Stads-nieuws. - Verschillige Tij dingen.- Kunst- en Tooneelnieuws. Bekendmakingen. Stads Nieuws. Verschillige tijdingen. ZESDE JAAP,. ZONDAG 20» JANUARI 18C7. N0 252. Zondag laatst, gaf het fransch gezelschap, onder de directie van M. Deschamps, cene próefvertoo- ning, ten einde het Yperscli publiek over zijn talent te laten oordeelen. De vertooning bestond uit: Les Mémoires du Diable, drama in 3 bedrij ven, en Mar (jot, ou les suites d'une bonne edu cation, blijspel met zang, in I bedrijf. Of deze proef voor ons publiek voldoende zal geweest zijn weten wij niet. Zoo het schijnt beeft men reeds aan M. Steincr geschreven. M. Steiner is de directeur der tooneel- troep van Roubaix, die alle Dinsdagen zulke keu rige vertooningen te Korlryk geeft. Woensdag was het de beurt der onder-officie ren van't lüe reg'. Deze beeren gaven een mu ziek- en tooneel-avond bij uitnoodiging; het doel dezer avondfeest was de weldadigheid. Een hunner muziekanten, die overlast is door kinderen wilden zij eene tijdelijke hulp bieden en daardoor werd er na het eerste deel eene rondhaling in de zaal ge daan die ongeveer 330 fr. opbracht. Ware znlks met eene inschrijvingslijst geschied, wij zijn zeker dat deze som wel zou dubbel geweest zijn. Reeds tien dagen en nachten sneeuwt het. Ware hergen sneeuw overdekkende straten in sommige is de doortocht schier onmogelijk geworden. Onze regeering heeft reeds een goeden maatregel geno men, zij doet eerst in de grootc passagestralcn de sneeuw wegnemen en daarna, indien de dooi niet komt, zullen er andere volgen. Wij kunnen niet dan toejuichen aan deze wijze maatregels voor het gemak der ingezetenen inge richt, want in lange jaren viel er zulk geene massa sneeuw. Vrijdag namiddag is op onze ijzerenweg-statie het dak ingevallen der bergplaats die zich aldaar bevindt. Ten zes ure 's avonds vertrok de eerste trein naar Korlryk; de nieuwsbladeren die moes ten Vrijdag voormiddag (ten laatste om 11 ure) be steld zijn, werden Zaterdag morgend ten 8 ure rondgedragen. Ten zelfden dage, gedurende den namiddag, hoorde men een gerucht van eenen verongelukte postbode,maar gelukkiglijk zag men den aangewe zen persoon tegen den avond in onze stad tegen woordig. Zaterdag morgend had de vorst de straten glad gemaakt. De marktdag in Yperen was onbedui dend en alles even duur. In de straten onzer stad liggen er langs icderen kant hoopen sneeuw7 opge stapeld, zoo hoog dat wanneer de voorbijgangers, de eene op den voordam en de andere in het mid den der straat gaan, de eenen de anderen niet meer zien kunnen. DE TOEKOMST, De blieven voor de nedaktie, de boeken om in ons blad je geplaatst te worden, moeten vrachtvrij den uitgever, Dixmude-straat, 39, toe gestuurd worden. INSCHRIJVINGVoor Ypereu, per drie maanden, fr, i-00 per jare, fr. -i-00, vóórop te betalen. Ruiteli stad, zelfde prijs met verhoog van liet port. Men sc hrijft in bij den drukker van dit blad, alsook bij alle post-direkleurs. REKENDMAKINGrÈN ti cenlimen den drukregelde Plakbrieven van Verknopingen, Verpachtingen, enz. en andere Berigten, ten bureele van.dit Weekblad gedrukt, zijn gratis ingelijfd tot het verval van den ilag der verpachting, des over.slags of anders. Alle intee- kenaar voor één jaar, beeft regt driemaal een berigt van zes regels, zijn beroep betreffende, onverguld iu dit bladje te laten inlijven. lir worden wekelijks Afdruksels van dit blad gratis in de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waar de verknopingen, enz. der in ons blad aangemelde goederen, plaats hebben. 'TTiuaom TeBoussu is, op 17 dezer ten 2 ure, in den put genoemd la Senlinelle, (mijne van| Bois-du-Boussu), het grauwvuur losgeborsten dat veel slachtoffers gemaakt heeft. Ten 9 ure waren er reeds 8 tijken opgetrokken, alsook een twintigtal werklieden zwaar gekwetst. - Sprekende over den tegenwoordigpn winter, geeft een fransch dagblad de volgende belangrijke opgave In 1468en 14(59,was men genoodzaakt den wijn met weg gen en hamers te klieven, waardoor de inwoners van Luik hem bij 't gewicht moesten verkoopen. Die van 1709 was ook een geheel harde winter, hij veroorzaakte zulk een duur leven dal men, om van honger niet te sterven, brood moest bakken van haver, brood dat de rijken, zoowel als de armen, aten. De onmogelijkheid den wijn en het water vloeibaar Ie houden, was oorzaak dat men ophield mis te lezen.

De Toekomst (1862-1894) | 1867 | | pagina 1