Kermis van 187O. GEMEENTE LANGEMARCK. ogelschietiiig Buitengewoone Gaaibolling: Loopstrijd met Trap wagens 1) uiveschieting Okeriioot-Bolling. V ogelscliietieting Luisterlijk Vuurwerk limgstekiiïg met Peerden, Jaarlijksche Tocht In rechte lijn. Indien men in Duitschland van de princiepen afweek, zou den wij heden BI. Jules Favre bebben, morgen misschien BI. Rochefort,overmorgen BI. Cluseret van de Marseillaiseden vierden dag een werkman van La Yilette, den vijfden iets an ders, en geen enkel van die gouvernementen zou heden wil len erkennen wat het ander gisteren beloofd heeft, zij zouden elkander ontkennen. Parijs, 44 sept. 's avonds. In een gevecht, gisteren bij Montereau aangegaan, zijn er 20 uhlanen gedood en 40 gekwetst. Een ander gevecht heeft tusschen Melun en Brie-Comte-Ro- bert plaats gehad. De uitslag is zoo gelukkig niet geweest. Verscheidene vrije schutters zijn krijgsgevangen gemaakt. De opschorsing van den spoorweg van Lyon is definitief. De bruggen zullen dezen nacht worden vernietigd. De lijn is evenwel nog onaangeraakt. Londen, la september. De gewezen keizerin van Frankrijk en de prins zijn Hastings naar Torquay vertrokken. van Blaarschalk Bazaine ingesloten te Metz. De Pruisen Parijs, 45 september. Officieel. Een dekreet schorst de leden van den Staats- raad in hunne bediening op. Al de gezanten der vreemde mogendheden, heden te Parijs, hebben den heer minister van buitenlandsche zaken laten we ten, dat zij te Parijs zullen blijven. Eene circulaire van den heer minister van binnelandsche zaken beveelt de inrichting in al de gemeenten van Frankrijk van stedelijke nationale garde. Een dagorde van generaal Trochu zegt dat de dagelijksche dienst op de vestingen van 7000 man zal zijn, hij zegt ook, dat de volherdende poging van den openbaren geest en door 500,000 geweeren verdedigd, Parijs niet inneemlijk is. Voornaamste datums en de bijzonderste gebeurtenissen van den oorlog, sedert haar begin: 15 juli. Oorlogsverklaring. 21. - Eerste kogels gewisseld tusschen de voorposten te Forbach. 22. Een deel der fransche vloot vertrekt naar de Oostzee. 23. De Duitschers laten de brug bij Kehl springen aan de Badensche zijde. 25. Voorpostengevecht te Gersweiler en Schrecklingen. Bevel tot wapening der vestingwerken te Parijs. 2 augusti. -Fransche troepen trekken over de grenzen. Saarbriick door de Franschen ingenomen. 4. Overwinning der Duitschers bij Weisembourg. 5. Verdrijving der Franschen uit Saarhruck. Overwin ning der Duitschers bij Forbach en Spiekeren. De Duitschers bezetten Stiring. G. Slag bij Reichshofen of Woerth. Overwinning der Duitschers. De Franschen worden op Bitche teruggeworpen. Bezetting van Bening bij Forbach. Ongeregeldheden te Parijs, ten gevolge van een valsch overwinningsbericht. Parijs in staat van beleg verklaard. 9. Het departement der Siine wordt in staat van beleg verklaard. Ontslag van den oud-minister Leboeuf als generaal- inajoor. 4 0. De graaf van Palikao wordt belast met de samen stelling van een nieuw ministerie. Oproeping der lichtingen van 4858-1865. Bazaine wordt benoemd tot opperbevelheb ber van het fransch leger. 14. Parijs geproviandeerd voor 90 dagen. De Duitschers trekken over den Nied en bezetten Liitzenstein. Eene krediet aanvrage van een miliard franken wordt door het Wetgevend Korps verleend. Bankbiljetten met gedwongen koers. Stratsburg ingesloten. De spoorwegen naar Parijs en Lyon door de Duitschers bezet. Optreding van het kabinet Palikao te Parijs. Trochu wordt belast met het opperbevel in Parijs. 44. Gevecht bij Bornv (nabij Bletz). Napoleon vertrekt uit Bletz naar Chalons. Pont-a-BIousson door de Duitschers bezet. Cuxhaven geblokkeerd. De fransche vloot ter reede van Kiel. 15. Overtocht der Duitschers over de Moezel op ver scheidene punten. 4G. Gevecht te Gravelotte (Verny.) Ongeregelheden in de voorstad la Vilette.Uitval van het garnizoen te Straatsburg, hetwelk niet verlies van 4 kanonnen wordt teruggedreven. 4 7. Gevecht in de Oostzee zonder resultaat. 18. Slag bij Razonville en Jauraont. Overwinning der Duitschers. Gemeenschap tusschen Bletz en Parijs verbroken. Bombardement van Straatsburg aangevangen. 20 en 24. De belegering van Straatsburg gaat voor. 22. leggen rond Bletz eenen ijzeren weg. 23. Erfprins van Pruisen te S'-Dizier. Belegering van Toul en bombardement. 24. Trochu doet verdachte mannen en vrouwen gevan gen nemen. De meier van Nancy afgesteld. 25. Een vierde duitsch leger vormt zich onder komman- do van den erfprins van Saxen. De franschen schieten op een parlementair. Strasburg beschoten met een grof geschut. 26. Nog drij nieuwe duitsche reserve-legers worden ge vormd. Een op den Rhijn, een te Berlijn, een ander in Silezië. 27. Hen traktaat nopens Belgie's onzijdigheid wordt tusschen de bondgenooten gewisseld laatste formaliteit. Die- derhoven omsingeld door de landwehr. 28. Kwartier-generaal van koning Wilhelm te St-Di- zier. De ersterkte plaats Vitryle Frangais geeft zich over aan de Pruisen. Beschieting van Bitche door beiersche artillerie. 29 oogst. Het leger van den erfprins van Pruisen begeeft zich naar Rethel en Vouziers, westkant van Reims. Straats burg belegerd met grof geschut. 250 duizend Duitschers rond Bletz; 250 duizend Pruisen in optocht. 50 oogst. Gevechten te Voncq, tusschen Vouziers en Attigny, te Nouart, en eindelijk te Beaumont, waar het leger van Mac-BIahon verslagen wordt. Veel kannonnen, mitrailleu- sen en krijsgevangenen blijven in de handen der Pruisen. De gevechten duren voort. 31 oogst. Uit Varennes meldt de Koning van Pruisen aan de Koningin, dat de overwinning glansrijk is. De spoor wegen zijn meest allen in 't bezit der Pruisen. De spoorweg dienst tussen Parijs, Kales en Boulogne is onderbroken. 4 september. Nog duurt het gevecht. De fransche dag bladen verspreiden het gerucht dat ïlac-BIahon zou gezege praald hebben. De fransche ministers verklaren dat, indien de Pruisen de vrije korpsen en de mobilen niet willen aanzien als deel makende van het leger, zij het zelfde zullen doen met de landwehr en de landsturm't is te zeggen dood schieten en geene krijgsgevangenen maken. 2 september. Mac-BIahon is gister met heel zijn leger teruggedreven op Sédan. Hij is gekwetst en wordt door ge neraal Wimpfen vervangen. Bazaine wordt overal door het i° pruisisch korps en de divisie Klimmer verslagen en op de vlucht gejaagd. De vierde divisie der landwehr neemt een schitterend deel aan den strijd. 5 september. Het leger van Mac-BIahon geeft zich krijgsgevangen te Sédan. Keizer Napoleon geeft zich krijsge vangen in handen van Koning Wilhelm. Parijs zendt bulie- lijns uit dat koning Wilhelm zinneloos is. 4 september. Nog krijgt men telegrammen uit Parijs, zeggende dat Blac-Mahon zich vereenigd heeft met Bazaine, die de Pruisen op dé vlucht jagen langs, alle kanten. Histo riekKetzer Napoleon rookte heel bedaard een cigarette als hij zich in handen gaf. Hij was omrinhd van gegalonneerde livreiknechten. 5 september. -- De republiek wordt te Parijs uitgeroepen. Een provisoir gouvernement wordt ingericht. Napoleon, wordt in Kassei geïnterneerd. De Pruisen trekken voort naar Parijs. (Vervolg hierna). Sedert de genezing van den H. Vader door de aangename Revalenta-Arabica, en de toetreding van verschillige genees heerenen gasthuizen niemand kan nog twijfelen aan de kracht van dilkostbaar hezondheidsmeel,die zonder remediè'n, onkosten of andere geneest de verzwakte eetlust, de maagont steking, de gastralagies, de slijmen, de winden, het zuur, het braken, de opwerpingen, de verstoppingen, de afloop, het hoesten, de kortborstigheid, de tering, de borstziekte, al de keelkwalen, adem, de stem, de luchtpijpen, de blaas, de len den, de ingewanden, het slijmvlies, de hersenen, het bloed, de bleekzucht, de witte vloed, het speen, enz. 72,000 gene zingen, daaronder begrepen deze van Z. H. de Paus, de her tog Pluskou, Mmede Bréhan, enz. Genezing n" 61,816. Longue-ville (Belgie) 21 Sept. 1862. BI., ik heb over eenige maanden gebruik gemaakt der Re- valenta om eene hoest te genezen waardoor ik meer dan een jaar gekwollen was, en na een maand was ik geheel genezen. Vier andere personen aan wie ik dit geneesmiddel aanbevolen heb, bevonden zich, na korten tijd, veel beter, en zijn mij komen bedanken over den goeden raad dien ik hun gaf. P.-J. Imberechts, notaris-klerk. Voedzamer dan het vleesch, zij geeft de gezondheid weèr en kost 50 maal minder dan den prijs van allen geneesmiddel, in doozen: 4/4 kil. 1 fr. 25; de kilo 7 fr.; 12 kilo 60 fr. Du Barrij en Cci 12. keizerstraat, Brussel. Eetlust, spijsverteering, slaaplust en kracht, wederverkre- gen door het Revalenta chocolaad, aan de persoonen en kinde ren van flauwe gezondheid,hel is drijmaal meer voeden dan het vleesch, in tabletten van 6 Tassen, 4,25 voor 12 tassen 2 fr. 25; 24 t. 4 fr. Doozen poeder van 12 tassen, 2,25; 18 t. 7 fr. 420 t. 46 fr576 t. 60 fr. of omtrent 40 C. de tasse. Du Barrij en Cio, keizerstraat, 12 Brussel, en te IJper bij Ch. Becuwe, apotheker, Botermarkt; H. Frysou, apoth.,Dix- mudestraat; G. Veys, apoth., Rijselstraat; H. Blahieu, bakker, Botermarkt. Vciïi'tse. Per hectoliter. 7 Sept. 44 Sep. Tarwe (nieuw) tot tot -00 Tarwe van fr. 30 54 50- 55-5o 24 Rogge 22-00 25-50 24 Sucrioen 4 9 20-75 4 9 20-50 Haver 4 4-00 18-00 45 48 Boonen 27 29-00 EN TER GELEGENHEID DER Zaterdag, 24 September. Ten 7 ure des avonds aankon diging der Kermis met het luiden der klokken en schieten van 't kanon. Zondag 25 September. Ten 6 ure des morgends, klok- kengeluid en kanongeschot. Ten 2 ure des namiddags, met den handboog, op de pers van S' Sebastiaan. 400 fr., verdeeld in 5 prijzen. -Inleg 7 fr., terug 6. Ten 3 ure namiddag, gegeven door de maatschappij de Westerlingen (inden Engel). De Blaatschappij geeft vooruit voor den Oppervogel 20 fr. Zij geeft insgelijks drij groote medaliën. Inleg 1-50, terug 1. Blaandag 26 September, ten 5 ure des namiddags, (VELOCIPEDES). Snelst loopen. -40 fr. verdeeld in 5 prijzen. Ten 6 ure des avonds, CONCERT, gegeven door de fanfaren der gemeente, op de estrade der Bïarkt. Dinsdag 27 September, ten 5 ure des namiddags, 60 fr. verdeeld in 3 prijzen Ten 4 0 ure des voormiddags, Inleg 25 c., waarvan men 2 pinten bier mag drinken in het Gildhof. 400 noten voor den oppervogel, 50 voor eiken zijdvogel, 25 voor eiken kleinen vogel. BV oensdag, 28 September, ten 5 ure des namiddags, met den Handboog, op de pers van S' Jooris. 60 fr., verdeeld in 5 prijzen. Inleg 6 fr., terug 5 fr. Ten 6 ure des namiddags zullen er eenige MUZIEKSTUKKEN uitgevoerd worden op de Estrade der Bïarkt. Ten 9 ure, Vervaardigdigd en afgebrand door BI. Ch. Cailliez, van IJperen. Donderdag, 29 September, ten 5 ure des namiddags, 85 fr., verdeeld in 5 prijzen. Inleg 50 c. Ten 7 ure des avonds, x'JSEa de treurige kermisgasten naar de begraving van bet IIESPEBEEI*. Deze treurige plechtigheid heeft plaats tem 7 ure 's avonds bij de herberg S' Thomas. IJPEREN. AARD DER GRANEN ENZ. 17 Sept. verkocht Ie I niiddenpr. verkochtte kwantiteit, p-iOOkilo. kwantiteit. 40 Sept. Tarwe Rogge Haver Erweten Boontjes Aardappelen Boter 34.900 13,000 2,100 0,700 400 6,000 28-12 19-00 20-50 21-50 23-50 5-75 512-00 32,900 09,000 3,400 4,700 0,000 6,000 middenpr. p. 100 kilo. 28-37 19-75 19-50 21-00 00-00 5-50 310-00 De prijs van het menagie-brood, voor de week van den 48" Sept. tot 25 Sept. is gesteld aan 28 c. per kilo.

De Toekomst (1862-1894) | 1870 | | pagina 3