Burgerwacht van IJperen. AISON de Commerce ET AUTRE MAISON, A VENDRE. MEUBELS, Vcrscliillige tijdingen. Kunst- (C Letternieuws. BERICHT, BELLE Sises en la wille d'Ypres, AERDAPPELS, BITTERAFEI\ WAGENHARNASCH te Zillebeke. Marktprijzen De Majoor-Kommandant heeft de eer ter kennis te brengen aan de Burgerwacht, dat de Nationale Schijfschieling door het Gouvernement gegeven voor al de Burgerwachten van het Koninkrijk, ter gelegenheid der 41e verjaring der onafhankelijk heid van België, zal aanvang nemen den Zondag 24 September toekomende, zal voortduren de daar opvolgende dagen en gesloten zijn op Zondag 1 Oc tober, ten 5' ure des avonds. De heeren Burgerwachten die wenschen deel te nemen aan de Schieting, zijn verzocht zich te willen aangeven bij M. Maurau, adjudant van het batail- jon, Kaaistraat, n° 8. Het hoofd der Burgerwacht, (get.) A. HYNDERICK 1° Une belle et grande MAISON, servant lil au commerce d'épiceries, situce en la ville BÜd'Ypres.. a l'ouest de la rue de 'Lille et a proximité de la Grand'Place; d'une construction solide, entièrement sur caves, etayant vaste maga- sin, grand salon, place a manger, cuisine, buande- rie et autres dépendances au rez de chaussée; 8 chambres et 2 cabinets aux étages; cour et remise avec sortie dans la rue du Verger. Habitée par Madame la veuve Beke-Dehem. L'acquéreur pourra entrer en jouissance le 15' Novembre prochain et reprendre le,commerce d'é piceries. II obtiendra des facilités pour le paiement. Nota. Les amateurs pourront visiter cette mai- son lesMardis etJeudis,de 2 a 4 heures de relevée. MEt 2° Une petite MAISON, siluée a Ypres, rue du Verger; tenant de l'est et du sud aux dépendances de la maison pré- cédente. Habitée, sans bail, parle sieur Turcry Lil Mise-a-Frix aura lieu en la ville dl pres, a l'HOTEL DES PAYS-BAS, rue d'El- verdingheIe Jeudi5 Octobre 1871, a5heu res de relevée. d'après les conditions déposées en l'étude du Notaire viMBERJiEEBStli, a Ypres. II sera accordé des primes de Mise-a-prix. Door uitscheiding van bedryf. Veemarkten. behaald heeft, bij antwoordt: gaai Wanneer wij doen zien dat de schikkingen van onze duurbare Constitutie, onder het klerikaal ministerie, allengskens zullen vervangen worden door den genadigen willekeur der bisschoppen, hij antwoordt niet anders dan gaai Wanneer wij bewijzen dat de vrijhe den en rechten Welke de Grondwet ons vergunt, reeds groo- tendeels ten profijte der klerirale partij aangeslagen zijn, hij roept nog eens: gaai Slechts op de kwestie van den plebiscite doet de fijne com parant een bijvoégseilje. Hij beweert dat de romeinsche ple biscites die tegen het wereldsch koningdom van den Paus gestemd hebben, hiertoe gedwongen waren door de italiaan- sche bajonnetten 11! Maar, sukkelaar, kent gij de historie niet van de langdu rige bezetting van Roomen eerst door de Oostenrijkers en dan door de Franschen Weet gij niet dat die vreemde garnizoe nen bijzonderlijk voor doel hadden van den Paus te bescher men tegen den opstand van zijn eigen volk, 't welk van zijn verdrukkend regiem niet meer wilde en te vergeefs zuchtte naar vrijheid;? WeeGgij niet dat die vreemde soldaten daar gesteld waren om door hunne bajonnetten de romeinen in toom te houden, en hen te beletten van hunnen koning weg te jagen en zich te verklaren voor een anderen koning of voor de republiek,gelijk men in 1848 gezien heeft?... En gij zoudt nu beweren dat het de bajonnetten zijn van Vietor-Emmanuel die, onmiddelijk na de verdwijning van het fransch garnizoen, hen gedwongen hebben van hun verfoeilijk en slavelijk juk af te werpen Indien het waar is dat de Paus, volgens uw zeggen, nu eene collectie van 59,000 handteekens zou verworven hebben die den nieuwen staat van zaken niet erkennen, dit zou ons niet grootelijks verwonderen, want wij kennen dewaarde van zulke handteekens, en wij weten, bij ondervinding in ons ei gen land, op welke wijze en onder wat voor klas van men- schen deklerikalen hunne handteekens gewoonlijk verzamelen. De geestelijke schrijver van het Nieuwsblad zal waarschij- nelijk, op deze enkele opmerking, nog eens te meer gaai roe pen, zijne lafheid verbergende in een verholen hoekje van zijn Allerhande nieuwsmaar de correspondent der Toekomst die, in zijne hoedanigheid van gaai, nog zijnen steert bezit, is zeer ongevoelig aan de bijtende argumenten van dien droe ven jongen. Indien die fijnaard hem uitmaakte voor een gaai zonder steertalsdan zou de correspondent zich ernstiglijk rechten om aan het orgaan der kraaien herstelling van eer te vragen. X. M. Plaetevoet, principaal van het kollegie van Poperin- ghe, is pastor benoemd van de nieuwe parochie van S' Aman, te Rousselare. Donderdag, 7n dezer, is te Moorslede een groot ongeluk gebeurd. De zoon Watteeuws, oud 10 jaar, ging naar het land om aardappelen te kappen met eenen drijtand; zijn jong ste broeder, oud omstreeks de 5 jaar, een? zeer bevallig kind, die hij lief had, ging mede.Toen hij den drijtand in de hoogte had om te kappen, liep eensklaps het kind onderden val van dit stuk allaam, en den val niet kunnende weérhouden, wierd het zijn hoofd doorkliefd, en was op den slag dood. De jongeling als van zich zelve, liep als een uitzinnigen in het rond, en men vreest dat er hem iets van de aandoening zal bijblijven. Volgens de Avenir liberalis Karl Marx, de leider der Internationale, te Londen overleden. De Orgunevan Bergen, bevestigt dat men in het depar tement van oorlog een wetsontwerp gereed maakt strekkende om de antwerpsche versterkingen te volledigen bij middel eener derde omheiningdie maar twaalfmiljoen zal kos ten. Dat noemen de klerikalen vermindering van oorlogslasten. De Vesuvius spuwt thans weder vuur en bied iedereen avond een hoogst indrukwekkend schouwspel aan. Tal van vreemdelingen, die zich te Napels ophouden, begeven zich da gelijks naar het observatorium, van waar zij den lavastroom van den krater tot den voet van den berg kunnen zien vloeien en de opeenhooping dezer stof, hetwelk met vreeselijk geweld gepaard gaat. Men verzekert ons dat veertien krijgsraden te gelijk zul len zetelen. Er zouden er acht te Versailles, twee te Sèvres, twee te Rambouillet en twee te Sl-Gerinain in functie treden. Het September-nummer de Toekomst behelst: een merk waardig gedicht uit hetPerzisch vertaald door den beroemden Oriëntalist II. Kern, van Leideneen warm en treffend plei dooi van de Nevelsche dichteres Rosalie Loveling ten voor- deele der instelling van atheneums voor meisjes; eene reeks bijdragen van paedagogischen inhoud, geleverd door G. Haegens, B. Bekaert en J. A. Torfseene studie van L. J. Vergoten over de vraag waarom men tachtig schrijft, en niet achtiggedichten van P. K. Brossaart, van Vlaardingen, en Dr, Eug van Oyetwee liederen met bijgedrukte melodiën; een aantal boekbeoordeelingen, onderteekend door Sleeckx, Dr. J. F. J. Heremans, Dr. K. Ledeganck en Louis Piré; ver der eene belangrijke kronijk. 4 an de Toekomstdie nu reeds vijftien jaar bestaat, ver schijnt maandelijks eene aflevering van ten minste 48 bladz. De abonnements-prijs is 5 fr. 25. Men kan er zich op abon neren bij Frans de Gort, te Elsene bij Brussel, bij alle boek handelaars en op alle postkantoren. JIEYGELIXGEX. EEN MAN IN DE S AMBER. Onlangs vermaakte zich een onzer achtingswaardige inge zetenen met de vischvangst nabij de plaats gezegd Gueule du Loup. Na ongeveer een half uur wachtens, ziel hij einde lijk het vlottend korkje diep onder het water verdwijnen. Als een ervaren visscher wil hij ophalen, maar gevoelt zulken hevigen weèrsland, aan zijne lijn, dat hij zich ontstelt, wan kelt, zijnen bril verliest en eindelijk zelf na een hartverscheu- renden schreeuw met het hoofd vooruit in de rivier tuimelt. Men komt toegeloopen: een man waagt zich in het water en brengt den ongelukkigen discipel van S' Pieter gezond aan wal terug. Hij had eventwe! de roede (zou men het gelooven nog niet losgelatenmen neemt hem die uit de handen en trekt daarna met alle mogelijke voorzorgen de lijn op, den kende daaraan een overgrooten snoek, karpel of paling te vinden maar in plaats daarvan, wat ziet men Eene oude shako, dragende het nummer van het 11° linie. - {Organe. de Namur). ■niaa SS3K8XÏS. k i YRIESDELÏKE YERKOOPOG VAN EN De Notaris BUTAYE, ie Meessen, zal door bevoegde ambt doen overgaen op Vrydag 29" September 1871, om 1 ure juist namiddag, ter hofstede gebruikt door de wed' en kinderen Denturck, te Zillebeke, tusschen den Vaert en den Yerbranden Molen, lot de openbare venditie van 1. Meubilaire goederen en effekten, brandhout, enz. 2. Eenen kleinen wagen, karre, haelkarteelen, haelkni- pen, eegden en kordewagens. 3. Houwen, spaden, rakels, vorken, greepen, enz. 4. - Al het kuip- en keernallaem. 5. 6 schoone melkkoeyen, 4 achttien-maender veerzen én 2 drinkeling-kalvers. 6. 1 h. 40 a. aerdappels en 46 a. bitterapen. Ver deeld in koopen. Met tyd van betaling mits goede borg te stellen en de be spreken comptant te betalen in handen van den genaemden Notaris BSJTAVE, te Meessen, met den ontvangst gelast. IJPEREN. AARD DER GRANEN ENZ. 9 Sept. vcrkochtte kwantiteit. middenpr. p. lOOkilo. I 6 Sept. verkociitte kwanliteit. middenpr p. 100 kiJo. Tarwe Rogge Haver Erweten Boontjes Aardappelen Boter 17.500 2,100 3,700 500 400 5,400 54-00 23-00 ■17-50 22-50 25-50 8-00 310-00 26,400 6,000 5,400 1,400 0,000 6,000 55-00 25-50 18-00 22-75 00-00 8-50 515-00 De prijs van het menagie-brood, voor de week van den 17" tot 24" Sept. is gesteld aan 52 c. per kilo. Rousselare. Per 100 kil. Zaai-tarwe fr. 12 Sept. aRaver 16 a 17 54 50 a 55 50 Boonen, fr. 28 a 29 55 50 a 56 50 Aardap. 100 k. 7 50 a 8 55 a 54 Boter p. kilo 5 10 a 5 20 25 a 25 50 Koolzaad-olie p. 103 kilo. Lijnzaad-olie p. 105 kilo Koolzaad-olie, fr. 104 a 104 75 81 50 a 82 vcuriic. Per hectoliter. Nieuwe tarwe Oude tarwe Roode tarwe Rogge 13 Sept. Tarwe (nieuw) tot Tarwe van fr. 56- 41 Rogge 2326 Sucrioen 2022-50 Haver 13-50 19— Boonen 28- 56 25 20-50 15 28 Sept. tot 41 25 22-50 19 50 Leuven Per 100 kilo Nieuwetarwe fr. 57 50 a Oude tarwea Rogge 24 75 a Boekweit a Haver 20 a 11 (Sept. Aardapp. fr. 0 a Boter, de kilo 2 54 a Eiers, de 26 2 00 a Koolzaadolie 98 a Lijnzaadolie 81 a kortrijjk. Per hectoliter. 11 Sept. Witte tarwe fr. 27 54 a 28 67 Roode aard. 100k 9 50 a 10 56 Roode tarweaBoter p. k. 1 50 a 1 91 Rogge 14 84 a 17 54 Eieren per 5 2 18 a 2 56 Haver 7 54 a 9 67 Peerdb.p. h. a Kortrijk, 11 Sept. - 272 hoornbeesten zijn te koop gesteld, warvan er 248 zijn verkocht geweest.

De Toekomst (1862-1894) | 1871 | | pagina 3