Verscliiliige tijdingen. Officiële akten. Zing, lach en slaap. "rfüT- De naam van den geestelijk die Vrijdag avond in de Sl Maartens-kerk een liefdadigheids-sermoen gedaan heeft, is pater. Symforiaan, overste der Re- collelten van Argenteuil (Frankrijk). Heden avond (Zondag), in Slads-Tooneelzaaj, geeft de Symphonic, uit de herberg Sl Laurent, eenen muziekavond voor hare leden. De Flaamsche Ster geeft heden en acht dagen, zijnde 9" December, hare tweede vertooning van het abonnement. Drij aangename stukken zullen, wij zijn er zeker van, veel publiek uitlokken want de goede indruk die de laatste gegevene ver tooning gelaten heelt, verzekert aan deze belahg- lijke maatschappij eene volle zaal. (Zie onze aan kondigingen). BURGERSTAND Huwelijken. De wet die de bareelrechten op de staatswegen afschaft, zal met 1 januari aanstaande in voegen niet gebracht worden gelijk men het verwacht had. De minister van financiën heeft aan de kamer laten weten dat de bareelen stamde op de we gen van Iloei naar Stavelot en van lioei naar lhienen alsook van Luik naar Maastricht niet kunnen afgeschaft worden, ten zij na eene overeenkomst met de oude actionnarissen dezer wegen, die zekere rechten op die ontvangsten behouden heb ben. Deze overeenkomst voor het einde van het jaar niet kun nende gesloten worden, zoo heeft de minister wederom 50,000 fr. voor de opbrengst der banieren in het budjet van middelen en wegen doen brengen. Er is spraak van te Oostende een nieuw vlaamsch blad uitlegeven, die twee maal ter week verschijnen zal. Men leest in eëne bijzondere correspondence uit Brussel 20 november Ik ben in slaat te bevestigen, wat ik dezer dagen omtient de vorming van een comiteit alhier tot oprichting van vrij- willige-corpsen mededeelde. Ik kan er zelfs bijvoegen, dal de regering hare goedkeuring aan dat voornemen heeft ge hecht en zich voorstelt aan de kamers de opheffing voor te dragen van de wettelijke bepalingen die de uitvoering van een zoodanig plan in Belgie in den weg staan. De beraadslagingen der commissie hebben grootendeels plaats in het bijzijn van den minister van binnenlandsche zaken, die lijdelijk de func- tiè'n van minister van oorlog waarneemt. Het opperbevel zal aan den graaf van Vlaanderen worden toevertrouwd. Als vrijwilliger zal ieder, die van onbesproken gedrag is en tus- schen 22 en 45 jaren oud is, worden toegelaten. De uniform der manschappen zal in een grijzen kapotjas met rooden kraag bestaan, zij zullen met karabijnen worden gewapend. De officieren alleen door gouden sterren op den kraag, zullen van de manschappen worden onderscheiden. Men is overtuigd, dat Maximiliaan Mexiko heeft verla ten, doch men weet nog niet op welke wijze. Volgens de laatste tijdingen, uit Amerika, zou Maximiliaan te peerd ver trokken zijn, geëscorteerd door 400 Hongaren. Men zou dit v, rtrek uit Mexiko aan Porfirio Diaz bericht hebben, ten einde Maximiliaan op zijnen vlucht aan te houden. Maar of het op- perhoofd der Juaristen niet in tijds is kunnen aankomen,ofwel hel nuttiger voor zijne zaak heeft geloofd, den vluchtenden souverein geene gelegengeid tot een gevecht te geven; in alle geval heeft Maximiliaan zich kunnen inschepen, zonder ver ontrust te worden. Men zegt als stellig zijnde, dat er bevelen gegeven zijn voor het zenden van nieuwe troepen naar Mexiko, stellig niet om den troon van Maximiliaan te vestigen, maar om de fran- sche troepen te bevrijden, welke in den ernstigen toestand van zaken in Mexiko een toestand dooi' een algemeen kei zerlijk su.uve-qtii-penl nog slechter geworden niet meer in voldoende g.etal zijn tegen de aangfoeijendc stoutmoedig heid der Jurristcn. Er was aan een regemeiit bevel gegeven Mexiko te verlaten, doch dit bevel is plotseling afgezegd. Overigens heeft het fransche gouvernement met de keizerlijke messageriën eene overeenkomst gesloten, voor het overvoeren der soldaten aan den prijs van 400 fr. per man. De Belgische kunstoefenaars, die zich hebben doen in schrijven voor de algemeene tentoonstelling van Parys, wor den verzocht hunne werken naar Brussel niet te zenden, vooraleer van de belgische kommissie ten dien opzichte stel lige inlichtingen ontvangen te hebben. Wij vernemen dat de werken van den ijzeren weg van Veurne naar Duinkei ke eerlang eenen aanvang zullen nemen, en dat het tijdstip op welk de werken moeten voltrokken wor den, op nieuw verlengd is. Bij koninklijk besluit van 25 november is de invoer en doorvoer der zwijnen toegelaten langs al de grenzen, alsook het vleesch en afval, van die dieren voortkomstig, en mogen langs de grenzen van het Zolverein en al de bureelcti der duit— sche grens, Ier uitzondering van die van Gemmenich en Mon- zen, ingevoerd en doorgevoerd worden het rundvee, en de huiden, het vleesch en afval der runderen, MENGELINGEN* Wen gij zingt, uw' stem betoovert, Mijn' ziel die u aanhoort Wijl mijn hart, dat gij verovert U suist zoo zacht dit woord Uw' stem doet mij steeds droomen Aan vroegren zaalgen tijd. Ah o Zing, o zing, mijn' schoone, j o Zing, o zing altijd o Zing, o Zing volschoone, o zing altijd, (nis). 2 Wen gij lacht, wat schuchtre wenken Dan blaken op uw' mond o Het zwarte trouwverdenken Verdwijnt ras op dien stond Uw lach loont dat uw' ziele Verraad bevat, noch nijd. Ah o Lach, enz. j Wen gij slaapt, van uwe lippen Ontwelt een zacht gerucht En uw boezem laat ontglippen Een' liefdevollen zucht Bij 't zien dier kalme ruste, Voel ik me ontroerd, verblijd. Ah o Slaap, o slaap mijn' schoone, o Slaap, o slaap altijd, enz. November I8G(i. Naar Victor Hugo's Sérénade, muziek van Karei Gounod. Va»» dei» 23" tot dei» 30° oiovcntltcr. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 5) Vrouwelijk 4) «amen Robacys, Leopoldus, timmerman, en Slrobbe, Clcmcnlia, kantwerkster. Deseure, Emilius, zonder beroep, en Jolyl,

De Toekomst (1862-1894) | 1866 | | pagina 2