VI IJ JE D'YPRES. De cholera, Lconard-Gregoir IIULL/VRT, Oproep aan de liefdadigheid. BURGERSTAND GEBOORTE»J> .e13. Sterfgevallen. Rogge Doordien het speelhof van M. Duparcq overgaat tot eenen anderen eigenaar, die HOVENIER op gezegde buiten-goed was, heeft de eer tot hel bekomen eener andere plaats zich het publiek aan te bevelen. L'Administration locale prévient les habitants que le róle supplementaire pour le recouvrerhent de la taxe sur les Chiens, est provisoirement arrêté et déposé au secretariat a l'inspection des contri- buables. Ceux qui se croiraient lésés sont admis a faire valoir leurs reclamations devant le Conseil Com munal. Fait a rilótel-de-Ville, le 29 Décembre 1866. Les Bourgmestrc et Échevins, P. B E K E. Par ordonnance J. DE CODT. MER GEL IN GEN* II. Erne onhcilsmare kwam gegierd uit verre streken, Kil dreigde ons dierbaar Land tot in zijn' diepsten schoot. Versclinklijk in zijn macht kwam het naar hier geweken, Dat rampvoorspellend woord: de cholera de dood Ginds waar de stedeliên als mieren zamennesten, In steegjes donker, klein waar licht noch lucht inschiet, Daar kwam de cholera zijne eerste woede vesten Wat offers vroeg hij, God! aan al die steegjes niet. Van uil de kleine sluip tot in de prachtpaleizen, Sloop 't jammervoerend gift mei onnavolgbren tred; Hel aast, het wroet, hel moordt: de steden, dorpen ijzen, Hier viel er één, daar tien gansch 't oord ligt als besmet. I)e doodklok bromt en zucht vooral die droeve lijken, De priester draagt met haast den laalsten zaalgen troost Van huis lot huis der steeg; want in die droeve wijken, Valt 't noodlot 't drukkends neer op ouderling en kroost. Een éénig kind, uit zaalgen echteband gesproten, Dat moeders heiige vreugd en vaders hoop moest zijn, 7,at gister dartel nog bij andre spei Igenolen, En thans is 'l arme wicht bij God een engellijn. Komt spoedig,moeder sterft,» zoo brieft men aan den zone, Die ver van 't oudrendak is in de school ter leer, Kotnl spoedig, vader ook,»hij snelt en naakt zijn' wone o Hartverscheurend lot, hij vindt geene ouders meer I Daar zit in gene woon een vlijtig man te weven Hij wint voor 't klein gezin het kaarge daaglijksch brood, Zietdaar verzwakt zijn' arm, hij voelt zijn' leden beven... En nog denzelfden dag is de ai me wever dood. De doodklok bromt niet meer.... alléén der doodenwagen, Die trekt door steeg en wijk in 't duister van den nacht Het rouwgevaarle rolt, gevolgd door vriend noch magen, Naar't eenzaam kerkhof hêen waar d'open grafkuil wacht. Zoo zijn er veel die ga, ot vriend, of kind betreuren, Zoo ging het in dees buurt, zoo ging het door het land Het onheil blies ons toe, kwam liefde en min verscheuren En rukte prooi op prooi uil klein' en grooten stand. (Wordt voortgeplaatst). V. In Pensylvanie was er onlangs een Engelschman die zich ophing. Niemand kon zich voorstellen waarom hij zulke daad begaan had, toen men, zijne leerzen uittrekkende, er een briefje zag uitvallen, en uit welks inhoud men bijna kon be grijpen waarom hij zich van het leven beroofde. .1 Ik ben getrouwd met eene weduwe die uit haar eerste huwelijk éene groote dochter had mijn vader mij zeer dik wijls komende bezoeken, werd in eens tot zotwordens toe ver liefd op mijne schoodochter en trouwde er mede! Zoodan dat mijn vader mijn schoonzoon werd en mijne schoondoch ter mijne moeder, mits zij mijn vaders vrouw was. Eenige maanden later beviel mijne vrouw van een zoontje die de schoonbroeder mijns vaders werd en terzelfder tijde mijn oom, aangezien hij de broeder mijnerschoonmoeder was! De vrouw mijns vaders (mijne schoondochter) zij ook gaf het licht aan een kind, een dikke frissche zoon, die mijn broeder en mijn kleinzoon was, mits hij de zoon mijner doch ter was. Mijne vrouw was mijne grootmoeder geworden, want zij de moeder mijner vrouw was; ik, ik was haar man en haren kleinzoon, en dewijl de man van iemands grootmoeder zijn grootvader is, ik werd mijn eigeu grootvader Als men het wel naziet, zoude men voor minder dingen zich ophangen, niet waar Van den Dec. I860 tot den .1" Jan. 1867. Ghillebaert, Joanna, 64 jaren, zonder beroep, weduwe van Valentinus Hollevoet, S'Jacobstraat. Verslyp, Bartholo mews, 71 jaren, daglooner, echtgenoot van Virginia Terrier, Weduwestraat. Ramskint, Calharina, 66 jaren, kantwerk ster, weduwe van Michiel Denoyelle, Meenenstraat. Tyteca, Maria, 66 jaren, kantwerkster, ongehuwd, Meenenstraat. Van Rode de Schellebrouck (baron), Karolus, 70 jaren, ge- pensionneerde generaal-major, weduwaar van Julia Keingiaert de Gheluvelt, Elverdingstraa t. Seys, Judith, 82 jaren, kantwerkster, ongehuwd, Rijsselstraat. m Mannelijk geslacht 3) Beneden de 7 jaren,v ,J... .(tezamen4. 'Vrouwelijk id. 1) MARKTPRIJS VAN YPEREN. AAltl) DER GRANEN ENZ. 29 Dec. 3 jan. verkochtte kwantiteit. middenpr. p. 100 kilo. verkochtte kwantiteit. middenpr. p. 1Ü0 kilo. Tarwe 33,000 33-30 40,000 36-30 40,400 22-12 4,200 23-73 Haver t ,000 24-00 600 22-73 Erweten 4,300 26-00 0,300 24-50 Boontjes 0,600 26-00 0,100 23-30 Aardappelen 6,000 8-30 0,000 00-0 Boter 280-00 310-00 De prijs van het menagie-brood, voor de week van den 6" tot den 13" januari, is gesteld aan 32 c" per kilo. Lc Secretaire,

De Toekomst (1862-1894) | 1867 | | pagina 3