VILLE D'YPRES. Men vraag;! EENE GOEDE KOKIN Voor Hotel; JAARLIJKSCHB KERMIS, VOLKSVERMAKEN lastklimmen, in Zakken ioopen en Ringsteking met den kordewagen. Schoone PrijshoHing, Coursen te voet en Ringsteking voor de vrouwen, Broodseinde Ommegang. Sommaire du numéro du 12 Oclobre de 1'Illustration Europe enne. 1 A w m s# L'Administration locale prévient les habitants que le róle de l'exercice 1872, pour le recouvre- ment de la Taxe Communale sur les Chiens, est provisoirement arrèté et déposé au Secretariat a ^inspection de? contribuables. Ceux qui se croiraient lésés sont admis a faire valoir leurs reclamations devant Ie Conscil Com munal. Les Bourgmestre et Echevins, 1». BERE. Par Ordonnance GOEDE LOON VOLGENS VERDIENSTE. Zich le begeven ten bureele der Toekomst. Gemeente Zonnebeke. OP HET GEHUCHT BROODSEINDE gegeven met toestemming der gemeente-overheid ter gelegenheid der Zaterdag avond 26 en Zondag morgen 27 October, zullen de Feesten aangekondigd worden door het kanongeschot. Zelve Zondag namiddag, om 2 1/2 ure, Maandag, om 5 ure namiddag, Het muziek van Zonnebeke zal gedurende deze Feesten verscheide schoone stukken uitvoeren. Zeiven Maandag, om 7 ure 's avonds, voor bel opsluiten dezer Feesten, EIïSTEREIJR BYE., dagen van dusdanige aanplakking, ging mogen trouwen en of dit huwelijk zou wettig geweest zijn. Maar dit geklap kwam welhaast aan de ooren van Louis Gerre die hiervan kennis gaf aan den officier van den Burgerstand. Aanstonds sloeg M. De- vos de wetboeken open, en, na zich wel overtuigd te hebben dat al de huwelijksafkondigingen door hem moesten onder teekend zijn, hij heeft de ongeleekende affiche ingetrokken om dezelve den volgenden Zondag te vervangen door eene die in regel was. Er volgde hieruit dat het huwelijk voor acht dagen is moeten uitgesteld worden, niettegenstaande al de gereed schappen die voor.de bruiloftfeest gemaakt waren en het vu rig verlangen van den aanstaanden bruidegom om bij zijn lief vrouwtje te slapen. Had dit gepast op de week vóór den Advent of vóór den Vasten, aan welke onaangenaamheden zou de slimheid van onze nieuwe katholijke Regentie de toekomende echtgenoten niet blootgesteld hebben Zie hier hoe de verschillige kommissiën der bisschoppelijke stadsregering van Poperinghe samengesteld zijn geweest Onderwijs Voorzitter Den eerweerden heer abbé Cnapelynck, prin cipaal van het bisschoppelijk kollegie, gekozen buiten den iiaad bij gebrek aan deskundigen. Leden: Pé Corte, Debaene-Weens, Pieter Vandenberghe, Billau, Laitchaud de Bruxelles. Sekretaris Den heer Serafinus Civial, moederlijken oom van den heer Voorzitter, doktor in rechten en medicamenten, gekozen buiten den Raad bij gebrek aangrootere verstanden. Fincintien. Voorzitter Den heer Berten burgmeester, notaris en groote zakhandelaar. Leden Dewulf, Vanderheyde, Petrus Polley en Devos. Sekretaris Don romeinschen graaf Langrand-Dumonceau, gekozen buitenden Raad om de kapitalen te verchristelijken. Publieke werken en kiezerslijsten. Voorzitter M. Krullebolle, gekozen buiten den Raad, bij, gebrek aan leden hiertoe de noodige kennissen bezittende. Leden: Achille Van Renvnghe, Billau, Lebbe-Bateman en Pieter Vandenberghe. Secretaris Jan-B,e Jocken, bij gebrek aan liefhebbers. Landbouw en nijverheid. Voorzitter: M.Pé Corte. Leden: Devos, Debaene-Weens, Laitchaud en Polley. Sekretaris: M. Lebbe-Bateman. Beurt- en IJzeren Wegen. Voorzitter: M. Basilius Kschijtdrop, buiten den Raad, als bezittende speciale kennissen en beleefdheden. Leden: Berten, Vandenberghe, Dewulf en A. Van Renyn- ghe. Sekretaris: Lotus Gerreberre. Sclwone Kunsten en Stadstooneel. Voorzitter M. Billau, landbouwer. Leden: Debaene-Weens, Pé Corte, Laitchaud en Vander heyde. Sekretaris: Achille Van Renvnghe. Politie en Goede Zeden. Voorzitter: M. Vandaele, deken van Poperinghe. Leden Verwilgen, Havermuis, L. Vrambout en Maentje Labaere. Sekretaris: Pappot. Een onzer geestelijke stadsbestuurders heeft over eenige zondagen in een'hevig sermoen uitgeroepen dat al degene die de Toekomst, het Progres en dergelijke dagbladen lezen, geene vergiffenis van hunne zonden kunnen bekomen en dat zij zelfs naar de kerk niet meer moeten gaan, zoodanig dat zij door dit ontstuimig kapellaantje naar de hel gezonden waren zonder door de pastors vagevuur te passeeren. Van een anderen kant verklaarde hij dat al degene die integendeel het Nieuwsblad, het Jaar 70, voortijds het eerlijk Jaar 50, de Patrie en den Rien Public lezen eenen groolen Vollen Aflaat verdienen, toedies vergiffenis van al hunne voorgaande en toekomend zonden, en dat zij, na hun overlijden, zullen blinken als blikwormen om voor 't oordeel Gods te verschij nen. Niet tegenstaande deze verzekering heeft hij noglans aan deze goede lieden, wanneer zij zouden komen te sterven, zij nen winkel gerecommandeerd voor eenige zingende missen lot lavenis der zielen van hunne familie. Iedereen herinnert zich dat men te Poperinghe, tijdens den laatslen Paaschen, de absolutie geweigerd heeft aan al die welke het liedje van Pappot gezongen hadden, en dat om die reden vele jongelingen die deze zonde begaan hadden, zich van de biecht afgehouden hebben. Het schijnt dat die liedje- zingers nog al groot in getal moeten geweest zijn, want men heeft zoo veel paaschebrieftjes van 1872 over gehad dat men de bladen waarop zij gedrukt waren verkocht heeft voor zak je papier. Inderdaad er zijn winkels waar men met die biecht- eertificaten koffij en zeepe bestelt, en beenhouwerijen waar men betaalt met kardoussen die met dusdanig papier gemaakt zijn. Indien onze geestelijke stadsoverheid deze heilige certifica ten liever gebruikt had om naar Portugaal te gaan, het pu bliek zoude daarmede niet bezig ioopen, en zij zouden geene oorzaak gegeven hebben aan verergernis met de historie der jBatteu'se, die bijna vergeten was, te doen herinneren. X. en O. Q. Men schrijft uit Wervick, 17 October 1872. Het gebeurt zeer dikwijls in feesten dal er menschen zijn die zich willen doen onderscheiden in het versieren hunner huizen het is aldus dat er in onze stad eene bijzondere pan tomime werd gespeeld. Zekere Tooneke, schoenmaker van stiel, te vreden zijnde over de benoeming van den nieuwen Burgemeester, had van 's morgens vroeg een vaandel en eene blikken buizen op zij nen knekelaar geplaatst, waarvan de takken wapperden op de erve van zijnen gebuur; dat was nog maar een begin - Tooneke had knechten en eene oude dienstmeid die katoen ga ven en schooten met poer wel twee uren lang. Door dit onver wacht gerucht verschrikt, het scheelde weinig of een zijner gehuren met zijnen zoon waren door hun peerd verongelukt, die zeer lastig werd van te verschieten. De hond huilde en men was genoodzaakt hem op den zolder tp binden. Waren het liberalen die alzoo geschoten hadden, zij zouden algauw door de politie bij den kraag gevat geweest zijn en na Lotjes gedaan. Nu den ontstelden gebuur geene klachten willende doen, kreeg een gedacht, hetwelk hij seffens uitvoerde hij nam een Policinel, met een kort en een lang been, kleedde hem,maaktehemeen paar knevels,stelde hem een piston in den mond eD gaf hem in zijn rechteren arm een klein kindje in doeken. Dien raren dooren werd ten toon gesteld recht over den kriekelaarmen vereerde hem met eene serenade en hij ontving het bezoek van eene menigte nieuwsgierigen. Ieder vogel schuifelde zijn liedje en onder ander werd er ver haald dat in het jaar 1836, zijnde Crispinsdag, tusschen Meenen en Wervick eene kindergeschiedenis voorviel en men verhaalt deze woorden van den heelmeester Het gelijkt aan een monster I Door overvloed aan materie is het ons onmogelijk een plaatseken te verleenen aan eene tweede briefwisseling ons uit Wervick toegezonden. Een omzendbrief van 26 September 1872, van den heer Gouverneur onzer Provincie gericht aan de besturen der steden en gemeenten, aan de heeren Arrondissements commissarissen, de Rijks-veeartsen, aan de Provinciale Landbouw-Commissie, aan de Commicen en aan de Land- bouw-maatschappijen van West-Vlaanderen gericht en ons ter inplaatsing gezonden, behelst onderrichtingen tot het nemen van maatregels om de besmettelijke muilplaag tegen te houden, hij herinnert de strengheid der wetten en het recht en de plicht van eiken ambtenaar in het bijzonder lot het uitvoeren der toegepaste reglementen, enz. A'os gravures Le chateau de Fontaine-l'Evéque. Le dernier bijou. Aspect d'une rue de Rouen. Attention, Fidéle Texte: Correspondance de France. -Le Salon de Brux elles. Correspondance de Norwège. Predictions faites par Lamartine au sujet de M. Thiers, avant 1850.— line féte et un enterrement arabes. Une découverte artistique. Les bottes du squelette. Histoire du val de FOurthe. IJPEREN. AARD 4 9 Oct. 4 2 Oct. DEK GRANEN ENZ. verkoel) tie kwantiteit. middenpr. p. iOükilo. verkochfte kwantiteit. middenpr. p. 100 kilo. Tarwe 132,500 52-50 140,400 32-50 Rogge Haver 4 2,500 48-50 4 2,800 4 9-25 4,900 47-62 200 18-50 Enveten 400 4 9-4 2 600 48-20 Boontjes Aardappelen Boter 1,400 9,000 19-50 7-50 515-00 4 ,900 7,000 4 9-62 7-50 550-00 De prijs van het menagie-brood, voor de week van den 20" tot 27" Oct. is gesteld aan 55 c. per kilo. I£otissclnit*c. Per 100 kil. 4 5 Oct. Zaai-larwe fr. 57 a 45 Nieuwe tarwe 52 a 34 Oude tarwe 37 50 a Roode tarwe 50 a 54 Rogge 48 50 a 19 50 Koolzaad-olie p. 105 kilo. Koolzaad-olie, fr. 87 50 a Koi'ti'ijk. Per hectoliter. 44 Oct. Witte tarwe fr. 23 32 a 26 67 Roodea. 100 k 8 50 a Roode tarweaBoter p. i/2 k. 4 54 a Rogge 43 34 a 14 Eieren per 25 2 70 a Haver 7 34 a 8 67 Pcerdb. p. h.a Haver 47 50 a 18 50 Boonen, fr. 24 a 22 Aardap. 100 k. 7 50 a 8 Boter p. kilo 2 27 a 2 45 Lijnzaad-olie p. 405 kilo I 87 75 a 9 50 4 68 3 Leuven. Per Nieuwetarwe fr. 54 a Oude tarwe a Rogge 20 25 a Boekweit a Haver 4 8 a Venrnc. 400 kilo 44 Oct. Aardapp. fr. 7 75 a Boter, de kilo 5 a Eiers, de 26 2 50 a Koolzaadolie 85 a Lijnzaadolie 88a Per hectoliter. 9 Oct. 16 Oct. Tarwe (nieuw) 30- tot 57 23 tot 59 Tarwe van fr. 40- Dt 1 40 44 Rogge 20- 25 20 22-50 Sucrioen 4 8- 20-75 47 21 Haver 42- 44 4 2 44 Boonen 20- 23 20 23 Fait a l'Hótel-de-VIlle, le 44 Oclobre 4872. Le Secrétaire, Jt. de Codt. BIJGENAAMD

De Toekomst (1862-1894) | 1872 | | pagina 3