Stads Nieuws. Briefwisseling der Toekomst. YerscMiige lijdingen. bank van eersten aanleg te Brussel, afdeelings- hoofd benoemd bij bet midden-bestuur in het departement van justitie. Bij koninklijk besluit van 7 Juni 1870 is M. E. Delcourtvan zijne bediening van onderzoeksrechter bij de rechtbank van eersten aanleg te Brussel ont slagen. IJperen, 11" Juni 1870. BURGERSTAND Huwelijken. Sterfgevallen. - Het muziek van het tO reg. heeft zondag laatst in den hof der Concorde zijn afscheids-concei't gegeven. Niettegen staande het ongunstig koud weder, was het publiek betrekke lijk zeer talrijk. De artiesten, als willende ons een schitterend aandenken laten van hunne uitmuntenheid, hebben zes der schoonste stukken huns repertoriums uitgevoerd en talrijke teekens van goedkeuring en toegenegenheid ontvangen. De commissie der Concorde heeft besloten den heere Wal- hain, muziekmeester, een kostelijk geschenk te doen gewor den, als aandenken van de vriendschap die zonder ophouden altijd onder alle betrekkingen alhier tusschen de burgerij en het regement geheerscht heeft. Den maandag is geheel het regement met eenen express- trein rond acht ure des morgends naar het kamp vertrokken. Daar waren nogeens een groot getal onzer inwoners aanwe zig om den vertrekkende vrienden nog een handdruk te gaan geven. De Commissie der Schoone-Kunsten dezer stad, komt het nieuw tafereel van onzen uitmuntenden genreschilder den heer Th. Ceriez, verbeeldende een bevel onder Lodewijk XIII voor het Museum aan te koopen. Het is onder alle opzichten een der beste en schoonste voortbrengsels van dezen kunste naar. Wij vernemen dat hij ook zijne twee schilderijtjes wel ke wij over korten tijd in de zaal van den Kring bewonderd hebben, in de tentoonstelling die te Parijs plaats heeft, komt te verkoopen. De spoedige aftrek van al hetgeen de heer Ceriez voort brengt, bewijst dat de ware liefhebbers zijn ongemeen talent weten te waardeeren. De Koormaatschappij heeft maandag, tweede Sinxen- dag, eene feest gehouden op den vijver van Dikkebusch. Van in den beginne des namiddags, stroomde de inwoners onzer stad de statiepoort uit,zoodanig dat eene uur vóór het aanko men der maatschappij er geene plaats meer te vinden was. Niet alleen van stad, maar ook van de omliggende gemeen ten ontmoette men menigvuldige wandelaars. De wachtende rijtuigen bestatigden deze gissingen. De lucht overtrok eens klaps en bedreigde de menigte met efene goede geut, hetgeen oorzaak was dat velen, voor het begin der feest, zich weder om naar stad spoeddeden. Weinig na 6 ure kwamen de zangers aan en, na eene poos begaven zij zich op het opzettelijk daartoe vervaardigd vlot, dat zeer fraai bevlagd was. In het midden des vijvers gevaren zijnde, gaven zij daar drij schoons kooren, waarna weder aan land gekomen, zij zich aan tafel zetleden. Na den maltijd die opgedischt was in den biokhaus van den vijver, werd het vlot op nieuw in het midden gedreven, alwaar nogeens drij over- schoone zangen uitgevoerd werden. Ditmaal was het zicht betooverend. De wederkaatsing in 't water der duizende kleuren van de venetiaansche lanteernen, het afschieten van bommen en vuurpijlen, dit alles bij eenen helderen avondstond, streelde het oog der aanschouwers en bracht veel bij om den avond op eene schitterende wijs te sluiten. Het schijnt dat de heer Voorzitter besloten heeft alle jaren, op 2den Sinxendag, dit feest te hernieuwen, en den dienst en het feest zóódanig in te richten dat Dikkebusch-Vijverfeest iedermaal met ongeduld door het publiek zal afgewacht wor den Den 7 Juni was de verjaringsdag der geboorte van prinses Maria-Charlotta-Amela-Augusta-Victoria-CIementina -Leopoldina, keizerin van Mexico. (Laeken, 7 Juni 1840). Den 12 dezer, de verjaardag der geboorte van wijlen den kroonprins Leopoldus-Ferdinand-Elias-Victor-Albert-Marie, hertog van Braband, graaf van Henegauwen, geboren den 12 Juni 1839, op het kasteel te Laeken. -j- Dinsdag laatst heeft alhier de teraardbesteiling plaats gehad van M. Vandermeersch-Deneckere, groot Negociant in wijnen, algemeen bemind en geacht. De onteliijke menigte, uit alle standen en gezindheden, die zijnen lijkstoet vergezel de getuigt dat IJperen nog een zijner aehtbaarste inwoners komt te verliezen. Programma der stukken welke Zondag, 12 dezer, ten middage, in den Publieken Hof, door het muziek der Pom piers, zullen uitgevoerd worden 1. Le Drapeau d'Honneur, marche, (Van Buggenhout). 2. Festival, ouverture, (Lutner), 3. Fantaisie: Ne touchez pas a la Reine, (Van Calek). 4. Polka, (Cli. Otto). va51 <3."ia S dot «ïesa 10 .5sbuS. GEBOORTEN ®IannellJk Sesiacht 5) te zg 10_ Vrouwelijk oj Voisin, Joannes, wever, en Verkouter, Florenlia, kantwerk ster. Goethals, Henricus, timmerman, en Baeyen, Roma nia, kantwerkster. Derous, Joannes, metselaar, en Talon, Sophia, kantwerkster. Deprez, Ludovicus, steenhouwer, en Rernier, Hortanlia, kantwerkster. Ra ban, Aiphonse, schilder, en Delfosse, Leonia, kantwerkster. Criem, Rema ins, drukker, en Dieryck, Valeria, winkelierster. Tresy, Ludovicus, werkman, en Morel, Emma, kantwerkster. Giller, Henricus, 81 jaren, koopman, weduwaar van Caro lina Bulckaen, Dixmudestraat. Gisquiere, Maria, 20 jaren, zonder beroep, ongehuwd, St. Pieters Plaats. Vander- meersch. Leo, 61 j., koopman, echtgenoot van Julia Benec- kere, Groote Markt. Van Isacker, Maria, 67 j., koeijhoud- ster, echtgenoote van Petrus Boudry, Neerstraat. Lanoye, Maria, 28 j., landbouwster, echtgenoote van Jacobus Water- bley, St Jacobs nevens IJpre. Krantz, Joannes, 27 j., sol daat bij het 10° linie, ongehuwd, Vleeschouwersslraat. Vanbesien, Barbara, 71 j., zonder beroep, weduwe van Karolus Dekeizer, Bollingstraat. Blomme, Henricus, 43 j., Herbergier, echtgenoot van Maria, Defranck, St. Pieters nevens IJpre. Goemaere, Amelia, 79 j., zonder beroep, weduwe van Joannes, Vauheuckelom, Waltestraat. Kinderen beneden de 7 jaren: Mannelijk geslacht, 2, Vrou welijk geslacht, 0, te zamen 2. IJperen, 6 Juni 1870. Mijnheer de Opsteller, Sedert eenigen tijd lees ik met aandacht de verschillige bladen die de financieele schelmstukken van de Langrands bende blootleggen. Alles weljnaargezien, moet het niemand verwonderen dat er zóóveel slachtoffers zijn, wanneer men de grootstq kopstukken van de katholijke partij zich aan het hoofd ziet plaatsen om alzoo het algemeen vertrouwen naar zich te trekken. Onder de duizende middelen die in het werk gesteld zijn geweest, mag men rangschikken de eigenhandig geschreven aanbevelingen, de beloften van allen aard, die de ze mannen, zonder vrees of achterdocht en als verzekerd van de straffeloosheid, dorsten met volle hoopen de gefopte actie houders toesturen! In October 1868, verzekerden zij dat de titels zouden weder gegeven zijn au pairzelfs nog met eene premie Zij raadden iedereen aan, door de vleiendste omzend brieven en in hunne verkochte gazetten, zich van hunne ac tiën niet le ontmaken, en zij waren bezig met voor eene der de of vierde maal de hunne, met eene derde of vierde premie van 40 a 50 fr., af te zetten! Zij durfden aan de actionnaris- sen brieven sturen, waarin zij hen aanspoorden om nog ac tiën te koopen Het hierbovenstaande, M. de Opsteller, kan ik bevestigen als echt, want ik in het bezit ben van meer dan twintig brie ven mij toegestuurd door de voornaamste Langrand-financiers van het landvan MM. de Liedekérke, de Champs, d'Anethan, Nothoinn, d'Hane Steenhuyse, de Decker, Mercier, Duval de Beaulieu, enz., enz., brieven welke ik ten allen tijde gereed ben onder het oog van iedereen te leggen. Ontvang enz. Een uwer abonnés, K. Onze lezers zullen maar binnen acht dagen het plezier hebben de briefwisseling uit Poperinghe te kunnen lezen, daar dezelve ons te laai is ingezonden geweest om heden te kunnen opgenomen te worden. De heer minister van openbare werken heeft den heer Edm. Julien bemachtigd een ijzeren buurtweg te maken van Dixmude op IJperen, en dezelve te exploiteeren bij middel van eene lokomotief. Duitschland heeft een verschrikkelijk om weer onderstaan. De schade, door hetzelve veroorzaakt,is overgroot en veel per sonen zijn omgekomen. Ziehier wat de Industriel Alsacien ten dezen opzichte zegt: it Te Grosban viel de regen zoo overvloedig, dat de huizen met hunne bewoners, door den stroom meêgesleept werden. Na dat het water afgeloopen was, werden er honderden stuks vee,gemengd met mensehenüjken en overblijfselen van huizen, in het slijk teruggevonden; tot hiertoe zijn er meer dan 40 lijken opgevischt; van de 60 familiën, uit welke de gemeente samengesteld was, blijven er nog slechts 10 levenden over. a Te Narz-Kan werden 80 huizen, ten gevolge van een on- weêr door het water meêgesleept; 60 lijken waren de uitslag van deze nieuwe ramp, zonder de stoffelijke verliezen te tellen welke onberekenbaar zijn. )i Te Erfurth is de bliksem op verschillende plaatsen geva- len, namelijk op den toren der Allerheiligenkerk, van welke de bliksem de naald vernield heefd. ii Een brand heeft in de nabuurschap van Putt, gelegen nabij Heidelberg, 23 huizen met a! hunne afhankelijkheden, verwoest; meer dan drie gedeelten van het in aanbouw zijnde dorp, werden in asch veranderd. Sedert 1 juni is de wet over den eeDVormingen brieven- taks uitvoerbaar en mogen de gewone brieven met een timber van 10 centimen door gansch ons land verzonden worden. Den 5 dezer, is een barak op de foore te Eecloo staande en aari M. J. B. Deihaye, van Lutk behoorrnde, geheel door het vuur verslonden. De schade wordt op 3800 fr. gereken, Niets was verzekerd. Te Veurne worden toebereidsels gemaakt om hel duizend jarige jubiié te vieren van de overbrenging in deze stad der relikwien van de heiiige abdis en Prinses Walburga. Op Zon dag 7 augusti toekomende, zal er eene luisterrijke processie uitgaan, waarin de nieuwe relikwiekas zal voorkomen, de overblijfsels bevattende van gezegde heilige, alsook die van hare twee broeders, de heilige VVillebaldus en Winnebahlus. Men zegt dat er ook eene jubelprocessie zal uitgaan in de pa rochie van St-Walburga ie Brugge, in de maand september van het loopende jaar. Wij vernemen dat de milicianen der klassen van 1863, 1863 en 1867 onder de wapens geroepen zijn, voor al den tijd dat het kamp duren zal. Zooals men weet, mogen de ge trouwde milicianen der klas van 1863 te huis blijven. -De zittijd der negen provivmciale raden van het konin krijk, zal op 3 Juli aanstaande geopen worden. De loop der markten strekt overal naar opslag, en geen wonder, want uit bijna alle landen komen ongunstige tijdin genvooral Frankrijk beklaagt zich schrikkelijk over de droogte Mecklenburg, Saksen, Beieren, enz., even als Turki je, Italië, Holland en Belgie, roepen om regen het zijn Rus land, Engeland en bijzonderlijk Hongarie en Roumanie waar de graanoogst eene betere hoop geeft. Sedert eenige dagen is de lucht met regen bezwangerd, doch hij valt moeielijk. Laat ons hopen dat eenige natte dagen zooveel mogelijk het kwaad mogen herstellen. Het Staatsblad kondigt de conventie af, gesloten te Pa rijs, den 11 mei 1870, tusschen Belgie en Frankrijk, voor het maken van eenen rechtstreekschen sproorweg van Oosten de naar Armentières. Een half dozijn smokkelaars, kwamen een dezer nachten uit Belgie, geladen met tabak. Een vijftigtal honden dogen of dashonden, vergezelden hen. Twee douaniers, die zich hadden verborgen vielen de smokkelaars aan. Deze laatste hitsten hun ne honden aan tegen de bediende, die zij deden bijten in de beenen in de handen de honden sprongen hun zelfs naar de keel. De douaniers lostten hunne wapens op de honden, waarvan verscheidene gedood werden. Een kogel trof ook een smokke laar, die zwaar gekwetst werd. De beten die de douaniers hebben ontvangen zijn talrijk en diep. Geene ziekten bieden nog weerstand aan het smakelijk Re- valenta Arabica, die geneest zonder medecijn noch onkost de moeilijke spijsvertering, de maagontsteking, de slijmen, de winden, het zuur, de braaklust, de opwerpingen, de verstopt- heden, de buikloop, de hoest, de kortborstigheid, de tering en alle andere geraaktheid aan de borst, de keel, de adem, de stem, de longen, de blaas, de lenden, de ingewanden, het slijmvlies de hersnen en het bloed. Twee en zeventig dui zend genezingen, waaronder deze van Z. II. de Paus, de her tog van Pluslcow, Mevr. de Markgravin de Bréan, enz., enz. Certifikaat N» 02,812. M., indien de getuigenis eens werkmans nuttig kan zijn, wil ik de mijne voegen bij deze der talrijke hooge personaadjes, die zich in uwe verzameling bevinden. Aangetast door het schurft van onder aan mijne beenen, verergde de kwaal van dag tot dag, niet tegenstaande de hulp van drij geneesheeren die jmij verzekerden dat aan mijnen ouderdom (35 jaar) de genezing onmogelijk was, ik heb besloteu tot mijn groot ge luk, gebruik uwer Revalenta te maken, die mij in korten tijd genezen heeft en geheel mijne gezondheid op eene verbazende wijze heeft hersteld. Ontv., M., enz. Gr. Voos, wacht bij de proefbank der vuurwapens. Voedzamer dan het vleesch, zij geeft de gezondheid weêr en kost 30 maal minder dan den prijs van allen geneesmiddel in doozen: 1/4 kil. 1 fr. 23; de kilo 7 fr.; 12 kilo 60 fr. - Du Barrij en Coi 12. keizerstraat, Brussel. Eetlust, spijsverteering, slaaplust en kracht, wederverkre- gen door het Revalenta chocolaad, aan de persoonen en kinde ren van flauwe gezondheid,het is drijmaal meer voeden dan het vleesch, in tabletten van 6 Tassen, 1,23; voor 12 tassen 2 fr. 25; 24 t. 4 fr. Doozen poeder van 12 tassen, 2,25; 18 t. 7 fr. 120 t. 16 fr576 t. 60 fr. of omtrend 10 C. de tasse. Du Barrij en Cci, keizerstrrat, 12 Brussel, en te IJper bij Ch. Becuwe, apotheker, Botermarkt; H. Frysou, apoth., Dix mudestraat; G. Vcys, apoth., Rijselstraat; II. Mahieu, bakker, Botermarkt.

De Toekomst (1862-1894) | 1870 | | pagina 2