Burgerwacht van IJperen. Afspanning Be Heilige GFEST. NIEUW GASTHOF, Be Heilij Verschillige lijdingen. BERICHT. STAM POPERINGHË. Aenstaencie opening VAN EEN Openbare erkoopingen Doop het ambt van den Notaris DËGRY8E, M Eü G1 ELI N Gf E V Sommaire du numéro du 21 Septcmbre dc 1 Illustration Européenne. Dc Majoor, hoofd der Burgerwacht, heeft de eer al de leden te verwittigen, dat de Internationale Schijfschieling, door het Gouvernement aangebo den ter gelegenheid der 42" verjaring der Nationale onafhankelijkheid, den Zondag 22 September zal beginnen, de volgende dagen zal voortgezet wor den om gesloten te worden den 27 der zelve maand, ten 5 ure 's avonds. De heeren leden der Burgerwacht die zouden wenschen deel le nemen aan deze schieling zijn verzocht zich le willen aangeven in het bureel van den staf, kaaislraat, u° 8, le beginnen met Maan dag 2 September ten middage tot 1 i/2 uur des namiddags, alwaar er hun eene aanva'ardings-kaart zal afgeleverd worden. Mijnheer den Minister van Binnenlandsche Za ken door zijnen omzendbrief van 28 Augusti laatst, N° 8380, heeft mij laten weten dal al de Bur- gerwachten die zich naar de aanstaande groote prijskampen-schiclingen van Gent en Brussel zullen begeven, zullen op de IJzer-wegen van den Staat, zelfs wanneer zij afzonderlijk zullen reizen, een vermindering van 30 0/0 bekomen op de prijzen der gewone bestaande prijzen. Deze afslag zal allesinds maar toegestaan wor den dan wanneer de wachten die reizen zich in uniform zullen stellen en voorzien zijn van hun geweer en hunne wapens. De lvommandant der Burgerwacht, get.) A. Hynderick. onder de hooge bescherming van den II. Geest. Dagelyksehe gast-tafel ten 5 uren, mits 5" fran ken met eene halve flasch wyn. N. B. De overige wyn die zoude gedronken zyn zal moeten comptant helaeld worden. Ware tegen geld. Voor de gerustheid der vaders van familje men zal, om er den nacht door te brengen, moeten voor zien zvn van een certilicaet van goede zeden, afge leverd door zynen biechtvader. De paterkes en de kleins broerkens zullen gra tis aenveerd worden, men zal ook acnnemen onbc- jarige knechtjes voor halven prys. Goede slaapkamers.... 's Winters zal m'er wel gewarmd en gedekt worden. Elk zegge het voorts. 1° Maandag 23 September 1872, En 2° Vrijdag 27" September 1872. meester aan Zijne Heiligheid Pius IX, Paus en Koning den tweeden door den eerweerdigen heer deken aan het doorluch tig magistraat, gevolgd met algemeene hindering van den Veni creator om de nederdaling van den II. Geest af te smee- ken op de koppen van onze raadsheeren, na welke nederda ling die koppen door overvloed van versland zweiden gelijk eene waschkuip. Alsdan heeft de magistraatsheer Pé Corte een discours uit zijne klak gehaald (want hij was in klak gekomen gelijk an dere met eene strooien hoed) om eene vlaamsche intgalmirig af te lezen tot lof en eer van zijnen ouden meester Carolus Lebbe, die afwezig was, en tot dankzegging over de goede princiepen van religie en politiek die hij in de stallen van de zen heer ingeademd heeft. Den iaatslen lost, voorgedragen door den nieuwen schepene Achille van :t geloove aan de geestelijkheid der stad, heeft gelijk al de andere den besten bijval bekomen en is met alge meen handgeklak bekroond geweest. Deze feest die twee uren geduurd heeft werd gesloten door een luisterrijk vuurwerk recht over de deur van de kollegie- kerk. Ai de congreganisten, die naar de liberale vuurwerken niet mógen gaan kijken uit vrees dat zij hunne eerbaarheid zouden verliezen, waren daar gemengeld onder de hommel- plokker» om het getal aanschouwers te vermeerderen. M. Berten, reeds vertrokken zijnde, werd wcdergehaald door eene deputatie onder de escorte van twee garde champetters. De eerste Apotheose heeft mislukt, 't was eene sleppe. De tweede verbeeldde in glanzende kleuren het kollegie van Burgmeester en Schepenen, vergezeld van de pastoors der drij parochiekerken. Hoewel de liberalen zich meest al in hun huis of in hunne gewoonlijke estaminets bevonden, men hoorde nogtaus onder de menigte het geroep opstijgen van: Viva de liberaleu IViva, M. 'an M er riswelk geroep maar door drij welbekende snotjongens beantwoord werd met: Viva de katholijken Na nog eenige wieltjes te hebben doen draaien ontstak men den bouquet die door eenige groote schoten Onzen Heer der kollegiekerk in zijn tabernakel deed daveren, terwijl men op eenen tableau POPERING1IE in effigie opbrandde, en de leute was gedaan. 0. Q. De co!respondenlie X., te laat toegezonden geweest zijnde, kan maar in ons volgende nummer plaats vinden. [|UiL^e«-5-SrS'®-S--_li! Donderdag acht dagen was er groote bedevaart te Dadi- Z'cele, met bijgeleiding van pleinchant en klokkengeluid. De stoet bestoud uit de congreganisten, wat dibben en eenige nieuwe conseillers van Wervik. Deze plichtigheid had plaats ter intentie der verlosing van den Paus. Wij twijfelen niet of 0. L. Hcere zal deze bede verhoor,en doordien de conseillers lazen dat hunne iippen daverden, den paternoster dien zij droegen waren wonderheden van kunstwerk, de beiers waren extra groot. Geen twijfel of 'l zullen krachtige onze vaders zijn De feesten ter inhuldiging van den heer Burgmeester te Boesinghe zijn zeer luisterlijk geweest. Een aantal vreemde lingen zijn deze gemeente gaan bezoeken. De versiering der straten en de verlichting waren overheerlijk. Het banket is allerprachtigst geweest. Wat gezicht moeten de klerikalen trokken, wanneer zij zulke manifestation zien. - Eenige cijfers int de pauzelijke geschiedenis. Se dert St. Pieter tot Pius IX zijn er 297 Pauzen geweest waar van 24 anti-pauzen en eene pauzin; 19 hebben Rome verlaten; 35 hebben in den vreemde als Souvereinen geheerscht; 8 heb ben eene maand geheerscht; 40 een jaar, 22 twee jaar; 54 vijfjaar; 51 vijftien jaar; 18 twintig jaar, en 9 meer- dan twintig jaar. Onder de 297 Pauzen zijn er 51 ketters verklaard gewor den op do260 wettelijke zijn er (54 van geweldigen dood gestorven, te weten: 18 vergeven,4 verworgd,de anderen op verschillende wijzen. De Pauzen van Avignon daargelaten,werden 20 Pauzen af gesteld en uit Rome gedreven in ballingschap. 28 konden maar met vreemde hulp op den troon blijven. Op het volledig getal Pauzen hebben 155, dit is meter dan de helft, zich on waardig getoond, 0 hadden tegen hunne beloften kinderen. Leo IV was, zegt men, eene vrouw en stierf in kinderbed, llrbain V herkende zijne faalbaarheid en onderwierp zich aan de berisping van een Concilie. Victor IV en Adriaan VI her kenden openbaarlijk dat zij gezondigd hadden, enz. enz. Het: is zeker dat men, in die lange geschiedenis der plaatsvervan gers van Christus, vele afwezigheden van den 11. Geest aan treft. Er zijn alle soorten van farceurs, goede en slechte, en wij welen niet onder welk getal wij deze moeten plaatsen waarvan wij hierna gewag maken. De gewijde fabriek, van buiten de Jleenenpoort, ging ver kocht worden. Twee vreemde heeren (die van stad niet en waren), slapten 'n eenen winkel onzer stad om iets te koopen, toen de baas van den huize in hun twee vreemdelingen vermoedde die ge komen waren otn de fabriek te koopen. Na van 't weder gesproken te hebben bracht hij de conver satie op eene fabriek en zegde hun dat bij prijzer in zulke soorten van verkoopingen was en, indien zij bet begeerden, hij hun zeer van dienst kon zijn met hun de daarover uoodige inlichtingen te verschaffen. De twee heeren vertrokken, vragende dat hij die inlichtin gen zou willen nemen, dal zij in een hotel van stad dineerden en hem 's namiddags nog te spreken hadden. Pier-Jan, zonder te noenmalen, nam met er haast alle mo gelijke inlichtingen want 's namiddags reeds ging de verkoo- ping plaats grijpen en hij was maar ten 2 1/2 pas te huis gekomen toen hem, per brieve; de twee heeren verzochten naar het hotel Ie gaan om hem te spreken. Pier-Jan, bate, trok er naartoe op zijn spaas beste. Een bank slaat bij de poort en Pier-Jan zette er zich op in afwachting dat den diner zou eindigen. Wanneer hij daar alzoo 5 kwaart zal, begon het hem te vervelen ten hij vreog' aan den gargon of die heeren niet wel haast gedaan hadden met dineeren Die twee franschmans Ja. Gij zijt er wel meê, ze zijn al deure van ten Ivveèn iVos Gravures Vne de Nuremberg. Un diner d'hiver dans la Forêt. Romains se rendant au marchè. Le coup réfléchi. TexteCauserie. L'avenue Louise et la fortet. Correspon- dance d'Allemagne. Correspondence de Norwège. Le sourire d'ttn enfant. L'héroine du mal. Suite. IJPEREN. AARD DKR GRANEN ENZ. 21 Sept. 14 Sept. verkochltc kwantiteit. middenpr. p. iOOkiJo. verkochlte kwantiteit. middenpr. p. iOO kilo. Tarwe 23,100 54-00 28,800 54-00 Rogge 9,500 18-50 3,600 18-50 Haver 800 17-50 0,000 00-00 Erweten 500 19-50 400 18-75 Boontjes 1,500 19-50 1,100 19-25 Aardappelen 7,000 7-00 7,000 7-00 Boter 510-00 505-00 De prijs van het menagie-brood, voor de week van den 22" tot 29" Sept. is gesti ld aan 55 c. per kilo. IvoB'trijk. Per hectoliter. 16 Srpt. Witte tarwe fr. 22 a 27 Roodea. 100 k 9 a 10 Roode tarweaBoter p. i/2 k. i 50 a I 63 Rogge 15 54 5 14 67 Eieren per 25 2 27 a 2 50 Haver 7 54 a 8, 67 Peerdb. p. h.a Vetirnc. Per hectoliter. 18 Sept. II Sept. Tarwe (nieuw) 28 tol 54 28tot 54 Tarwe van fr. 58 42-50 40 42 Rogge 20 24 20 23 Sucrioen 17-50 19-50 15-50 16-25 Haver 12 14 12 14 Boonen 19 22 19 21 Boussetarc. Per 100 kil. 17 Sept. 7.aai-tarwe fr.aHaver 17 a 18 Nieuwe tarwe 50 5 56 Boonen, fr. 19 a 19 50 Oude tarwe 56 50 a 37 50 Aardap. 100 k. 6 3 6 50 Roode tarwe 51 a 52 Boter p. kilo 5 20 a 5 50 Ilogge 17 50 a 18 50 Koolzaad-olie p. 103 kilo. Lijnzaad-olie p. 103 kilo Koolzaad-olie, fr. 85 50 a j 86 a 85 50 TE ZONNEBEKE. om een ure namiddag, te ZONNEBEKE, alwaar onlangs is ko men te overlijden sr Petrus Verbeke, verkooping van Meubelen en alaam, bestaande namentlijk in stoelen, ta fels, schaprade, koffer, horlogie, koper, tin, ijzer, steen, glas en aardewerk, eemers, kuip- en keernalaam, kordewa- gen, aalknipen, eegde, rol, houwen, spaden, rakels, drietan den en verder alaam. 50 aren aardappels en 10 aren beeten. En eene schoone bekalfde koei. om een nre namiddag, ook te ZONNEBEKE, langs het Spil- straatjen, ten huize en op liet land aldaar gebruikt door sieur Joanncs ïïasscheleyn, verkooping van Huismeubelen en alaam bestaande in Stoelen, tafels, bassen, koffer, slaghorlögie, koper, tin, ijzer, steen, glas en aardewerk, seulen en kuipen, standen, bansten en maten, spaden, rakcis, drietanden, kordewagen, en zoo voorts. Eene hoeveelheid brandhout en plantsoenen. En 25 aren aardappels. Met tijd van betaling voor de koopen boven de 3 fr.

De Toekomst (1862-1894) | 1872 | | pagina 3