Stads-nieuws. - VerschilligeTijdingen.-Kunst- en Tooneelnieuws. Bekendmakingen. Stads Nieuws. ZESDE JAAR Z OA DAG 40" FEBRUARI 1867. N° 235'. TOEKOMST koii;iar voor één ianr heeft rcirl uneinuuj een uerigi- van «>*30 1 c^i-io, 1 - Er worden wekelijks Afdruksels van dit blad (jratis in de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waar de verkoopmgen, enz. der in ons blad aangemelde goederen, plaats hebben. De Vlaamsche Ster heeft Zondag laatst hare vierde'vertoo- ning gegeven. Dezelve is als naar gewoonte goed afgeloopen. Veel en schoon uitgelezen publiek vervulde de tooncelzaal menige lieden onzer omliggende plaatsen waren er naartoe gekomen. Het blijspel, Soort bij Soortliep als op rollekens en werd menig keer onderbroken door de verdiende toejui chingen. In dat stukje hebben wij al de spelers op de hoogte hunner rollen gezien en wij aarzelen niet te zeggen dat dit stuk een der beste gespeelde van het jaar mag aanschouwd worden. Studentenliefde en Karlinehet eerste een tooneelspel en het andere eene operette, zijn insgelijks door het publiek met veel smaak toegeluisterd en verstaan geworden. Ook ontbrak er geen handgeklap doch men sta ons hier eene kleine op merking toe: Geheel het stuk was tamelijk goed opgevoerd, het muziek keurig en onberispelijk, maar het zondigde groo- telijks al den kant der figuranten, maar voornamelijk al dien der vrouwen, waarvan de armen als nipt koordekens in bewe ging gezet waren. Wij dringen sterk aan opdat men zich een naaste maal daarvan herrinneren zou. Toegezonden KUNST- EN LETTERKRING. Een Kunst- en Letterlcring waarvan wij reeds in ons vorig nummer gewag maakten komt thans onder de geluk kigste vooruitzichtenen met de heilzaamste voorspelling, hier ter stede te ontstaan. Taal en Kunsten aanmoedigen, doen ontwikkelen, verdedi gen en opbeuren, ziedaar het niet al te geringe oogwit dezer Maatschappij, en dit was helgene er ons in Yperen nog man gelde. Zulk genootschap met die ernstige grondbegrippen doordrongen, en welk zich met die dadelijke belangen zal be zig houden, verdient allen lof en ondersteuning. lleeds door ruim een twintigtal liefhebbers van Kunst- en Letterkunde, werden den eersten oproep en de edele pogin gen van den heer Van Biesbrouck, kantonalen schoolopziener, gunstiglijk en boven aller verwachting beantwoord. Ook, eere aan hem, wien zulken vlaamschen geest bezielt en wien Zulke welwillende en vaderlandsche deugden kenschetsen tot het beöogen en beijveren van een dergelijk doel. Allen die zich eenigermate met Kunsten of Letteren onle dig houden of deze blijkbaar willen genegen zijn, zullen, ho pen wij, willen deel maken eener Maatschappij, welke op zulken bebloemden weg schijnt te zullen mogen streven. Woensdag laatst zijn de inrichtende lidmaten overgegaan tot het lezen en aannemen van hun grondreglement en daarna lot het kiezen der leden van het bureel, het welk werd sa mengesteld als volgt De h. kunstschilder Böhm, eeredeken der Maatschappij. De h. Van Biesbrouck, voorzitter. De hh. Kielsdonk, Vande Weghejen Van Eeckhout (En gel), als bestnvirleden. De h. Loppens, als boekbewaarder. De h. Smeysters, als tresorier, en de h. Wydooghe, als sekretaris. In ons toekomende nummer zullen wij de bijzonderste ar tikelen van het inrichtende reglement opnemen. ■nriiav IXK) Tgmm Sedert Woensdag looit het wederom geweldig, men heeft moeite om zich in onze straten en openbare plaatsen behoor lijk te richten hier en daar ploffen nog eenige dakpannen ten gronde. Zaterdag is de wind een weinig gestild. Het is te vreezen dat de nieuwsbladeren ons menige zeerampen zullen mededeelen. De dag waarop de keuring der hengsten bestemd voor den springdienst, zal plaats hebben, is vastgesteld voor Yperen, op Woensdag fi Maart, ten 10 ure 's 'morgens, voor het rech terlijk arrondissement Yperen.

De Toekomst (1862-1894) | 1867 | | pagina 1