SALLE DE SPECTACLE. Verschillige tijdingen. Marktprijzen. Dimanehe, 13 Octobre 1872, SÉANCE ÉLECTRQ-FANTASTIQUE, Donnée pa? Monsieur Antonio Lassubez. BERICHT. EEN DUBBELE ZELFMOORD. Sommaire da numéro du 12 Oclobre de Veemarkten. Te bekomen zeer schoonc HAZEWIN3.JON GEN, van zuiver ras, aan zeer geringe prijzen. Zich te vervoegen Dixmudeslraat, 57, IJperen. keerden frak voor de katholijken); de stemming werd vernie- tigdom dat er verschil was in den name en men koos Stientje. Gelijk iedereen kon bemerken dat er in ons vlaamsch Wer vick ook menschen zijn die hun niet laten geleiden door de kopstukken der partij van Cabonus, zoo zullen wij een verslag geven van de intrede van onzen nieuwen verschen genaamden Burgemeester. X. Men schrijft ons uit Wervick, 10 October 1872. Dijnsdag laatst had de inhuldiging plaats van Mijnheer Ignace Vandermersch-Tranneel, burgemeester benoemd van Wervick, door koninklijk besluit van 25 September 1872. A. M. D. G. Ter dezer gelegenheid was er een bijzonder feest ingericht en eene inschrijvingslijst voor een banket, mits tien francs, ionder vet. Het feest werd aangekondigd door het geluid der klokken en een vaandel op den haan van den toren. 's Namiddags om een uur werden de eere-ruiters verzameld op Steenakkers-Plaats Men heeft veel moeite gehad om zoo veel Cavaliers te kunnen vinden (Negentien), medebegrepen Generaal Suisse te paard, vergezeld van twee hulp-suissen, die tegengeloopen zijn tot Gheluwe-Plaats. liedereen was ver wonderd van hem, de eenen zeiden dat het de minister was, de anderen gaven hem uit voor Don Quicholte, en mits hij zoo gewillig is om dienst te doen, zal hij welhaast tot de plaats van Maarchalk verheven worden!.. Op de Hooge Kruisse was er eene estrade, de verschillige maatschappijen wachten daar de komst van den burgemeester af, het lukte, hij was daar per voituur, de pastoor was de eerste die het woord nam, daarna was het den eerste Schepene daarna niemand meer het woord nemende trad de burgemees ter op den theatermen hoorde noch muziek, noch geroep, alleenelijk was het zijnen zoon die zijnen hoed omhoog stak en riep: Leve de Burgemeester zonder dat iemand hem volgde. De corlège ging dan voort langs de Molenstraat, Steenakker, Groene-, Nieuwe- en Ley-stratcn tot aan het Gemeente-Huis, alwaar hij de nieuwe gekozene Raadsheeren den eed deed afleggen. Men ging daarna na Sint Paul waar het banket plaats had; veertien ingeschrevenen maakten er deel van waaronder een twintigtal zwarte drie tuiten, medebegrepen de heeren van Comen, Waesten, Gheluwe en Meenen. Er waren twee kokinnen van Kortrijk en vermits het brood, het vleesch, het wild en het nat van Kortrijk kwam, kunnen wij geen bedied er van zeggen. Het was omtrent tien ure des avonds wanneer deze heeren wederkeerden om het vuurwerk te zien men mag zeggen dat men nooit te Wervick zulke bruiloft gezien heeft, ieder Cavalier had zijnen liefste: de eerste was de pastoor aan den arm van den burgemeester, daarna ieder onderpastoor was :net iemand, bras dessus, bras dessous! de trappen van het stadhuis op. De vensters werden opgeschoven, zij blaasden om wind, want zij hadden er noodig. De verlichting was maar flauwtjes ten zij dat Generaal Suisse hem doen opmerken heeft; de jaarschriften waren maar gemeen en de verzen raar, ten zij een welk ik u mede deel i> Mijnheer de Burgemeester wel gekomen Voor mij en mijne gebueren )i Ik wensch dat het moge lang dueren )v 't En is maar voor vijf jaar en een steert ii 't Is waarlijk de moeite niet weert De Wetgevende Kamers zullen op 12 november aan slaande worden geopend. Men meldt uit goede bron, dat de koning eene troonrede zal uitspreken. Men meld ons uit üickebusch dat aldaar een kasteelheer, lid van den Provincialen Raad, den stiel aangenomen heeft van groensel- en fruitmarchand, en dat hij wekelijks mpt zijne voituur eene groote hoeveelheid versche groensels en uitgelezene fruiten naar Uperen overbrengt en aflost in een huis van de Tempelstraat waar eene vrouw gereed slaat om dezelve in de stad te gaan verkoopen. Men weet niet of dien lieer voor zijne nieuwe commerce patent betaaltmaar, dewijl hij groote concurentie doet aan de andere groenseliers der stad, het ware nog al de moeite weerd van dit te onderzoeken. De kwestie der steenkolen houdt met recht de openbare denkwijze bezig. De verhooging der prijzen van de kolen vermeerdert van dag lot dag, en de vraag overtreft de op brengst in zulke mate, dal de kool-maatschappijè'n weigeren verbintenissen op vaste termijnen of aan voorop bepaalde sommen aan te gaan. Wij moeten hel niet verduiken, wij on dergaan eene erge krisis. Wij vernemen uit Poperinghe dat Cathrinlje van de statie Zaterdag laatst rondgeloopen heeft gelijk eene bollaarde ben met heure besmeurde consciëntie, en dat zij haar ten einde nedergezet heeft in den biechtstoel van M. Krullebolle. Na eene openhertige belijdenis gedaan te hebben, en na ver klaard te hebben dat zij aan de hel niet geloofdeheeft zij eene zoo schrikkelijke bolwassehing gekregen dat hare hairen krulden gelijk een waterhond. Maar hoe was zij voor het hoofd geslagen toen zij vernam dat zij geene vergiffenis van hare zonden kon hekomen om dat de eervveerdige Vader hier toe moest schrijven naar Brugge, ofwel haar moest zenden bij den abt van Westvleteren. Deze verzending bij eenen aap van Wrestvleteren heeft baar zoodanig ontsteld dat zij bijna in onmacht gevallen is en groolelijks beklaagde van aan Mijnheer Krullebolle niet een teugjen witten wijn gevraagd te hebben ons haar herte te versterken. Twee groote branden zijn de verledene week de ge meente Merckem in onsteltenis komen brengen. Den Maandag werd een hofstedeke de prooi der vlammen. Men zegt de onvoorzichtigheid niet vreemd aan die ramp. Den Dinsdag morgend brande het verschrikkelijk hij sieur Orreel, koopman in hout, hooi en strooigeheel het wel voorziene houtmagazijn de oogst van rond de 10 hectaren hooiland, in vummen, vijf schelven van verschillige vruchten en een groote wagen werden totaal verslonden door het ver nielend elementer was geen hulp te brengen Orreel was tijdens de ramp ondertrouw gaan doen te Pollinckhove. Openbare geruchten wijten de ramp toe aan kwaadwilligheid en men verzekert, dat een rechterlijk onderzoek ingesteld is. Men berekent de schade op 11,000 frs van welke G,000 frs zullen uitgekeerd worden door eene brandverzekeringmaat schappij, die juist haar kontrakt van I October aangegaan had, dag op welken de ramp bij Orreel uitborst. IJPEREN. MENGELINGEN. Er is geene stad, zelfs niet te Londen, waar men meer zelf moorden aantreft als te Parijs. Zaterdag heeft eene dubbele zelfmoord in nog al aardige omstandigheden plaats gehad. Luitert: Twee echtgenoten, die elkander slechts met... bessemstok- ken op den rug streelden, woonden sedert eenigen lijd in een huis der rue Bleue. Onophoudend, tot groote verergenis der geburen, hadden er van die teedere tooneelen plaats Gisteren besloten de echtgenooten D... van samen een einde aan hun leven te stellen. Na eene lange beraadslaging werd er besloten dat ten 9 ure 's avonds juist, Mijnheer zich in de eetzaal door den kop zou schieten terwijl Mevrouw uit het venster van den keuken naar beneden zou springen. De dag verliep in stilte: Mijnheer mediteerde, Mevrouw mediteerde. Zij wisselden geen woord. Ten half negen scheidden zij van malkander na een laatste vaarwel en een laatste kus gewisseld te hebben. Daarna ging Mijnheer naar de eetzaal en Mevrouw naar de keuken. Eene halve uur liep voorbij, langzaam, stil, verschrikkelijk, Mijnheer had langzaam een zwaar pistool geladen. Eindelijk sloeg de klok negen ure! Mijnheer D... hoorde eenen schrikkelijken kreet en als den val van een lichaam op den trottoir. Aanstonds vatte hij zijn pistool dat hijlostte. Eenige oogenblikken nadien snelden de geburen op het ge rucht der ontploffing toé. M. D... scheen zeer ontsteld. u Mijn God Indien gij wist, zegde hij. i' - Wat dan a Mijne vrouw heeft zich uit het venster geworpen, en daar ik aan dit schrikkelijk verlies niet kan overleven heb ik mij willen zelfmoorden... alleenlijk in mijn angst, in mijne ontroering., is het schot afgegaan en heeft mij niet getroffen I De geburen verschrikt liepen naar de keuken en vonden.... Mevrouw D... die hartelijk lachte en die, in plaats van zeiven uit het venster te springen, hare matras naar buiten had ge worpen. De man en de vrouw eerst verbaasd en verbluft omhelsden elkander met teedrrheid zonder bessenmstokken en zwoeren van nooit meer te herbeginnen. l il.LUSTRATION' Eu'UOPÉENNE Xos Gravures: Demolition des fortifications de Charleroi. Pair ou impair. Le biblophile. A. De Lamartine. Texte: Causerie. Un trajet de deux lieues il y a cent ans. Le Salon de Bruxelles. III. Correspondance de Nor- wège. Les plaisirs de la villégiature. La pêche aux flambeaux. Les villes américaines. A. De Lamartine. Teurnc. - Per hectoliter. 9 Oct. 2 Oct. Tarwe (nieuw) 30 tot o7 25 tot o 7- Tarwe van fr. 40 43-75 40 45 Rogge 20 23 20 23 Sucrioen 18 20-75 17 19-50 Haver 12 14 12 14 Boonen 20 23 1 9 22 AARD DER GRANEN ENZ. 5 Oct. 12 Oct. verkoch tte kwantiteit. middenpr. p. iüükilo. verkochfte kwantiteit. middenpr. p. 101) kilo. Tarwe 113,600 52-73 140,400 52-50 Rogge 15,800 19-00 12,800 19-25 Haver 1.400 18-25 200 18-50 Erweten 700 18-75 600 18-20 Boontjes 3,200 19-12 1,900 19-62 Aardappelen 8,000 7-50 7,000 7-50 Boter 530-00 550-00 De prijs van het menagie-brood, voor de week van den 13" tot 20" Oct. is gesteld aan 53 c. per kilo. Rousselarc. Per 100 kil. 8 Oct. 7,aai-tarwe fr. 58 a 43 Haver 18 a Nieuwe tarwe 54 a 35 Boonen, fr. 21 a 22 50 Oude tarweaAardap. 100 k. 7 50 a 8 Roode tarwe 51 a 55 Boter p. kilo 3 3 3 22 Rogge 19 a 20 - Koolzaad-olie p. 103 kilo. Lijnzaad-olie p. 103 kilo Koolzaad-olie, fr. 87 50 a 87 25 87 23 a Kortrijk. -Per hectoliter. 7 Oct. Witte tarwe fr. 21 67 a 25 Roodea. 100 k 8 50 a Roode tarweaBoter p. 1/2 k. 1 60 a Rogge 12 67 a 14 34 Eieren per 25 2 70 3 Haver 8 a 8 67 Peerdb. p. h.a Leuven. Per 100 kilo 7 Oct. 9 50 1 75 3 00 Nieuwe tarwe fr. 54 a Oude tarwea Rogge 20 25 a Boekweita Haver 18 a Aardapp. fr. Boter, de kilo 7 75 a 2 90 a 2 18 a 85 a 88 a Eiers, de 26 Koolzaadolie Lijnzaadolie Geut. Per hectoliter. 11 Oct. Tarwe, fr. aKempz. 100 k.a Rogge, 14 50 a Koolz.olie, guld 88 a Haver, 13 50 a Lijnolie, 88 a Peerdeboon. 16 a -Lijnkoeken, fr. 24 a 25 Koolz. 100 k 42 a Koolzaadkoek. 18 a 18 50 Lijnzaad. 40 a Kempkoeken. 3 Kortrijk, 7 Oct. -31 9 hoornbeesten zijn te koop ge steld, waarvan er 310 zijn verkocht geweest. a 7 lieurcs du sotr, i" PARTIE. Les Merveilles de I'électricité. Les Médiums. Brillant Soleil électro-chimique. 2mc PARTTIE. Les Myslères de la Magie Noire. Les 100,000 Cadeaux. 3A>" PARTIE. line Descente aux Enfers. PRIX DES PLACES lre', 2 francs. 2des, 1 franc. Parterre, 30 centimes. ifrri fa-tien af fonsi uie» s'e H'abeffe tfp»' ret-ft-ePsti-at rast elrts S3 fa-Potnat fat but-eele rast &sts biatl amis tfat jtt-ijs rass <5 CCïltiüTSWïl»

De Toekomst (1862-1894) | 1872 | | pagina 3