Stads-nieuws. - Verschillige T ij dingen. - Kunst- en Tooiieelnieuws. Bekendmakingen. Aan oil ze lezers. Statls Nieuws. VIJFDE J A Ail. ZONDAG .10» DECEMBER i860 N° 249 Ecnc fransche en vlaamsche romance getiteld Sa Voix - Hare Stem - woorden door A. M any en V. Vande Wèghe, ligt in onze steendrukkerij ter pers. Eene vloeiende muziek voor tenorslem met pianobegeleiding door den vermaarden violo- nist Dubois, van Doornvk, geschreven, geelt aan de gemoedelijke woorden onzer jonge officieren- schrijvers eene aanlokkende en indrukwekkende toonuilboezcniing, en voorspelt een gul onthaal aan hun zanggewrocht. üe abonnenten der Toekomst, alsook onze nieuwe inschrijvers, zullen dit lied als nieuwjaar- gift in den loop der maand Januari ontvangen. dal de liet Concert van Donderdag avond, maatschappij Koorzangers hare eere-leden.iu haar lokaal den Gouden Arend, gegeven heeft, over trof alles wat men tot dan aldaar gehoord had. Buiten de kundige zangers dat men er gewoon lijk aantreft, waren er nog ccnigo aan de maat schappij vreemde muziekanten die zich aldaar lieten hooren, en wiens talent iedereen hoogst be wonderd heeft. M. De Prins van Tourcoing heeft de aanhoorders helooverd met zijn haulbois. Dan hadden wij M. Busschaert, die verscheidene zang stukken voorgedragen heeft waarin den waren artiest zich deed gevoelen. M. Schmidt, de kundige flutist van hel 10e rcgemcnl. heeft zich overtroffen in zijnen Karnavaal van Venetie. Deze maat schappij, samengesteld uit de beste ingezetenen van stad, heeft een rechte ruiker van schoon ge slacht geleverd en de zaal was proppend vol met damen bezet, die door hare keurige en verschillige, toiletten de zaal als in een rozenpad herschapen had. Dit muziekaal feest was omtrent 10 ure ge ëindigd. M. de Minister Vanden Peereboom, bij geval in stad zijnde, heeft dit feest met zijne tegenwoordig heid vereerd. Bij zijne aankomst, omtrent het mid den des tweede deels, heften de leden een koor aan om hunnen Eere-Voorziller te verwelkomen. Volgens een lokaal nieuwsblad zouden, over eenige dagen, in de fabriek van Barbier-Muiier en Kie, de werklieden hun werk gestaakt hebben omdat de Directeur hun een reglement wilde doen aannemen waarvan zij niet wilden. - Wij weten liet gevolg er niet van. Den 26 dezer had er te Moesson een groot ban ket plaats, ter gelegenheid van hel afslaan van den steenweg leidende van hel gejuicht S' Ëloi lot Ar- menlières. Deze feest werd tot stand gebracht door de voorname ingezetenen van Yperen, Mee- nen, Armenlières, Wylschaetc, Ploegsteert en Voormezeele, en was opgedragen aan de Ministers van Openbare Werken en van 't Binnenlandseh. Deze laatste hooge ambtenaar alléén was maar tegenwoordig. Mecssen had voor dien dag zijn feestgewaad aangetrokken. Een Koninklijk besluit van 16 December 1866, bemagtigd, de besturende kommissie dér Burger lijke Godshuizen van Waesten, tot hel houwen van een oudniannenhnis,waaraan twee ziekenzalen zullen gevoegd worden. BE TOEKOMST De bl ieven voor de redaklio, de boeken om in ons kladje geplualsl te worden, moeien vraclilvrij den uitgever, Dixmude-straat, 39, loe- gcslimrd worden. INSCHRIJVINGVoor Yperen, per' (li-'ic maanden, Ir, 1-00; perjare, fr. i-00, vóórop te betalen. Builen slad, zeilde prijs niet verhoog Van hel port. Men sehrijfl in bij den drukker van dil lilad, alsook bij alle posl-diroktenrs. BKKKNDMAKINGKN li cenlinien den drukregelde Plakbrieven van Verkoopingen, VcrpRclilingcn, enz. en andere Bcriglen, ten bureele van dil Weekblad gedrukl, zijn ijratis ingelijfd lol hel verval van den dag der verpachting, des overslags of anders. Alle inleo- kenaar voor één jaar, heeft regt driemaal een berigt'van zes regels, zijn beroep betreffende, onvergeld in dil blad je Ie laten inlijven. Er worden wekelijks Afdruksels van dil blad gratis in de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waar de verknopingen, enz der in ons blad aangemelde goederen, plan Is hebben.

De Toekomst (1862-1894) | 1866 | | pagina 1