerlang eene maatschappij, onder bescherming zoowel van den keizer als van de stad Parys, zal worden opgericht. De uitvinder van het ontwerp is de heer Barazer, een kapitein om de Oost, cn wat dit plan vooral onderscheidt en voorzeker aannemelijk waakt, is dat genoemde heer de Seine wil gebruiken zoo als zij is, dus zonder haar tot een kanaal te maken. De zware regen, die sedert verschelde weken gestadig vail, is n-adeelig aan het beste deel van den haveroogst, be schadigt merkelijk de hoppe en bedreigt dc aardappelen. Do oliëite lijdt opk veel. Verledene week heeft men op het kerkhof, te Kortryk, het lijk gevonden van een nieuw geboren kind, in eene doos gesloten. Leve Wulpen 1 Sedert de maand Mei 1865, tol Maandag- laatst, is er te Wulpen geen eetl- meiijph gestorven die hoven de zeven jaren oud was. Men meldt uit Oostende <i De oostersche viscbsloep, Pharen" 5, patroon B. Coop- man, is van de Noordzee teruggekomen met eene zeer mid delmatige vangst, 24 tonnen in 9 weken tijd. Gansch de ekwipagie is getroffen geweest door <i heerschende ziekte. Aan Zicii zelve overgelaten in volle zee, hebben onze zeebeden zeer te lijden gehad. Een noodlottig toe va! heeft gewild dal zij door geen enkel schip ontmoet werden, een visscher, Petrus Claeys, is aan de ziekte bezweken. Ei n aanzienlijke (liefs.a is dezer dagen in dc S' Jacobs- kerk, te Antwerpen gepleegd. Een kistje, welk de juweelen bevatte die voor het beeld van Sl Ilochus geofferd zijn, Is ver dwenen. Men schrijft uit Weenen, da', hei Oostenryksché gou vernement bereid is van aan Hongariê'.i een bijzonder minis terie toe ic staan, en dat het ontw rp Drak, aangaande het verhandelen der zaken welke aan geheel het keizerrijk ge meen zijn, ais voldoende beschouwt, vermits-er eenige ki.iuc veranderingen aan toe te brengen. Do uitbrandingen. De hitte van liet begin der week, zegt de Lierenaarheeft weder nieuwe gevallen van ziekte medegebracht. Het bestuur gaai voos is met bet stelsel der uitbrandingen toe te passen, dat zuiken buitengewone» uitslag heeft opgele verd. Voor andere steden welke hard beproefd zijn, willen wij nog eens aanhalen hoe dat men hier te werk gaai. Zoodra er een geval voorkomt in een buis, doet men de woning verlaten door de bew oners welke er alles moeten in laten, kleederen, meubelen, bedden, enz. Het huis wordt ten alien kante gesloten en de poiicie legt er een vuur in aan van twee of drij busselen strooi. Dit vuur geeft cenen geweldigen rook die geheel het huis vervuld, overal doordringt, op zulke wijze dal men in de wo ning niet meer zien kan. Zoodra het vuur uil is wordt er kalkzuur ingezet lot 's an derendaags. Die dag wordt alles g.-opend, deuren en vensters tegen elk ander. De kalkzuur wordt vernieuwd en geheel het huis gewit met kalk en petrolie. Tot hiertoe heeft die zuivering de voortzetting- der kwaal op eene volledige wijze belet, en in woningen op dergelijke wijze gezuiverd is geen enkel geval meer geweest. Wij geven de uitslag dier proefnemingen, opdat andere plaatsen er hun profijt zouden kunnen uit trekken. Ons volk ondersteunt in hel algemeen met de grootste wel willendheid de regering in hare pogingen. Toch zijner menschendie zonderlinge redeneringen houden. t Is God die ons dat overzendt cn wij kunnen er niets te gen doen.n Ja, 't is God die toelaat dat erziektens zijn.'t Is God ook die gewild heeft dat wij honger en dorst kregen, dat wij koude en warmte hebben, maar blijven wij met onzen mond open staan om te wachten tot dat de spijs er in regent loonen wij bloot in afwachting dat de ideederen ons aan net lijf was- S C God heeft aan den mensch verstand gegeven om er zich van te gebruiken; hij heeft gezegd: werkt cn zoekt en ik zal ondersteunen. Help u zelf, zoo helpt u God.

De Toekomst (1862-1894) | 1866 | | pagina 2