MEUBELEN, TIMMER-BRANDHOUT, op Maandag 1 April 1872,2" Paaschdag, BERICHT. BERICHT. Openbare verkoopiiig: le Zonnebeke, Sümmait'c da numéro da 16 Mars, de XIllustration Européenne. Een jongen Arend, laatst weggevlogen zijnde, blijft verborgen in de eene of de andere schuur. Men heeft van zijne pennen gevonden, onder an dere deze van Sekretaris van zijnen Kring, in do Mcessenstraat, le Popcringhe. Eene voortreffelijke belooning voor wie hem zal vinden en wederbrengen tot bet Arend-nest. Een Officier der Bijtende Grenadiens heeft zijne epauletten verloren. Men vraagt een Grenadier van goeden wil om hem te vervangen. Onnoodigzich aan te bieden als men niet voor zien is van zijg Paaschebrieftje en een certifikaat van goede zeden. Elk zegge bet voort. Bij de Static van den IJzeren-Weg, in en bij het huis aldaar bewoond door I. Winne om 2 ure namiddag, te welen 2 schoone kleêrkassen, 6 andere Kaskens, 8 Ta fels, 4 bedbakken. ;j koopen Iepen Korsten, 5 koopen Eiken Stuk ken, 500 meters Abeelen Berd, 1000 meters Pope lieren Berd, 1000 meters Pannelatten, 20 koopen Splete en alle slaeh van Kuipen. De Notaris DEGRYSE, te Zonnebeke, is met de ze vorkooping gelast. Veemarkten. Men leest in de Nouvelles du Jour verloren. Verzoek aan den eerweerden pater E..., van het order der Rekoletfen in de Paleisstraat, te Schaarbeeck, op het bureel van de Nouvelles du Joureen brief van eene vrouw te komen reklameren, die hij verloren heeft. liet hof van assisen van Braband heeft zich maandag II. vereenigd om te bestemmen over de beschuldiging ten laste van Langrand-Dumonceau. Langrand heeft zich niet aangebo den. Het tekort van hel persoonlijk bankroet van Langrand is op I miljoen 500,000 fr. geschat. Voor vijf dier maatschap pijen wordt het tekort op 4(5 miljoen geschat. Al het te goed dat men heeft kunnen bijeen verzamelen, al de Schuldvorderingen, waaronder nog veel twijfelachtige zijn, beloopt tot 1,475,000 fr. Hel hof, na beraadslaagd te hebben, veroordeeld Langrand- Dumonceau, tot tien jaren opsluiting, bij lijfsdwang tot de proces-kosten en tot afschaffing zijner burgerrechten. In dezelfde zitting is Karel-Lóuis Plas, in religie broe der Celsus, oud 41 jaien, laats! gewoond hebbende te Schaar beeck waar hij onderwijzer w:as in het Weezengesticht van Sint-Josef, bij verstek tot 15 jaren opsluiting en de bijhoorige straffen veroordeeld, voor aanslag op de eerbaarheid op kin deren aan wien hij gelast was het onderwijs legeven. In Duitschland zijn er aardschokken op verschillende plaatsen waargenomen. -Het gouvernement trekt sedert eenigen lijd al de niekel- slukken van 20 centiemen, die in de staatskassen binnenko men, uit den omloop, en er worden geene meer geslagen. Al de stukken van 20 centiemen zullen gesmolten worden om er stukken van 10 en 5 centiemen van te slaan. De Monileur kondigt de wet af, die een bijzonder kre diet van 16,080,000 fr. toestaat aan het departement van openbare werken, voor de uitbreiding van het spoorweg- materieel enz. - Te Parijs is een man aangekomen, welke waarschijnelijk de guiotste fortuin van gansch de wereld bezit, 't Is een Silex,kaan, genaamd don Miguel de Arope y Nunez. Hij bezit in de Sonora omtrent de 2o mijlen vierkant grond, in de judiaansche golf eene perelvisscherijin Uraguay eene zilvermijn. In al de hofsteden der wereld heeft hij zich een hotel laten bouwen. Dal van Parijs bevindt zich in de straat S' Honoré. :t Is de eerste maal dat don Miguel in Frankrijk komt. Daar hij zijne koninklijke foi'uin rp koninklijke wijze weet te ver teeren,is he,t waarschijnlijk dat hij te Parijs feesten zal geven waarvan men nog lang zal spreken. Don Miguel de Arope v Nunez is een man van 4o tot 42 jaar oud, zeer bruin en markwaardig schoon gemaakt. Hij is ongehuwd. Bericht aan de juffers om te trouwen. De verre landen willen de beschaafde landen van Europa beschaamd maken. Terwijl men in Frankrijk met eene onver- zadelijkheid door den kop schiet en de guillotine er ook haar werk verricht, heeft de Schah van Persie de doodstraf in zijne staten afgeschaft, en tenzelfden tijde eene groote school inge richt voor de engelsche, fransche, lurksche en rusische talen. Een zonderling geval is den 4 dezer in de zitting van de correctioneele rechtbank van Antwerpen voorgevallen. Een ke rel, beschuldigd van diefstal vaneenen broek, en eene vrouw welke dit kleedingstuk had verheeld, verscheeuen voor deze rechtbank. Deze laatste bad eenen getuige lot ontslaging ge dagvaard. Toen deze voor de rechtbank verscheen bemerkte het slachtoffer des uiefstals dat deze getuige de goslolene broek aanhad. Tableau. De getuige echter betwiste dit gezegde en om te bewijzen dat hij gelijk had, knoopte hij zij ne broek los en bereide zich ze tn volle rechtbank uit te spe len. De voorzitter der rechtbank, de heer de Bray, zegde lot den getuige dat zoo iets in 't publiek niet mochte geschieden. •1 't zal niemand ergeren, Mijnheer, antwoordde de getuige, ik heb twee broeken aan. De voorzitter drong niet verder aan en de broek werd dadelijk uitgespeeld; het slachtoffer herkende zijn kleedingstuk dat in beslag werd genomen. Donderdag was de huisvrouw van Frans Claeys, te Wes- tende, bezig met haar land te bewerken, toen zij eensklaps met den voet in eenen put schoot en iets hard scheen te voelen. Nieuwsgierig begon zij met hare dochter den grond ledelven. Op eene diepte van nauwelijks zestig centitn. vonden zij eene eiken kist, met hare ijzeren banden, en waarvan het deksel verrot, ingevallen was. Deze bevatte nog eene kleine kist. Bei den een vijftigtal verschillende stuks zilver in zooals armen, paarden, beentjes, herten, een gebroken scepter en twee kroontjes. Onder andere hebben zij een groot zilveren hart be merkt, waarop benevens een O. L. Vrouwenbeeld en schip 't volgende geschreven stond Dit selver hert is geiondt aan onze lieue vrauwe tot Lom- baerzyde door Capitein Jan V'roome ende lulcnant Laureyns Reuben op oblygatie van alle saterdaghe op de autaer te han gen. Op een tweede hebben zij gevonden Memore van sin Gapten Fransos Carpentier en sin uwe Susanne Carpentier met sin twee sons Pieter Carpentier en Fransos Carpentier Anno Domino 1696. Naar alle waarschijkheïd is dit zilverwerk door eenen be diende, tijdens de omwenteling van l79o, aldaar verborgen, om het aan de plunderzucht der vijanden te onttrekken. Donderdag is voor de rechtbank van eersten aanleg, te Brussel, de zaak voor laster opgeroepen, ingespannen door M. Wilmart tegen het Journal de Walcourt, uitgegeven onder de bescherming van M. Brasseur. De pleidooien zullen aanvangen op 1 April. De runderpest is uitgeborsten te Ooslkerke, bij Brugge, op de hoeve gebruikt door den landbouwer Pleunes. Men zegt dat de ziekte er ingevoerd is door een kalf,, van eenen vreem den koopman gekoch. 19 beesten zijn afgemaakt. nog een mirakel. Dat begint te gaan, niet waar, lezer Een boer van Eandes (Frankrijk) ging al zingende langs den weg eensklaps ziet bij eerie schoorie dame, rijk gekleed en buitengewoon schoon. Waarom zingt gij vraagt hem de dame. De boer antwoordt niet. Maak ik u bevreest? Gij hebt niets te vreezen. Ik ben de H. Maagd in persoon en ik kom expres uit den hemel om 11 te melden dat de tijden na deren. De ongelukken van Frankrijk gaan eindigen zoodra het wit vaandel op den 0. L. Vrouwentoren zal wapperen. Na die woorden uitgesproken te hebben is de dame verdwe nen en de boer ging overal vertellen wat hij geboord en ge zien had. In de Landes, zou niemand aan het mirakel twijfelen, indien de boer tot wien de 11. Maagd zicht gewend heeft, geen groot zathoofd was. Men vraagt zich af hoe het komt dat de II. Maagd zich juist tot eenen dronkaard van bedrijf heeft gericht? Zou het haast gaan uil zijn met al die mirakelkens? MENGELINGEN. Trompetter, waarom en blaas de niet? -'k Blaze, luitenant, 'k blaze zelf heel hard. Maar de toon bevriest in mijnen cornet. In eene venditie was er een man die gedurig iedereen af- hoogde en alles kocht wat op tafel gebracht werd. Een ander man die hem kende als"slechte betaler, naderde hem terwijl hij bezig was op eene halve dozijn stoelen te lioogen en reeds 8 franks boven de vaste waarde gestegen was. Maar mijnheer, zegde bij, in bet oor fluisterende, waar zijn uwe zinnen? gaat gij dat betalen Ba neen ik, mordjoene? Ach, alsdan, legt er maar nog ncn frank op! In Zweden wordt de dronkenschap met gevangzetting ge straft. Voorzeker moeten daar zeer groote gevangenhuizen zijn, als men niet veel door de vingers ziet, want in de noordcf- slreken zijn er nog meer oliekoppen dan bij ons. Laatst werd er echter een onverbeterlijke zatterïjk voor eene der rechtbanken gebracht. Toen hij op het banksken plaats genomen had, had tusschen hem en den voorzittende volgende samenspraak plaats. De voorzitter. Kerel, gij hebt nog eens ergernis begaan en te veel gedronken? De beschuldigde. Ja mijnheer de presidentik kan niets anders dat zit in 'l bloed. Mijn vader dronk, mijne, moeder dronk en geheel mijne famillie dronk ik moet dus ook wel drinken. De voorzitter. Hoeveel .veroordeelingen hebt gij wel ondergaan wegens dronkenschap? De beschuldigde. Vier-en-twintigmijnheer de presi dent, nog ééne en ik geef mijn jubiié. De voorzitter. Hewel, gij zult uwen jubiié gedurende acht dagen in bet gevangenhuis gaan vieren. De beschuldigde. lk bedank u, mijn president, maar zou ik 11 iets mogen vragen? De voorzitter. De beschuldigde. Zou ik in het toekomende bij de rechtbank geen abonnement kunnen nemen, opdat ik er wat beterkoop zou van afkomen? NOS GRAVURES Source de l'Albarine. La fausse note. La provocation entre cerfs. Le pont du Moerdyck. TEXTE: Causerie. Les perles. Histoire d'un prêtre et d'un insecte. La chasse aux differents ages de Fhistoire. Suite. Moyen-Sge. Anciennes coulumes nalionales. Les libérés du Vendredi-Saint. Le faisan röli. Pour les vin- dicatifs et les indiscrets. Truitje Nikker. Suite. Miscel- lanées Autres temps, même moeurs. Un jardinier loustic. La forme des «;ufs. Heureux pays. IJPEREN. Vraag maar. AARD 9 Maart. 16 Maart. DER GRANEN ENZ. verkochllc k wan li kil. middenpr. p. I OU kilo. vci'kochlle kwantiteit. middenpr. p. 100 kilo. Tarwe Rogge Haver Erweten Boontjes Aardappelen Boter 20.100 4,400 3,400 4,500 11,000 6,000 51-00 19-57 17-50 19-25 19-00 8-00 345-00 28,700 5,700 2,100 3,500 4,900 6,200 50-75 19-50 18-37 19-25 20-25 8-25 315-00 De prijs van het menagie-brood, voor de week van den 17" tot 24" Maart is gesteld aan 50 c. per kilo. VAN SCHOONE Veiareie. Per hectoliter. 6 Maart. 15 Maart. Tarwe (nieuw) tottot Tarwe van fr. 515551— 34- Rogge 2525 Sucrioen 1720-25 1720 Haver 1316- 1215 Boonen 20252023- Koi'ti'ijk. Per hectoliter. 11 Maart. Witte tarwe fr. 22 a 24 67 Roodea. 100 k 10 all Roode tarweaBoter p. 1/ k. I 54 ii 1 72 Rogge 14 a 14 67 Eieren per 5 I 65 h 1 90 Haver 8 a 9 35 Peerdb.p. h.a Boiisiselai'C. Per 100 kil. 12 Maart. Zaai-tarwe fr. a Haver 15 a 18 Nieuwe tarwe 50 li 52 Boonen, fr. 20 a 22 Oude tarwe a - Aardap. 100 k. 7 50 a 8 Roode tarwe 29 a 50 Boter p. kilo 5 27 a 3 54 Rogge 19 a 20 Koolzaad-olie p. 103 kilo. Lijnzaad-olie p. 105 kilo Koolzaad-olie, fr. 93 a 92 83 50 a LcnveiiPer 100 kilo 1! Maart. Nieuwetarwe fr. 55 50 a Aardapp. fr. O 00 a Oude tarwea Boter, de kilo 2 64 a Rogge 22 25 a Eicrs, dc 26 1 72 a Boekweit 20 a Koolzaadolie 92 a Haver 16 a Lijnzaadolie 84 a «essit. Per hectoliter. 15 Maart. Tarwe, fr. aKeinpz. 100 k.a Rogge, 15 75 a 16 25 Koolz. olie, gtild 92a Haver, II 25 a 13 Lijnolie, 85 a 84 Teerdeboon. 16 -a Lijnkoeken, fr. 26 a 27 Koolz. 100 k 48 a 46 Koolzaadkoek. 20 a 21 Lijnzaad. 54 a 36 Kcmpi.ocken. a Kortrijk, 11 Maart. - 298 hoornbeesten zijn te koop gesteld, waarvan er 276 zijn verkocht geweest. Brugge, 12 Maart. - Ter veeinarktvan heden telde men 205 hoornbeesten.

De Toekomst (1862-1894) | 1872 | | pagina 3