Stads-nieuws. - Verschillige Tijdingen.-Kunst- en Tooneelnieuws. Bekendmakingen. Stads Nieuws. ZESDE JAAR. ZONDAG JANUARI 1807 Nu 250. Helder was dq eerste morgend van 1867. Na den middag overtrok de lacht en hel begon duch tig te sneeuwen, zoowel dat het nog niet opgehou den had des anderendaags namiddag. Alles is met sneeuw overdekt en de straten zijn gebaand ge worden; menschen en peerden vallen. Eenhar de vorst is er zich komen hij mengen. De arme men schen die zonder eten of warming zijn en 's nachts geene voldoende rustplaats hebben, gevoelen er reeds de gevolgen van. De eerlijke armen lijden veel in den winter en wij zouden willen alsdan rijk zijn om hier en daar een arm ongelukkig huisgezin te ontdekken. Maar getroosten wij ons, de weldadige zielen zijn niet uitgestorven en zij zullen beseften hoe groot de innige ellenden zijn dergenen die in hunne belangen geteisterd worden door het slecht jaar 1866! Oorlog, ziekten, duurte in alles, niets dan slecht bracht dat jaar mede, en tot overmaat van|ramp zagen een groot getal kleine.burgers on zer stad hunne spaarpenningen verloren door hel springen van een goed befaamd bankhuis Welaan dan op den zoek, edelmoedige en welda dige zielen! op den zoek, om niet de luiaardij, maar de eerlijke armoede bij té staan. Gaat, en gij zult verwonderd staan zien dat er zooveel armoede schuilt bij sommige eerlijke werklieden. Dinsdag laatst heeft M. de Baron Mazeman het jaar ingesteld met een dansfeest ten zijnent te ge ven. Geene uitnoodigingen werden vooraf gedaan, en nochtans propten de salons van dansers en dan seressen. De toiletten der schoone kunne waren al lerfraaist en keurig. Dit feest heeft tot laat in den avond geduurd en te middernacht begonnen er reeds eenige aan den aftocht te denken. Donderdag, ten 5 ure 's namiddags, kondigde onze beiaard door zijne blijde tooncn de inwoners van Yperen aan dat men in het Staatsblad ver nomen had de benoeming van M. P. Bekc, als burgmeester, en de hoeren Yanheule en ridder Gustaf De Stuers, als schepenen. Zondag aanstaande 's nanoens zal hel korps muziek der Sapeurs-Pompiers die ^heeren eene se renade geven. Generaal baron Van Rode is Zaterdag laatst al hier overleden en Woensdag morgend hegraven. De lijkdienst had plaats in S' Nikolaus, zijne pa rochie kerk. De soldaten van 't iüe reg' bewezen hem de laatste eer. Alles wat er in Yperen van den hoogen- en burgerstand was, was er tegen woordig. Op liet kerkhof werden er verschelde lijkredens uitgesproken. Onder ander een door M. Karei Tcrsscn, thans in vrijwilligen dienst bij onze burgerwacht. Die heer, de eenige in dienst over blijvende der mannen die met den overledene naai de grenzen snelden tot 't verlossen onzes vaderlands in 1850, kwam een laatste vaarwel zeggen aan zij nen ouden hoofd-ofticicr. Deze openbare hulde van eencn ouden wapen-makker heeft grooten indruk op de menigte gemaakt. De mannen van de Flaamsche Ster, na hunne dagclijksche werktaak geëindigd te hebben, houden zich geheel deze week onledig tot hel repeteeren der stukken voor hunne vertooning van 6" dezer. Hel koud weder houdt hen niet tegen alle avon den lol elf,(twaalf ure te leeren, zijn onvermoeid om hunne stadsgenoten eenige aangename uurtjes te laten doorbrengenmaar ook zij zijn zeker voor hunne moeite beloond Ie worden door den toeloop van een schoon en uilgelezen publiek. (Zie onze aankondigingen). RE TOEKOMST. Do brieven voor de redaktie, de boeken óm in ons bladje geplaatst te worden, moeten vrachtvrij den uitgever, Dixmmle-straat, 39, toe gestuurd worden.INSCHRIJVINGVoor Yperer,, por drie maanden, fr, 1-00; per jure, Ir. 4-00, vóórop te betalen. Duiten stad, zelfde prijs mei verhoog van liet port. Men schrijft in bij den drukker van dit blad, alsook bij alle posl-direkleurs. BEKENDMAKINGEN 1 '2 centimen den drukregelde Plakbrieven van Verknopingen, Verpachtingen, enz. en andere Berigten, Ie» bureele van dit Weekblad gedrukt, zijn gratis ingelijfd lol het verval van den dag der verpachting, des overslugs of anders. Alle inlee- kenaar voor één jaar, heeft regl driemaal een berigt van zes regels, zijn beroep betreffende, onverguld in dit bladje te lalen inlijven. Er worden wekelijks Afdruksels van dit blad gratis in de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waar de verknopingen, enz. der in ons blad aangemelde goederen," plaats' hebben.

De Toekomst (1862-1894) | 1867 | | pagina 1