(la sainte-alliance des peuples). Verschillige lijdingen. HET HEILIG- EEDVERBOND DER VOLKEREN. 00 00 97 00 a 98 00 00 00 a 00 00 I 76 00 a 79 00 22 Aug. Veemarkten. Ongetwijfeld heeft die achteruitwijking zooveel en mis schien nog meer dan de opvolgentlijke verliezen, door de fransche troepen geleden, het volk te Parijs en in andere groote steden ten hoogste bedroefd en merkelijk ontmoedigd alhoewel men tot nu toe niet kan verzekeren aan wie den ein delijken zegenpraal zal blijven. Uit de oorlogsberichten zullen onze lezers kunnen opmaken, dat sedert Waterloo nog zoo veel krijgsmachten niet tegeno ver elkander hebben gestaan als tusschen Metz en Nancy. En als men zich afvraagt, waarom en met welk doel al dat men- schenbloed vergoten wordt, dan weet men er nauwelijks een antwoord op te vinden. L A A T'STE T5 JDIMGEM Parijs, 23 oogst Officieel. Sterke pruisische kavalerie-regementen be zetten Denlevent (Opper-Marne) en de omstreken. 150 ruiters zijn gisteren te Chalons gekomen en zijn haas tig ten 6 ure terug gekeerd. De pruisische kurassiers hebben S' Remy (Marne) gekam peerd. Twee batailjons der mobile garde van Toul hebben eenen uitval gedaan en hebben de pruisen aanzienlijke verliezen toegebracht. Vijandige verkenners zijn te Brienne gezien geweest. Men heeft in het arrondissement Langres uhlanen gezien, die het legerkorps vervoegden dat op Chalons rukt. De koninklijke prins, zegt men, was den 23 te S' Dizier. De helft zijner troepen belegerden Toul, dat zich heldaftig verdedigd. Hij begeeft zich naar Nancy. Het bombardement van Toul heeft inde stad maar 15 mannen buiten gevecht gesteld. De Pruisen hebben ernstige verliezen ondergaan. De bevol king der omstreken van Stenay verdedigt zich krachtig tegen de duitsche troepen, die haar veel kwaad doen. Carlsruhe, 25 augusti. Gisteren gedurende gansch den dag hebben er artilleriege vechten te Straatsburg plaats gehad. Gedurende den avond en den nacht, tot vijf uur des morgends, hehben wij reeds eenen steeds aangroeienden goeden uitslag bekomen. Het rechter deel der citadel is door de vlammen vernietigd Het arsenaal is volledig afgebrand. Men bemerkt branden in de stad eene batterij mortiers is verplicht geweest haar vuur op te schorsen. Er is geen verlies van onzen kant. Te Kehl zijn nogmaals een 20tal huizen afgebrand en andere aanzienlijk beschadigd. De Keizerin heeft generaal Trochu willen afstellen, maar maarchalk Palikao heeft zulks verhinderd. De handelsrechtbank van Brussel heeft in haar gehoor van gisteren de heeren d'Hane-Steenhuyze, Nothomb, de Liedekerke en Dechamps, bestuurders van den International (maatschappij Langrand), in bankroet verklaard. De overige vervolgde bestuurders zijn buiten zaak gesteld. Het vonnis is aan beroep onderhevig evenwel is het bij voorbaat uitvoerbaar, even als al de vonnissen van faillietver klaring. De voornaamste ingeroepene beweegreden is, dat de International maar onder engelschen vorm is ingericht om de belgische wet te ontduiken ten einde de bestuurders van de verantwoordelijkheid te ontslaan, die zij moeten dragen. Men schrijft uit Arlon, 21 augusti: Sedert een paar da gen komen de fransche grensbewoners in groot menigte naar ons grondgebied afgezakt. Van af Athus tot aan Virton, zijn al de dorpen vol verschrikte lieden, welke de plaag des oor- logs vluchten. Langs alle wegen ziet men talrijke waggons aankomen met vrouwen, grijsaards en meubels geladen voorop gaat het vee, meestal een of twee koeien en eenige gei ten. Onze brave plattelandsche bevolking ontvangt die uitwij kelingen met groote welwillendheid en zoekt op alle mogelijke middels hun ter hulp te komen. De kermissen in onze vlaamsche dorpen, vroeger zoo levendig, zijn tegenwoordig stil en zonder beweging. De meeste jongelingen bevinden zich onder de wapens, en de buitenlieden, zoowel als de neiringdoeners der steden, lijden door den oorlog. Een pastoor van het arrondissement Philippeville spoor de een keizer zeer sterk aan om voor Brasseur te stemmen. De kiezer doet hem opmerken dat hij niet kan stemmen voor een man die God verloochend heeft. De pastoor antwoorde hem Dat is nu de moeite weerdSinte Pieter heeft wel Ons Heere drij maal verraden en nog heeft hij de sleutel van den hemel Het gerucht liep gisteren te Brussel en verspreidde zich weldra in al de steden van het land, dat verscheidene Belgen, als schildwachten op de grenzen geplaatst, door pruisische hulanen waren doodgeschoten. De inlichtingen, die wij ontvangen hebben, stellen ons in staat de familiën, die van hunne leden bij het leger hebben, gerust te stellen. Dat gerucht is geheel van grond ontbloot. Opening dep. Jacht. De opening der jacht in de pro vinciën Antwerpen, Brabant, Oost- en West-VIaanderen, Henegouwen en Namen en op den linker oever der Maas voor de provincie Luik op 27 oogst bepaald. Evenwel is de jacht met wind en loophond maar geopend te rekenen van 10 september en de jacht op fezanten maar van 1 October. Alle soort van jacht is den 51 januari te middernacht ge sloten. De mobile kolommen in de provintiën Limburg en Na men hebben gisteren belangrijke versterkingen gekregen. Men denkt dat de troepen meer voorwaarts naar de grenzen gaan trekken. Ten gevolge van de uitdrijving der Pruisen uit Fran krijk, komen er gansche treinen Duitschers te Brussel aan. Onder hen bevinden zich talrijke duitsche jongelingen, welke, vóór den oorlog, als bedienden te Parijs, in de handelshuizen gebezigd werden. Ook ziet men verscheidene duitsche familien, die, uit Fran krijk verdreven, door Belgie reizen. Het zijn meestai zeer ar me lieden, vrouwen en kinderen, slecht gekleed, op wier gelaat de droefheid te lezen staat. Men heeft te Gent eene fa briekwerkersfamilie gezien die van Roubaix kwam, samenge steld uit vader, moeder en zes kinderen. Dit huisgezin verkeer de in den grootsten nood. In den loop der veriedene week, zegde de vader, hebben de Franschen te Iloubaix eenen Pruis erg mishandeld. Vele Duitschers, uit.Frankrijk vertrekkende, bevinden zich zonder bestaanmiddels en keeren terug naar hun land, het wijnige geld verteerende dat zij van den verkoop hunner meuhelkens verkregen hebben. De Punsch van Londen heeft eene hartroerende teeke- ning afgekondigd. Frankrijk, verbeeld door eene boerin, be schouwt weenende de keizerin, die Louwietje op haar hart drukt. En de boerin zegt aan de vorstin: Ach gij zijt wel gelukkig, Mevrouw, uwen zoon te mogen omhelzenik zal nooit den mijnen wederzien De ziekten en kwellingen, de gevreesde gezellinnen des ouderdoms, bestaan niet meer, sedert dat de smakelijke 11e- valenta-Arabica gezondheids-meel alle kwalen geneest zonder hindering nog onkost en zonder medecijnen,de slechte spijsverteering, maagontsteking, gewoonlijke verstoppingen, speen, winden, zenuwkwaal, ontsteking aan de lever en het slijmvlies, snot, het niezen, het braken na eten en in zwan gerheid, het maagzuur, de afgang, kramp, spasma, slaap loosheid, hoest, kortborstigheid, teering, borstkwaalzwee renden puisten, moedeloosheid, rhumatism, jicht,uitgeputheid, wegsmelting, kleurloosheid en zenuwflauwte, witte vloed, enz.- 72,000 genezingen, waaronder deze van Z. H. den Paus, des hertogs van Pluskow, Mevr. de Markiezin de Bré- han, enz., enz. Genezing n° 68,745. Maizien (Lozère), 11 Nov. 1866. Mijnheer, ik ben gélukkig een nieuw bewijs te voegen aan de krachtdadigheid van uwe uitmuntende Revalenta-Arabica du Barrysedert ik ze ken heb ik ze altoos met veel voordeel gebruikt. Ontvang, enz. Zuster Maria-Justina, kloosterlinge der Presentatie van Maria. Genezing n° 58,716. Besangon, 15 Sept. Mevr. Reverchon geneest, na 15 jaar braking en ongeloof lijke pijnen en wegsmelting, waaraan al de geneesmiddelen onmachtig waren. Voedzamer dan het vleesch, zij geeft de gezondheid weêr en kost 50 maal minder dan den prijs van allen geneesmiddel, in doozen: 1/4 kil. 1 fr. 25; de kilo 7 fr.; 12 kilo 60 fr. Du Barrij en Coi 12. keizerstraat, Brussel. Eetlust, spijsverteering, slaaplust en kracht, wederverkre- gen door het Revalenta chocolaad, aan de persoonen en kinde ren van flauwe gezondheid,het is drijmaal meer voeden dan het vleesch, in tabletten van 6 Tassen, 1,25; voor 12 tassen 2 fr. 25; 24 t. 4 fr. Doozen poeder van 12 tassen, 2,25; 18 t. 7 fr. 120 t. 16 fr576 t. 60 fr. of omtrent 10 C. de tasse. Du Barrij en Ci0, keizerstraat, 12 Brussel, en te IJper bij Ch. Becuwe, apotheker, Botermarkt; H. Frysou, apoth.,Dix- mudestraat; G. Veys, apoth., Rijselstraat; H. Mahieu, bakker, Botermarkt. Door BÉRANGER. Zangwijze: Le Dieu des bonnes gens. I. Ik heb de Vreê op aard zien nederdalen, Ze stroide bloemen, goud en aren neèr. Bij kalme lucht liet z' elk weêr adem halen En doofde 't vuur van 't moordend krijgsgeweer, Ha! sprak zij, gij, gelijk in moed en rede, Zoons van het fransch, duitsch, engelsch, russisch land, O volkren, sluit den heilgen bond van vrede v En reikt elkaér de hand II. Arm menschenras, de haat die u ontaardde Weegt u te zwaar en sticht een onheilbron. Deelt onder u rechtveerdig 't vlak der aarde En elk vindt plaats in 't gulle licht der zon. Hoe duldt gij nog dat dwangmacht u vertrede, Gij stelt helaas! hel waar geluk van kant. O volkren, sluit den heilgen bond van vrede En reikt elkaür de hand III. Gij brandt uw buur, als temmelooze horden, Maar keert de kans, uw woon ligt ook vergruisd. En is op 't eind de grond weêr koud geworden, Men stiert geen ploeg met een verminkte vuist. Bij elke grens ontmoet men treè bij trede Verwoest gewas en plassen bloed op 'tzand. O volkren, sluit den heilgen bond van vrede, En reikt elka&r de hand IV. Als gij door 't vuur uw steden neêr ziet vellen, Durft eik tiran, met zijn brutalen staf, Trotsch, onbeschoft, gaan tellen en hertellen ii Wat zielen hem zijn moordvictorie gaf. Als kudden, gaat gij dan van lieverlede Van 't zware juk naar nog een wreedren band. it O volkren, sluit den heilgen bond van vrede ii En reikt elkaar de hand V. ii Uw lot, o volk, wordt alle dagen wranger ii Maak zelf de wet, 't betaamt den vrijen man. ii Geen oorloog meer en geef uw bloed niet langer ii Niet langer meer aan volksbeul en tiran, ii De bombast weg en luister naar de Rede Bij 's volks bevel verbleekt eik dwingeland, it 0 volkren, sluit den heilgen bond van vrede ii En reikt elkaar de hand I VI. Ja, zijt gij vrij, dan zult ge rust erlangen. 't Verleen moet dood, scheur weg dat treurig blad. ii Bezaai uw veld te midden liedgezangen Voor vreè slechts brandt de kunst haar wierokvat. ii Geen vrees voortaan, schenkt God aan uwe bede Een lachend kind, uw trouw ten onderpand, ii O volkren, sluit den heilgen bond van vrede En reikt elkaar de hand VII. Zoo sprak die maagd, die maagd zoo teêr aanbeden, En menig vorst herhaalde wat ze zei. En de natuur, zoo vol bevalligheden, Schonk gul haar schat van bloemen aan de Mei. Daar schuimt het glas en ieder volk drinkt mede En zweert voortaan een eeuwgen broederband. Ja, volkren, sluit den heilgen bond van-vrede En reikt elkaar de hand I Nap. Destanberg. IJPEREW. AARD DER GRANEN ENZ. 20 Aug. 27 Aug. verkochtle kwantiteit. middenpr. p. lOökiio. vei'koehtte kwantiteit. middenpr. p. 100 kilo. Tarwe Rogge Haver Erweten Boontjes Aardappelen Boter 22,800 8,900 2,700 600 200 2,500 29-25 19-00 21-00 24-50 26-00 6-00 350-00 52,700 10,800 4,500 1,600 0,800 5,200 28-50 19-00 20-30 22-00 24-00 6-50 290-00 De prijs van het menagie-brood, voor de week van den 28" Aug. tot 4 Sept. is gesteld aan 28 c. per kilo. Temrar. Per hectoliter. 24 Aug. 17 Aug. Tarwe (nieuw) lot lot Tarwe van fr. 29 5550 55 Rogge 25-00 24-50 25-00 24 Sucrioen 20 20-50 19-23 20-25 Haver 15-00 18-00 16-00 18 Boonen 27 50-00 26-00 27 Kösssseïai'e. Per 21 1/2 heet. 25 Aug. Zaai-tarwe fr.aBoonen, fr. a Nieuwe tarwe 55 a 54 Aardap. 100 k. 5 50 a 6 Oude tarwe 52 a 35 00 Boter p. kilo 5 00 a 3 18 Roode tarwe 51 50 a 52 50 Eieren p. 25 1 68 a 1 77 Rogge 20 50 a 21 50 Viggens 18 00 a 22 Haver 14 00 a 16 Koolzaad 54 a 35 50 Lijnzaad-olie p. 105 kilo Koolzaad-olie p. 103 kilo. Koolzaad-olie, fr. 00 00 a Lijnzaad-olie, feoz'ta-IJIc. Per hectoliter. Witte tarwe fr. 22 54 a 24 00 Roodeaard.lOOk 6 50 a 7 50 Roode tarwe 00 a 00 Boter p. 1/2 k. 1 45 a 1 81 Rogge 13 00 a 15 67 Eieren per 25 1 59 a 1 72 Haver 9 00 a 10 00 Peerdb.p. 1/2 h. a Kortrijk, 22 Aug. - 288 hoornbeesten zijn te koop gesteld, waarvan er 262 zijn verkocht geweest. Brugge, 23 Juli. Ter veemarkt van heden telde men 655 hoornbeesten. Deverkoop was niet levendig.

De Toekomst (1862-1894) | 1870 | | pagina 3