Madame HENNAERT, TIMMER- EN BRANDHOUT, MEUBELEN LANDSALAAM Verscliillige tijdingen. Verlossing van den verlooren kapellaan. Openbare Verkooping; MENGEOASö. Sommaire du numéro du 31 Aovit de Rogge 28 Aug. lot 25 12 19 Veemarkten. RUE DE LILLE, N° '2, YPRES, serecommande commegarde-couehe,garde-ma!ade, ménagère, etc., etc. TE ZOAAEBEKE. Kermiswoensdag 4 September 1872, om 2 ure namiddag, zal er openbaarlijk verkocht worden, ten hove van Désiré Herreman, te Zonnebeke, ge hucht Broodseinde 2000 m. droog Abeelen en Popelieren Berd. 100 m. Abeelen 6/4. 20 koopen zachte Korsten. 2 groote vimmen Brandhout. 200 meters Timmerhout, zoo als: Platen, Rib ben en Zwepingen. 1000 m. Pannelatten. Eenen gevelden Popelier van 2 m. 73 c. dik. Horlogie met kas, Schaprade, Koffer, nieuwe Stove en toebehoorten en eene Steekkar. 20 a. Aardappels, 200 kilogr. Ilaver, 100 idem Erwelen. Tijd van betaling mits borg. De Notaris DEGRYSE, te Zonnebeke, is met deze verkooping belast. OPENBARE YEHJROOPIKO (ter herberg de BRIJKE.) MAANDAG 9 SEPTEMBER 1872, om 3 ure namiddag, zal er openbaarlijk, verkocht worden, ter herberg DE BRIJKE, te gezegde Zon nebeke. alle slacli van huismeubelen en alaam, beslaande namentlijk in Stoelen. Tafels, Kas, Schaprade, Stoof en loe- behoorlen, Slaghorlogie, 2 Stoppen Balen, Koper-, Tin-, Uzer-, Steen-, Glas-, en Aardewerk, Seu- len. Schoeisel- en Aaikuipen, Kordewagen. Spade, Rakels, Drijtand, Houwen en ander alaam. De koopen onder de 3 fr. met konlanl geld. De Notaris DEGRYSE, te Zonnebeke, is niet deze verkooping belast. Poperinghe, 29 Augusti 1872. De pi'ulleman van het Nieuwsblad zegt dat het oolijk man neke van Poperinghe filosofeert en redeneert. Weten zijne lezers wat dat redeneren en filosofeeren is Redeneren wil zeggen Van de rede gebruik maken om ecne zaak klaar te trekken en te beoordeelen, en om dezelve door een ander wel te doen verstaan; en niet: zijne driften (die men princiepen noemt) boven de rede stellen 0111 de waarheid le vervalschen of te verloochenen. Filosofeeren wil bijzonderlijk zeggen Zich bezig houden met de studie van den mensch, met het inzicht van waarheden te verspreiden om zijne evennaasten onder den invloed der christelijke liefde, tot verbetering te brengen en gelukkiger te maken; en niet: met het inzicht van door valsche princiepen zijnen evenmensch te domineeren en te exploiteeren. De prulleman voegt er bij dat al dat filosofeeren en redene ren van het manneke maar strekt om te zeggen dat« Van SI er- ris en Roelens (zonder M.) de bekwaamste mannen zijn van Poperinghe. Het spijt ons dat die onnoozelaar ons 200 kwa lijk verstaan heeft, want wij hebben in tegendeel geboft op bet verstand van onze tegenstrevers, zeggende dat men aan de poperinghenaars den Hemel niet beter kon verzekeren dan met twee bekwame en oudgediende Schepenen te vervangen en nog vier openstaande raadzetels te vervullen door jonge melkbaarden, boeren en andere instrumenten die geen de minste kennis van administretie hebben. Wat aangaat de kwestie van te weten hoeveel het man neke krijgt voor dat al te schrijven de kluchtigaard vraagt dit om te lachen, den vinger onder zijne neus strijkende,want hij weet wel dat dc liberalen niet deelen in den pot van Sint- Pieterspenning, van de Voortplanting des Geloofs, van de kleine Chineezetjes en andere kalholijke conlributien tot on dersteuning der goede drukpers. Nu, hij mag lachen zooveel hij wil, de uitsluiting van dien pot zal ons niet beletten aan zijne dommigheden te antwoor den. X. WAJ.'kII De doopplechtigheid van prinses Clementine zal plaats hebben in de kapel van Laeken, op Dinsdag aanstaande, des middags; de aartsbisschop van Mechelen zal deze plechtigheid voorzetelen. Bij koninklijk besluit zijn benoemd Veurne MM. A. Behaeghel, burgmeesterL. Ollivier en D. Dekeuwer, schepenen. Een schrikkelijke zeeramp heeft den 27 Augusti het ge hucht de Panne in opschudding gebracht.Eene visscherssloep door zes mannen bevaren, is ter hoogte van Coxyde gestrand en in stukken geslagen. Vier mannen hebben den dood niet kunnen ontsnappen; hunne lijken zijn, ter Panne, reeds aan gespoeld. De twee overige hebben zich kunnen redden met eene plank en zijn in zeer bedenkelijken toestand aan wal ge komen. De Raadkamer heeft pater Smalen voor de korrektion- ncle rechtbank van Brussel vei zonden, onder beschuldiging de woning van M. Altmeyer te hebben geschonden. Men leest in de Progrès de Lyon, van 28 Augusti. <1 De pastoor Van D.... (Somine) arrondissement Abbeville, is weggevlucht met eene vrouw van 20 jaren, maar sinds zes maanden gehuwd. Het koppel bevindt zich op dit oogenblik in Belgie. Deze priester had betrekkingen met dit meisje van als zij vijftien jaren oud was en niemand in de gemeente was met die feiten onbekend, Moordpoging op eenen priester. Den 21 Aug. is er eene groote misdaad te Antwerpen gepleegd M. Van Aarsen, onder-aalmoesenier in de celgevangenis aldaar, is het slachtof fer van eenen lallen aanslag geweest. Omtrent 6 ure des namiddags kwam M. Van Aarsen uit de Sint Caroluskeik en werd op het Jesuitenplein door eenen ke rel aangesproken die hem met eene krachtige hand een pon jaard in de linker borst boordde. De policie heeft spoedig dc kerel geboeid en naar den amigo gebracht. De wonde van M. Van Aarsen is niet minder dan zes centi meters diep, en dit wel aan den kant van hel hartgelukkiglijk is de ponjaard op eene ribbe afgesloolen, anders zou de dood wellicht oogeublikkelijk geweest zijn. De toestand van het slachtoffer was des avonds zeer beden kelijk. De moordenaar is een deugniet san dc ergste soort ofschoon afkomstig van ceue der achtbaarslc familien van Aalwerpeft, heeft hij nooit opgepast. Van zijne jonge jaren heeft hij het ouderlijk huis verlaten om vrijwillig soldaatje te spelen, en zijne familie schande aan te doen. Hij noemt zich Constant-Bernard-Hubert Kums, 42 jaren oud, geboortig van Antwerpen. In 1870 is hij naar Rijst! vertrokken, waar li ij voor diefstal tot een jaar gevangenis veroordeeld is. Hij is nauwelijks eenige dagen uit de gevangenis gekomen. - Be installatie der nieuwe gemeenteraden is vastgesteld op den Maandag, 2 September. Échter, in de gemeenten waar de nieuwe burgemeesters voor 2 September nog niet zouden benoemd zijn, of vóór dien dag den eed niet zouden kunnen afgelegd hebben, zal door de gouverneurs der provinciën bet tijdstip van de instalatie der nieuwe raden vastgesteld worden. Men schrijft uit Oostende, 20 Augusti Een ongeluk is op den oever voorgevallen. Op de plaats ge zegd het Paradijs is een badnemer die tot hiertoe onbekend is, versmoord. Men meldt ook dat een klein schuitje met zeilen, gisteren op de hoogte van Mariakerke met man en muis omgekomen is. Een der slachtoffers zou van Aalst of van Rouseiare zijn. De ongelukkige heeft lang tegen de dood geworsteld, maar vruch teloos. Het was te laat toen men hem hulp aanbood. Wij lezen in een blad van Verviers Een afgrijselijk ver toog bood zich dezen morgend aan in de statie van Verviers. Toen de trein om 5 ure uit Parijs aankwam en de garden ecne voituur van eerste klas openden, vonden zij het kompartiment gansch bebloed de gordijnen waren gescheurd, dc vensters en deuren verbrijzeld, de zijkanten met indrukken van be- bloedde handen overdekt en op verscliillige plaatsen bemerkte men diepe sporen van een mes of poignard. De treinwachters hebben niets gehoord. De voituur is naar Luik gezonden. De verlooren kapellaan die op strafbalaillon was bij de pa ters Trappisten, en een van zijne medegezellen die ook aldaar opgehouden was voor le veel met den evangelieslok gevrocht te hebben, zijn te samen op een vroegen morgen met het kip pen van den dag en het openen van hun celleken weggevlo gen, zwervende boven de stad IJperen, niet gelijk een balion, maar als eene donderwolk, en nedcrgevallen op de grenzen van Frankrijk. Men zegt dat zij beide in samenleving zijn bij de statie van Toureoiiig alwaar zij eene aUerlréffelijkste esta- minet geopend hebben met eene frische bazinne. Men zegt ook dat er een van die twee vreemde vogels, in zijne zweving bo ven de gemeente Woesten, verscheide pluimen uit zijnen steert 'verlooren heeft, en dat de veldwachter dezelve in de pastorij ingediend heeft. Zoude deze achtbare herder wel het goed gedacht gehad hebben van met die pluimen de'welbe minde Julie te versieren? Ongetwijfeld,want deze goede man heeft veel schoone gedachten en uitvindingen. Ziet eens wat schoon en aangenaam werk hij koomt laatst te verrichten in deze arme gemeente. Op eenen vroegen mor gen heeft hij al de kruisen op liet kerkhof staande uitgetrok ken, de graven effen gerakeld en van die rustplaats der doo- den een bloemenhof gemaakt alwaar de jonge dochters van Woesten te wadelen gaan. I)us eene gemeente zonder kruisen en met veel bloemen Dank zij aan den eerweerden lieer pas tor over zoo eene schoone weldaad, zooveel te meer dat hij dit al, gelijk naar gewoonte, op zijne eigene bosten betaalt. I'll.LUSTRATION EüROPÉENNE. Nos GravuresLe Vaux Hall a Bruxelles. Le vieux moulin. - L'ermite, par Gérard Dow. - Ruines de Cambodge. Texte Causerie., Le cauchemar. Correspondance de Norwège. Lettres Spadoises. Suite. L'almanach et l'an- liuaire. Notice sur le niois de Septembre. Le charbon et le fer au Pérou. L'tieroïne du mal. Suite. IJPEREM. Veurne. Per hectoliter. AARD 24 Aug. 51 Aug. JER GRANEN ENZ. vtTkochlié kwantiteit. nmldenpi'. p. lüükilo. verkocht le kwantiteit. middenpr. p. 100 kilo. Tarwe 22, 00 34-25 13,500 34-25 Rogge Haver Erwelen Boontjes Aardappelen Boter 5,800 2,600 600 500 4,000 17-25 10-00 18-75 20-00 0-50 280-00 5,500 5,900 1,000 500 6,000 17-75 17-00 17-50 19-00 7-00 290-00 De prijs vaii het menagie-brood, voor de week van den 1" tot 8" Sept. is gesteld aan 55 c. per kilo. Kortrijk. Per hectoliter. 26 Aug. Witte lanve fr. 22 60 a 27 - Roodea. 100 k 9 a 10 Roode tarweaBoter p. 1/2 k. 1 41 a 1 65 Rogge 12 67 a 13 34 Eieren per 25 2 9 a 2 27 Haver 8 07 a 9 17 Pcerdb.p. h.h Roei*«ieI:ï!«e. Per 100 kil. 27 Aug. Zaai-larwe fr. a Ha ver I 7 50 a 8 50 Nieuwe tarwe 30 a 32 Boonen, fr. 19a 20 Oude tarwe 33 b 56 Aardap. 100 k. 0 a 7 Roode tarwe 32 a 34 Boter p. kilo 2 50 a 2 77 Rogge 17 50 a 18 50 Koolzaad-olie p. 103 kilo. Lijnzaad-olie p. 105 kilo Koolzaad-olie, fr. 82 25 ii f >2 84 a SLcssve asl'er 00 kilo 26 Aug. Niciiwetarwe fr. 31 00 a Anrdapp. fr. 5 00 a Oude tarwe a Boter, dé kilo 2 36 a 17 a Elers, rle 20 2 25 a Boekweit -a Koolzaadolie 82 a Haver 16 oO a Lijnzaadolie 87 a Tarwe (nieuw) Tarwe van fr. Rogge Sucrioen Haver Boonen 21 Aug. lot 5841- 20— 25- 3841 20- 23 12— 21 14— 14- 21- ïiraai. Per hectoliter. 50 Aug. Tarwe, fr. aKeiupz. 100 k. a Rogge, 13 a 15 25 Koolz.olie, guld 85a Haver, 14 a 14 25 Lijnolie, 83 a Peerdeboon. 15 50 a Lijnkoeken, fr. 23 ii 25 - Koolz. 100 k 40 - a Koolzaadkoek. 18 a 17 -- Lijnzaad. 38 a Kempkoeken. -a Kortrijk, 20 Aug. 335 hoornbeesten zijn te koop gesteld, waarvan er. 510 zijn verkocht geweest. Brugge, 27 Aug. Ter veemarkt van heden telde men 019 hoornbeesten. VAN

De Toekomst (1862-1894) | 1872 | | pagina 3